Ogłoszenia duszpasterskie na 6 niedzielę wielkanocną 06.05.2010r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  6 Niedzielę Wielkanocną 06.05. 2018

Kalendarz liturgiczny

– we wtorek  Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, dzień imienin ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Natomiast ks. abp Marek zaprasza do udziału w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Treść zaproszenia zamieszczona jest w Liście Wspólnoty.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a także wspomnienie NMP z Fatimy.

1. Codziennie o 17.30 odprawiamy nabożeństwo majowe a w niedzielę o 17.40. Serdecznie na nie zapraszamy, zwłaszcza dzieci.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę, w miejsce dawnych „dni krzyżowych”, będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O godz. 6.15 ze śpiewem litanii do Wszystkich Św. udamy się w tradycyjnej procesji  z naszego kościoła do trzech krzyży. Zachęcamy do licznego udziału w procesji.
  3. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Trąbkach obchodzić będziemy odpust ku czci św. Izydora. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.15. Zapraszamy!
  4. Również w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci, które za trzy tygodnie przystąpią do I Komunii Św.
  5. Za tydzień w niedzielę wyjazd na Krzeptówki o godz. 14.00 spod remizy  w Biskupicach.
  6. W sobotę 19 maja zapraszamy na kolejną wędrówkę Szlakami Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja.
  7. 19 maja, w Wieliczce, odbędzie się 8 Wielickie Dyktando. Zapisy do 14 maja we wszystkich bibliotekach gminy i powiatu wielickiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Intencje mszalne: 07 IV – 13 V 2018

630:  + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Kazimiery Ptak od Henryka Kubika z rodziną

1800 + Stanisława Terczyńskiego

630:  + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Anny Bobek od córki Krystyny z rodziną

1800 + Stanisława Tracza i rodziców: Marii i Władysława

630:   + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Józefa Kusiny od Teresy i Ireneusza Mika z rodziną

1800: o błog. Boże i wstawiennictwo MB dla Stanisławy Masior z okazji imienin od córek i synowej z rodzinami

630:   + Józefa Kanarka 26r.śm., żony Marii, synów: Adama i Andrzeja

1800: + Zofii Kurowskiej (greg.)

za zmarłe członkinie II Róży MB Saletyńskiej z Sułowa Dołków i zmarłych   z ich rodzin

630:    + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Wiesława Jamki od chrześniaka Mirka z rodziną

1800: + Władysława Chorobika w 1 r.śm.

Dziękczynna w 60r.ur. Franciszka, z prośbą o błog. Boże, opiekę MB od całej rodziny

630:   + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Heleny Kruszyna w 8r.śm., męża Kazimierza, syna Janusza

1800:  Dziękczynna w 1r.ślubu Damiana i Patrycji, z prośbą o błog. Boże, opiekę MB na dalsze lata życia małżeńskiego

+ Anieli Badura 11r.śm., Jana, Anny rodziców

630:    + Zofii Kurowskiej (greg.)

+ Władysławy Kurzawa od córki Krysi z rodziną

930:    + Józefa Pajdaka 29r.śm.., żony Marii, syna Józefa

1100Za Parafian

1800    + Kazimierza Ślusarczyka w r.śm., Stanisława Permusa, Agnieszki Permus

DPS:

Kaplice w niedzielę 13 V:

815 Przebieczany: + Józefa Szeląga w 14r.śm.

1015 Trąbki:         W intencji Mieszkańców Trąbek i Darczyc

1215  Zabłocie:     + Józefa Siudy w 32r.śm., i zm. z rodzin Siudów i Chytrosiów

Kaplice w tygodniu 8 – 10 V

1900  Wtorek – Zabłocie:            + Stanisławę Kot (im.), męża Romana

1900   Środa – Trąbki:                 + Marii Sala od Marty i Janusza Sala

1900  Czwartek – Przebieczany: + Stanisława Szafrańskiego (im.)