Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą 04.11.2018r.

Miesiąc listopad to czas modlitwy za zmarłych. W ciągu tego tygodnia po mszy św. poniedziałek i wtorek – rano, oraz środę i czwartek wieczorem modlić się będziemy w wypominkach i na różańcu. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tych dniach we mszy.

We wtorek o godz. 17.15 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas VIII.

W piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką wszystkich kościołów.

W piątek 9 listopada zapraszamy wszystkich na mszę św. o g. 17.00 za OJCZYZNĘ. Po mszy przemarsz pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej. Niech znakiem naszej miłości do Ojczyzny będzie udział w tej uroczystości oraz wywieszenie w tych dniach biało – czerwonej flagi w naszych domach.

W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci patrona naszej parafii – Św. Marcina z Tours, biskupa. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o g. 11.00. Zapraszamy wszystkich gości i parafian. Proszę o przygotowanie asyst na tą uroczystość. Zapraszam strażaków, szkoły, osoby niosące feretrony i sztandary, dzieci, młodzież i dorosłych. Niech będzie to czas łaski i modlitwy dla całej naszej wspólnoty.

Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby inwestycyjne w parafii – w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 12.133 złote na remont organów.

Cotygodniowa prasa katolicka dostępna jest w miejscach wyznaczonych. W gablotach ogłoszeń informacje o planowanych pielgrzymkach parafialnych.

Dobremu Bogu zawierzamy naszą Ojczyznę, naszą parafię, nasze rodziny i nas samych w tym szczególnym czasie.

Intencje mszalne: 05 XI – 11 XI 2018

630:  + Michała, Ludwiki Jaszczyk, zm. z rodziny Jaszczyków

+ Franciszka Płonki 35 r.śm., żony Marii, zięcia Józefa

+ Józefa Ptak od Elżbiety i Krzysztofa Ptak

630:  + Franciszka Piwka, Ireny i Romana Sporysz od Michaliny i Radosława

Dziękczynna w 83 r. ur., Bronisława i 75 r. ur., Józefy, z prośbą o błog. Boże  i potrzebne łaski

630:   + Katarzyny Siuda 33 r. śm., męża Władysława

+ Tadeusza Wilka od chrześniaka Łukasza z rodziną

1700: + Franciszka Piwka

630:   + Ireny Kot od Celiny Grochot

1700:  Dziękczynna w 18 r. ur. Julii, z prośbą o błog. Boże, opiekę MB i dary Ducha Świętego

+ Marii Sala od bratowej Anny Rutka z Wieliczki

630:    + Bolesława Folka

+ Kazimiery Kupiec od chrześnicy Barbary z rodziną

1700W INTENCJI OJCZYZNY

+ Franciszka Górskiego w 63 r. śm.

630: + Władysławy Kurzawa, męża Tadeusza, syna Antoniego, rodziców, teściów

+ Bolesława Bednarza od siostry Barbary z rodziną

1700: + Jana Nalepy 2 r. śm., rodziców: Stanisława i Rozalii, teściów: Karoliny i Andrzeja

+ Bronisławy 27 r. śm., męża Józefa 7 r. śm.

630:    + Władysława Wójcika 21 r. śm., żony Stanisławy, wnuczki Alicji

+ Franciszka Pawlika od wnuka Wojtka z Eweliną

930:    + Stanisława Tracza 14 r. śm., rodziców: Marii i Władysława

1100SUMA ODPUSTOWA W INTENCJI PARAFIAN

1800:   + Karoliny Markut, męża Michała, wnuczki Iwonki, Marii, Józefa, Anny, Stanisława

DPS:  ZA PARAFIAN

Kaplice w niedzielę 11 XI:

815 – Przebieczany: + Władysława Chorobika od Lidii i Zbigniewa Starowicz z rodziną

1015 – Trąbki:  Edwarda Szpil 13 r. śm.

1215 – Zabłocie:   + Mieczysława Lebiesta 25 r. śm., żony Rozalii 24 r. śm.

Kaplice w tygodniu 06 – 08 XI

1800 Wtorek – Zabłocie: Dziękczynna w 80 r. ur., Stanisławy Czop, z prośbą o błog. Boże od dzieci i wnuków

1800  Środa – Trąbki:   Dziękczynna za otrzymane łaski, o błog. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie dla całej rodziny

1800Czwartek- Przebieczany: + Władysława Wójcika 21 r. śm., żony Stanisławy, Heleny Kurowskiej