Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą, 05.11.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą, 05.11.2017

Kalendarz liturgiczny:

w czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– w sobotę – wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika

1. W najbliższą sobotę, w naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Piotr Płaszcz, wikariusz z parafii w Niegowici. Dziękujmy w tym dniu św. Marcinowi za opiekę nad nami i prośmy Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

W naszej parafii z okazji święta Św. Marcina, już tradycyjnie, organizujemy coroczną akcję charytatywną – sprzedaży Rogali Św. Marcina. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym z naszej parafii i pomoc mieszkańcom Syrii. Rogale będzie można nabyć w sobotę po Mszach św.

W dzień odpustu, u pszczelarzy z terenu naszej gminy, będzie można nabyć miód.

1. W przyszłą niedzielę, w całej Polsce przeżywać będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Natomiast w naszej parafii gościć będziemy kleryków z  Krakowskiego Seminarium Duchownego, którzy wygłoszą do nas Słowo Boże  i spotkają się z młodzieżą z klas III Gimnazjum i z Grupy Apostolskiej po Mszy św. o  9.30 oraz Służbą Liturgiczną po Mszy św. o 11.00. Serdecznie zapraszamy młodych z naszej parafii na te spotkania a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji powołań!
  2. W najbliższy piątek, 10 listopada Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym kościele o godz.17.00, a po niej złożenie kwiatów pod pomnikami pamięci. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.
  3. W nocy z 13 na 14 listopada nasza parafia otrzymała zaproszenie na adorację do kaplicy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pierwsza grupa uczestniczy w adoracji od 21.00 do 1.30 druga grupa od 1.30 do 6.00. Chętnych na adorację prosimy o zapisy w zakrystii.
  4. Ks. Maciej zaprasza na Drugi Marsz Szlakiem Jana Pawła II w sobotę 18.11. – zapisy w zakrystii i ks. Macieja.
  5. Serdecznie dziękujemy Strażakom z Biskupic za kierowanie ruchem samochodowym przy dojeździe do kościoła w Uroczystość Wszystkich Świętych – Bóg zapłać!

W minionym  tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Kusinę z Trąbek  i Wiesława Jamkę z Tomaszkowic. Polecajmy ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 6 XI –  12 XI 2017

630:    + Janiny Rutka

+ Heleny Gaczoł, męża Józefa; Władysławy Przybysz, męża Wiesława

+ za dusze w czyśćcu cierpiące i w int. szczęśliwego rozwiązania problemów rodziny Wojciecha

630:    + Janiny Rutka

+ Katarzyny Siuda, męża Władysława i rodziców

630:    + rodziców: Jakuba i Anieli Skowronków i rodzeństwa

+ Janiny  Łaszczyk

1700:  + Andrzeja  Kota 1 r.śm, rodziców: Marii i Andrzeja od żony Barbary z dziećmi

630:     + Bolesława Folka 1 r.śm.

1700:   Dziękczynna w 18 r. ur. Arkadiusza, o błog. Boże i opiekę MB od rodziców

+ Tadeusza Wcisło 15 r.śm.

630     + Janiny Rutka

+ Bolesława Folka 1 r.śm. od rodz. Stolarzy z Chrzanowa

1700:  + Michała Jaszczyka, siostry Michaliny; Bronisławy, Józefa Szwedów

630     + Janiny Rutka

+ Natalii Domoń w 25 r.śm, męża Kazimierza

800     Dziękczynna w 45 r.ślubu Stanisławy i Ludwika, z prośbą o bł. Boże i opiekę MB od dzieci i wnuków

930     + Zofii Gaś w 3 r.śm.

1100   Za Parafian

630:     + Józefa, Józefy Kulmów, zięcia Jana, prawnuków: Karoliny i Łukasza

+ Leony Grochot w 12r.śm., męża Zygmunta

930:   + Józefa Łanoszki 20 r.śm., rodziców

1100Za Parafian

1800:  + Stanisława Tracza 13r.śm.

DPS:    Za Parafian

Kaplice w niedzielę 12 XI

815 Przebieczany: + Janiny Rutka

1015 Trąbki:         Dziękczynna w 18 r. ur. Patrycji, o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB od babci