III niedziela wielkiego postu

Ogłoszenia duszpasterskie na  III Niedzielę Wielkiego  Postu, 04.03.2018

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00 i 19.00 oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00
  2. W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III gimnazjum, w ramach przygotowań do bierzmowania, a w przyszłą niedzielę po Mszy św., po Gorzkich Żalach, spotkanie rodziców tej młodzieży.
  3. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Za każdego „baranka” na potrzeby Caritas przekazujemy ofiarę w wysokości 6 zł, pozostałe ofiary przeznaczamy na rzecz potrzebujących z naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę, tj. 11 marca 2018, razem z nami o godz.9.30, 11.00 i 18.00, będzie się modlić Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” wraz ze swoim duszpasterzem, ks. dr Wojciechem Mleczko, zmartwychwstańcem. Podczas każdej Mszy św. przewidziane jest specjalne kazanie. Natomiast po wieczornej Mszy św. Wspólnota Galilea zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwę o uzdrowienie. Niech wspólna modlitwa i dzielenie się świadectwem wiary będą okazją do jeszcze większego napełnienia Duchem Świętym.
  5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Biskupicach ogłasza zapisy do przedszkola i klasy pierwszej dzieci urodzonych w latach: 2010, 2011, 2012. Zapisy w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania.

Intencje mszalne: 5 III – 11 III 2018

630:    + Genowefy Dubiel w 16r. śm., Józefa męża; Stefanii Kwaśny

+ Jana Augustynka od szwagierki z dziećmi

630:     + Dariusza Klimy od rodziny Badoń

+ Haliny Kurowskiej od Zbyszka Dębowskiego z rodziną

630:     + Wiesława Majdy w 4r. śm., od żony i dzieci

+ Bolesława Bednarza od syna Huberta z rodziną

1700:   + Stanisława Sołek od żony

630:      + Moniki Głogowskiej w 2r. śm.

1700:    Dziękczynna z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. M.B  dla Józefy i Kazimierza Sobczyk i całej rodziny od Władzi z Krakowa

+ Stefanii Wicher w 31r. śm., męża Józefa, Ireny córki

630 + Albina Nogi (im.), żony Krystyny; Józefa Wichra, Józefa Drewniaka, Józefa syna

+ Franciszki Kubik, męża Władysława

+ Władysława Kota od Jadwigi i Józefa Łanoszków

1740  Dziękczynna w 1r. urodzin Jasia Pracuch,  z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. M.B dla niego i rodziców

630  Dziękczynna w10r. urodzin Wiktorii z pr.o bł. Boże, zdrowie i op. M.B

+ Danuty Kurzawa w 5r. śm., męża Józefa, Bartłomieja wnuka

+ Krystyny Sykała od sąsiadów Michalczyków

1700 + Tadeusza Dubiela w 2r. śm, jego rodziców: Leona i Marii, brata Józefa

630:   + Józefa i Józefy Kulmów (im), zmarłych z rodziny Urbanów

+ Barbary Porębskiej od Mariusza z rodziną

930:   + Władysława Króla w 36r. śm., żony Stanisławy

1100: Za Parafian

1600:  + Salomei Badura w 19r. śm., rodziców: Jana i Anny

1800     + Józefa Ładygi, żony Anny

DPS:  W podziękowaniu za opiekę i troskę z pr. o zdrowie, bł. Boże i op. MB dla Pana Tomasza, opiekunów i pielęgniarek od mieszkanki DPS w Biskupicach

Kaplice w niedzielę 11 III:

815 Przebieczany: + Zofii Zadak, męża Antoniego, Romana syna, zięcia Józefa

1015 Trąbki:      + Stanisława Palonka w 31r. śm.

1215  Zabłocie:   + Franciszka Fortuny w 63r. śm., żony Marii, Bronisława syna i zmarłych rodziców i dziadków

Kaplice w tygodniu 6 –  8 III

1800Wtorek- Zabłocie:+ Kazimierza Kani w 9r. śm.; teściów Anny i Konstantego

1800 Środa – Trąbki: + Doroty Lenik w 8r. śm., ojca Jana i dziadków  Władysława i Marii