Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018r.

– w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła

– we wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– w sobotę św. Filipa Nereusza, kapłana

1. W niedzielę za tydzień w naszej parafii na Mszach św. o godz. 9.30 oraz o godz. 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Serdecznie prosimy wszystkich      o modlitwę w intencji dzieci pierwszo komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci z klas III, ich rodziców, chrzestnych  i bliskich w sobotę od godz. 9.00. W naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. W kaplicach Msze św. bez zmian. Gorąco prosimy wszystkich, którzy nie są związani bezpośrednio z I Komunią św., by wybrali inną porę uczestniczenia we Mszy św. aniżeli Msze Komunijne. Chciejmy pozostawić dzieciom i ich bliskim więcej przestrzeni w naszej świątyni.
  2. Już dziś gorąco dziękujemy rodzicom dzieci z klas III za wykonanie wczoraj generalnego sprzątania naszego kościoła, a także dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w wys. 3 tys. zł. za który zakupiliśmy lichtarze pod paschał, świece ołtarzowe oraz 2 stuły. Serdeczne – Bóg zapłać!
  3. W nadchodzącym tygodniu, we wtorek, środę, czwartek i piątek dzieci z klas III zapraszamy na próby przed I Komunią św.:                                              22.05(wtorek) –16.00: Przebieczany;  18.30: Biskupice, Trąbki;                23.05(środa)- 16.00: Biskupice, Trąbki; 18.30: Przebieczany;              24.05(czwartek): 16.00: Przebieczany; 18.30: Biskupice, Trąbki;           25.05(piątek)- 16.00: Biskupice, Trąbki; 18.30: Przebieczany
  4. W piątek o 19.30 spotkanie Kręgu biblijnego serdecznie zapraszamy!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Dulik z Tomaszkowic. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 21 V – 27 V 2018

630:  + Henryka Anioła w 4r. śm.

+ Janiny Badura od Krystyny Badura z rodziną

1800 + Zofii Kurowskiej

630:  + Teofili Tańcula w 4r. śm. męża Eugeniusza

+ Kazimiery Kupiec od sąsiadki Wilk

1800 + Zofii Kurowskiej

630:   + Zofii Kurowskiej

Za dusze w czyśćcu cierpiące

1800: + Edwarda Kluzek, syna Wiesława

630: + Marii Majkowskiej, męża Franciszka, córki Danuty, zięciów Mieczysława i Józefa

1800: + Zofii Kurowskiej

+ Anny Dulik od dzieci

630:    + Zofii Kurowskiej

+ Barbary Przepolskiej od męża

1800:  + Marii Kornio, Sebastiana Skórskiego

+ Jana i Stanisławy Jaszczyk (im.)

630:    + Zofii Kurowskiej

+ Tadeusza Krawczyka od Anieli i Romana Smoter

1800:   Dziękczynna w 45r.ślubu Wojciecha i Teresy, z prośbą o zdrowie, błog. Boże, opiekę MB dla Nich oraz dzieci             i wnuków

+ Zofii Waśniowskiej od dzieci na Dzień Matki

630:   + Zofii Kurowskiej

+ Franciszka Pawlika od wnuka Artura z rodziną

930:    I Komunia św. – w intencji Dzieci i ich rodzin

1200I Komunia św. – w intencji Dzieci i ich rodzin

1800    + Artura w 18r. śm.

DPS:  O szczęśliwą podróż i bł. Boże dla Andrzeja i Marii

Kaplice w niedzielę 27 V:

815 Przebieczany: + Kazimiery Ptak od VI Róży Kobiet św. Faustyny

1015 Trąbki:       + Józefa Kota w 38r. śm., żony Katarzyny w 36r. śm. i ich dzieci

1215  Zabłocie:     Dziękczynna, z pr. o zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski dla Ani i Pawła na nowej drodze życia

Kaplice w tygodniu 22 – 24 V

1900  Wtorek – Zabłocie:         +

1900   Środa – Trąbki:              + Franciszka Łanoszki w 30r. śm., żony Stefanii, Józefa syna, zięcia Stanisława

1900  Czwartek – Przebieczany: + Zofii Brożek, męża Franciszka, córki Wandy, syna Józefa