Ogłoszenia duszpasterskie na  27 niedzielę zwykłą, 07.10.2018r.

Dziś przypada wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 17.15 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają pobłogosławione różańce. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe w niedzielę o g. 17.30, a w dni powszednie o g. 17.00.

We wtorek w liturgii kościoła – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W przyszłą niedzielę 14 października kolejny Dzień Papieski, jego celem jest przypomnienie postaci Św. Jana Pawła II, oraz zbiórka przy kościele funduszy na rzecz zdolnej młodzieży na fundusz stypendialny. W naszej parafii młodzież będzie zbierać ofiary na ten cel do puszek.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne (remont organów). Złożyliście na ten cel 17.450 złotych. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla ofiarodawców.

Do nabycia prasa katolicka. W GN jest film DVD i artykuły m in. o męskiej modlitwie.

W czwartek o godz. 16.00 zbiórka dla kandydatów  na ministrantów.

W tym tygodniu we wtorek o godz. 17.15 młodzież z klas VIII ma katechezę do bierzmowania, a młodzież klas III gimnazjum w piątek o 16.15.

Osoby zainteresowane wyjazdem do Pragi zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej mszy św. do salki – proszę przynieść ze sobą dowód osobisty.

Nowożeńcom, którzy wczoraj zawarli związek małżeński, składamy serdeczne podziękowanie za udekorowanie świątyni i życzymy Bożej opieki we wspólnym życiu.

W minionym tygodniu Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty ŚP. Janinę Kopiniak z Biskupic i Antoniego Waśniowskiego z Trąbek. Prośmy dla nich i naszych bliskich zmarłych: „ Dobry Jezu, a nasz Panie….”

Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocnego Przymierza z Bogiem i ludzkiej życzliwości. Niech MB Królowa Różańca prowadzi nas wszystkich w tym tygodniu do Pana Jezusa.

Intencje mszalne: 08 X – 14 X 2018

630:  + Janiny Nawrot (greg.)

+ Sylwestra Kosteckiego od żony

1730 + Adama Kanarka w 1 r.śm.

630:  + Janiny Nawrot (greg.)

+ Dominika Fortuny od siostry Natalii

1730 + Anny i Antoniego Łanoszków w 21 r.śm., ich dzieci

630:   + Kazimierza Ptaka 33 r.śm.

+ Mariusza Kudasa 16 r.śm.

1730: + Janiny Nawrot (greg.)

630:   + Wojciecha Piwowarskiego

1730: + Janiny Nawrot (greg.)

+ Mariana Limanowskiego od kuzyna Józefa Grabowskiego z rodziną

630:    + Janiny Nawrot (greg.)

+ Zbigniewa Druszcz 16 r.śm.

1730 + Jana i Stanisławy Jaszczyk

630:   + Kingi Filus, rodziców: Władysławy i Józefa Grochal

+ Janiny Nawrot (greg.)

+ Marka Klimy od sąsiadów Waśniowskich /przenieść na poniedziałek/

1730: Dziękczynna w 25 r.ślubu. Adama i Barbary, o błog. Boże, zdrowie i opiekę MB

630:    + Heleny i Edwarda Zawiślan

+ Zofii Kurowskiej od Kazka Borzęckiego z rodziną

930:    + Władyslawa Domonia, Witolda Wąsika 23 r.śm.

1100 CHRZTY

1800:   + Janiny Nawrot (greg.)

DPS:  ZA PARAFIAN

Kaplice w niedzielę 14 X:

815  –      Przebieczany: + Edwarda Kmiecika (im)

1015 – Trąbki:     + Bronisławy i Józefa Grabka

1215 – Zabłocie:   + Czesława Lebiesta, córki Janiny, Franciszka Krawczyka (im),   żony Marii

Kaplice w tygodniu 09 – 11 X

1900 Wtorek – Zabłocie:           + Czesława Kota 24 r.śm., żony Marii

1900  Środa – Trąbki:                   +  Anny Lebiest od siostry Marii z mężem

1900Czwartek- Przebieczany: za zmarłe członkinie IV Róży MB Częstochowskiej