V niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na  V niedzielę zwykłą, 04.02.2018

Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy

we wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Tow.

– w sobotę  św. Scholastyki, dziewicy

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W przyszłą niedzielę, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Polecając w tym dniu modlitewnej pamięci wszystkich chorych informujemy, że w naszej parafii Dzień Chorych będziemy obchodzić w sobotę poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Św.
  3. Św. Jan Paweł II nauczał: „Usilnie zachęcam wiernych, by adorowali Chrystusa obecnego w Najświętszym sakramencie Ołtarza, pozwalając Mu uzdrawiać nasze sumienia, oczyszczać nas, uświęcać i jednoczyć”- już dziś zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu   w ramach 40-godzinnego nabożeństwa, które w polskiej tradycji poprzedza okres Wielkiego Postu. Nabożeństwo rozpoczniemy                            w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00. Będzie trwać do g. 18.00 zakończymy je nieszporami o 17.40. Od godz. 12.00 na modlitwę adoracyjną zapraszamy mieszkańców Biskupic, o 14.00 adorację poprowadzi młodzież z Grupy Apostolskiej, o 15.00 wspólnota Galilea,  o 16.00 Służba Liturgiczna. Od godz. 16.30 na adorację zapraszamy mieszkańców Szczygłowa i Zabłocia. Pozostałe miejscowości adorację poprowadzą  w przyszły poniedziałek i wtorek.
  4. Ksiądz Maciej zaprasza na kolejny Marsz Szlakiem Jana Pawła II w sobotę 17.02. zapisy w zakrystii i u ks. Macieja.
  5. Zakład kominiarski w Wieliczce informuje, że w dniach od 5 do 9 lutego będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe we wszystkich miejscowościach z terenu naszej parafii w ramach ochrony przeciwpożarowej budynków.

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Bolesława Bednarza z Trąbek oraz Franciszka z Pawlika Darczyc. Polecajmy ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 5 II – 11 II 2018

630:    +Wita Szymskiego  od siostry Marysi z mężem

+ Marii Czop od wnuczki Katarzyny z rodziną

+ Krystyny Puto od rodziny Michalików

630:     + Doroty Paździerkiewicz (im.)

+ Jana Wójcika żony Zuzanny; zmarłych dzieci i wnuków

630:     + Sylwestra Janusa od sąsiadki Kowalikowej

+ Henryka Noculi od ojca chrzestnego z rodziną

1700:   + Kazimierza Łanoszki, żony Karoliny

630:      + Bolesława Bednarza od żony

1700:     Dziękczynna w 12r. urodzin Artura z pr. o zdrowie, bł. Boże i op. MB

Dziękczynna w 40r. urodzin Wioletty z pr. o zdrowie, bł. Boże i op. MB

630       + Franciszka Piwka od syna Michała z żoną Anną i wnukami

+ Stanisława Górki od teściowej Marii Grochal

+ Jana Anioła od chrześnicy Lidii z rodziną

1700     + Teresy Ciastoń w r. śm. i Ludwika ojca

630        + Ryszarda Kulmy w 11r. śm., brata Jerzego i rodziców

+ Czesława Wójcika od Dariusza i Katarzyny Kasprzyk

1700     + Rozalii Turchan, męża Franciszka; Romana Kierzyka i Józefa Macha

630:       + Józefa Włocha w 9r. śm., zmarłych rodziców i teściów

+ Stanisława Borzęckiego od chrześniaka Kazimierza z rodziną

930:       + Stanisława Tomasika w 11r. śm.

1100:    Za Parafian

1800:    + Zofii Około-Kułak 7r.śm

DPS:    W int. Bogu wiadomej

Kaplice w niedzielę 11 II:

815 Przebieczany:  + Zmarłych członkiń I Róży św. Królowej Jadwigi z Przebieczan

1015 Trąbki:         + Władysławy Palonek w 7r. śm.

1215  Zabłocie:     + Stanisława Szałasa w 5r. śm.

Kaplice w tygodniu 6 –  8 II

1800  Zabłocie:     –                 + Januarego Moncznik; rodziców i teściów

1800  Środa   – Trąbki:             + Jana Juszczyka w 7r. śm

1800  Czwartek – Przebieczany: Dziękczynna w 55r. ślubu Heleny i Jana z pr. o zdrowie, bł. Boże i op. MB