Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą 09.09.2018r.

Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele po mszy św. o g. 11.00 błogosławieństwo dzieci „olejkiem radości”. Dzieci same, bądź z opiekunem podchodzą do ołtarza, gdzie kapłan namaści ich czoło olejkiem radości, czyniąc na czole dziecka znak krzyża świętego. Zapraszamy na Nieszpory dziś o g. 17.40.
W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
• Środa – Najświętszego Imienia Maryi.
• Czwartek – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
• Piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w gablocie przy kościele informacje na temat odpustu w Mogile.
• Sobota – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum ku czci Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy w:
*piątek do kościoła na dodatkowe nabożeństwo wszystkie dzieci do V klasy włącznie o g.16.30
*sobota młodzież klas VI, VII, VIII i III gimnazjum o g. 18.00 – będzie to dla tych uczniów także rozpoczęcie przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zostaną podane informacje i będzie można się zapisać do konkretnej grupy.
*niedziela – msza dla młodzieży o g. 9.30; a dla dzieci o g. 11.00 z racji Triduum, z kazaniem dla młodzieży i dzieci.
W środę o godz. 19.00 wspólnota Galilea zaprasza na pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie Domu Zmartwychwstania.
W najbliższy czwartek o godz. 15.30 wyjazd do sanktuarium na Krzeptówkach. Także w czwartek o g.17.00 zapraszamy chłopców, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do służby przy ołtarzu.
Trwają zapisy na Szlak Papieski. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 spod remizy OSP w Biskupicach.
Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej: GN, Niedzieli, Źródła.
Nowożeńcom z wczorajszego dnia składamy serdeczne podziękowanie za udekorowanie świątyni i życzymy Bożej opieki we wspólnocie małżeńskiej.
Na nowy tydzień wszystkim życzymy łaski Bożej, oraz pokoju serca, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa.
Drodzy Parafianie: powoli dobiega końca remont naszych organów, zakończenie całkowite to grudzień tego roku. Na uroczystość odpustową 11 listopada organy powinny już zagrać. Pozostaje kwestia zapłaty za organy zaległej kwoty – czyli 63,000 złotych. Po spotkaniu z Radą Parafialną, które miało miejsce w minioną środę ustalono, że aby móc wywiązać się ze zobowiązań względem wykonawcy, oraz mieć w przyszłości środki na dalsze prace remontowe w każdą ostatnią niedzielę miesiąca składka zbierana podczas mszy świętej będzie mieć nazwę „inwestycyjna”. Uprzejmie proszę wszystkich, którzy mogą i chcą wspomóc parafię w remontach, o życzliwe podejście do tej propozycji i pomoc finansową. Serdeczne Bóg zapłać.

Intencje mszalne: 10 IX – 16 IX 2018

6.30: + Marii Kupiec r.śm., męża Benedykta
+ Leontyny Dębowskiej od rodziny Dębowskich
+ Zofii Kasina od chrześnicy Anety
+ Jana Szwagrzyka od córki Joanny z rodziną

6.30: + Anny, Jana Kuć i ich dzieci
+ Irydii i Józefa Martyniak, syna Krzysztofa od Kuby i Tomka

6.30: + Jana Dębowskiego (z Biskupic) r. śm.
+ Kazimierza Rzeszut od brata z rodziną
18.00: w 14 r. ślubu Elżbiety i Krzysztofa, podz. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB dla małżonków i dzieci

6.30: w 15 r. ślubu Angeliki i Janusza Grochot, podz. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB.
18.00: + Agnieszki Wicher 32 r.śm., męża Franciszka i zm. z rodziny
+ Stefana Fortuny 34 r.śm. (im)

6.30: + Marii i Benedykta Kupiec
W 18 r.ur. Katarzyny podz. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB
+ Kingi Filus od siostry Haliny z mężem i synami
18.00: + Czesława Szymoniaka, rodziców: Antoniny i Franciszka

6.30: + Adama Ćwierza 14 r.śm.
+ Franciszka Kuć od syna Marka z rodziną
18.00: + Genowefy i Stefana Koczwara; Barbary i Tadeusza Ćwik; Heleny i Jana Łanoszka; Marii i Jana Rusnarczyk

6.30: + Stanisława Krawczyka, żony Genowefy; Zofii Kruszyna, męża Henryka, wnuków: Piotra i Marty
+ Kazimierza Cholewy od syna Kazimierza z rodziną