Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 02.09.2018

Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek, wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
– w sobotę, święto Narodzenia NMP
1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 17.40 nieszpory.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania w piątek od 17.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby rozpoczęła nowy rok szkolny w łasce uświęcającej. Po wakacjach przypominamy, że do spowiedzi świętej można przystępować codziennie podczas mszy św.
3. Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze święte w następujących godzinach: Biskupice – 8.15, Przebieczany – 9.15, Trąbki – 10.00. Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do których uczęszcza. Dyrekcjom, nauczycielom, pracownikom szkół oraz dzieciom i młodzieży życzymy darów Ducha Świętego na cały rok szkolny.
4. Dzisiaj w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach, Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe naszej gminy.

5. W najbliższą sobotę mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowy rok formacyjny dzieci młodzież w naszej parafii. Zapraszamy scholę, ministrantów, lektorów i grupę apostolską. Zachęcamy także nowe osoby chcące pogłębiać swoją więź z Bogiem, aby przystąpiły do którejś ze wspólnot.
6. W sobotę 15 września zapraszamy na wędrówkę szlakami św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja.

Intencje mszalne: 03 IX – 09 IX 2018

6.30: + Stefanii Mamro, męża Józefa i dzieci
+ Józefa Ciastonia od rodziny Gmyrków
+ Marii Limanowskiej od rodziny Mikurda
+ Stanisława Chmielewskiego od Anny i Tadeusza Wściubiak

Wtorek:
6.30: ++ z rodziny Bilowicz
+ Marii Satora od rodziny Tańculów

6.30: + Piotra Skowronka, żony Julii i dzieci
+ Józefa Kupca od rodziny Konarskich
18.00: + Rozalii i Rudolfa Klima

6.30: + Ireny Kot od córki i wnuczki z rodziną
18.00: + Władysława Konopki w 21 r.śm., rodziców: Franciszka i Karoliny, zięcia Jerzego, synowej Bożeny, siostry Krystyny
+ Alicji Palonek od Danuty i Stanisława Kowalskich

6.30: + Kingi Filus od koleżanek i kolegów rocznika ze szkoły podstawowej
+ Zofii Mrukat od koleżanki Marii Szczudło z Wieliczki
+ Anny Dulik od siostry Władysławy z rodziną
18.00: + Franciszka Janeckiego, Anny i Józefa

6.30: + Jana Sawisa, żony Janiny; Wilhelma Jaszczyka, żony Stanisławy, zięcia Kazimierza
+ Adama Jodłowskiego od syna Łukasza z żoną
18.00: w 75 r.ur. Zbigniewa, o zdrowie, błog. Boże i opiekę MB od żony i dzieci z rodzinami

6.30: + Edwarda Dubiela, żony Józefy, syna Marka
+ Katarzyny Kusina od córki z mężem Kubików
9.30: + Jerzego Olchawskiego w 3 r.śm.
11.00: CHRZTY
18.00: + Artura (urodzinowa)
DPS: Za Parafian

Kaplice w niedzielę 09 IX:
8.15 – Przebieczany: + Kunegundy Kurzawa, męża Władysława
10.15 – Trąbki: + Romana Kota 19 r.śm.,
12.15 – Zabłocie: + Józefa Lenarta (im)

Kaplice w tygodniu 04 – 06 IX
19.00 Wtorek – Zabłocie: + Marii Siuda od chrześnicy Marii Tureckiej z mężem
19.00 Środa – Trąbki: o błog. Boże, opiekę MB i żywą wiarę dla Magdaleny i Piotra na nowej drodze życia od rodziców
19.00 Czwartek – Przebieczany: + Tadeusza Basałaj i zm. z rodziny Markowskich