Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

Dziś  przeżywamy Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego.  Podczas mszy św.  o g. 11.00 dzieci z klas IV przeżywają rocznicę Komunii świętej. Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za dar serca dla parafii – nowy ornat z wizerunkiem MB Szkaplerznej. Z racji I niedzieli miesiąca na zakończenie mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczął się miesiąc czerwiec – miesiąc czci Serca Jezusowego – zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.40.

W tym tygodniu I piątek miesiąca – do chorych z posługą sakramentalną kapłan uda się w piątek od g. 8.30. Spowiedź po południu od g. 16.30. W tym dniu zapraszamy na 20.00 do naszego kościoła, na kolejną comiesięczną  katechezę dla wszystkich chcących pogłębić wiarę i pomodlić się. Temat katechezy: „Bóg chce mnie ukształtować na podobieństwo swojego Syna”.

Spotkanie na plebanii Kręgu biblijnego w piątek o g. 20.00. Zapraszamy serdecznie chcących czytać i rozważać słowo Pisma świętego.

W ubiegłą niedzielę złożyliście na potrzeby parafii 10.925 zł. Za ten dar serca i troskę o parafię, serdeczne Bóg zapłać.

Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Portugalii, w przyszłą niedzielę  09 czerwca, po wieczornej mszy świętej, w salce katechetycznej w domu parafialnym.

W środę wyjazd dzieci z klas IV na pielgrzymkę do Zakopanego i Ludźmierza o g. 7.45  z Trąbek i Przebieczan.

W sobotę 15 czerwca zapraszamy na wędrówkę szlakiem Jana Pawła II. Zapisy u ks. Macieja lub w zakrystii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która jest w miejscach wyznaczonych  dzięki niej pogłębiamy swoją wiarę i więź z Panem Bogiem.

Wszystkim solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, niech zasiadający w chwale nieba Chrystus Pan udziela swojego błogosławieństwa.

 

Intencje mszalne: 03 VI – 09 VI 2019

Poniedziałek:

630: + Stefanii Kwaśny 13 r. śm., Józefa Dubiela, żony Genowefy

+ Stanisława Kopcia

1800: + Janiny Kopiniak (greg.)

Poza: + Marii Grochot od dyrektora i pracowników Centrum Kultury Gminy Biskupice

Wtorek:

630:  + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Doroty Dyduła od siostry Renaty z mężem

1800: + Edwarda Zawiślana, żony Heleny

Poza: + Ewy Kruszyna od kuzynki Bożeny Baran z mężem i dziećmi z Tęgoborzy

Środa:  

630:  + Krzysztofa Malinowskiego od teściowej

+ Marii Tracz i jej męża od siostry Bronisławy

1800: + Janiny Kopiniak (greg.)

Poza: + Genowefy Kruszyna od Jaszczykowej z Tomaszkowic

Czwartek:

630:   + Krzysztofa Malinowskiego od szwagra Andrzeja

+ Marka Zająca od córki Basi z mężem

1800: + Janiny Kopiniak (greg.)

Poza: + Doroty Dyduła od koleżanki z pielgrzymki do Częstochowy

Piątek:     

630:  + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Władysława Kubika od syna Jarka z rodziną

1800: + Janiny Dębowskiej, męża Andrzeja

Poza: + Marii Tracz od rodziny Jaworskich

Sobota:  

630: + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Leszka Solarza od Moniki i Andrzeja Kruszyna z dziećmi

1800: + Marii Flak od syna Ryśka

Poza:  + Marka Zająca od rodziny zięcia Szczepanika

Niedziela:

630:  + Janiny Kopiniak (greg.)

        + Zbigniewa Tańculi od taty

930:  + Józefa Pajdaka 13 r. śm., rodziców: Marii i Józefa Pajdak

1100: CHRZTY

1800: + Karola Kozaka

DPS: ZA PARAFIAN

Poza: + Władysława Kubika od Eugenii i Beaty Melcer z rodziną

 

Kaplice w niedzielę 09 VI:

815 – Przebieczany: + Władysława Wojciechowskiego, rodziców, rodzeństwo

1015 – Trąbki: + Wiktora Woźniaka, żony Stefanii, synów: Adama, Mieczysława, Stanisława

1215 – Zabłocie: + Józefa Lenarta 13 r. śm.

Kaplice w tygodniu – 04 – 06 VI:

1900: Zabłocie –  o dobre urodzaje, zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych dla mieszkańców Zabłocia od I Róży NMP

1900: Trąbki – + Irydii Martyniak, męża Józefa 1 r. śm., synów: Józefa i Krzysztofa

1900: Przebieczany –  + Adama Kot, rodziców, teściów

 

Ks. Jan – Intencje pogrzebowe – CZERWIEC 2019

 

  1. + Marii Kot od Janiny i Franciszka Czop z Bodzanowa
  2. + Wita Szymskiego od koleżanek i kolegów z pracy syna Mariusza
  3. + Marii Czop od Kubików z Wieliczki z rodziną
  4. + Adama Grodowskiego od rodziny Michorczyków z Krakuszowic
  5. + Stanisława Górki od rodziny Dulików z Mietniowa
  6. + Jana Anioła od rodziny Limanowskich
  7. + Anieli Domoń od rodziny Mrozowskich z Bilczyc z rodziną
  8. + Władysława Szczudło od Władysławy Dudek z Dobranowic
  9. + Adama Kanarka od rodziny Sachów z Pawlikowic
  10. + Wiesława Jamki od rodziny Strojnych z Kunic
  11. + Władysławy Kurzawa od rodziny ze Szczytnik
  12. + Józefa Ptak od Jerzego Ptak i Barbary Kołodziej
  13. + Tadeusza Wilka od Janiny i Leszka Tańculów
  14. + Bolesława Bednarza od rodziny Kurków z Gorzkowa
  15. + Marcina Kucharczyka od kolegów z pracy
  16. + Józefa Ciastonia od Ludwika Szczurka z rodziną
  17. + Adama Jodłowskiego od rodziny Kupców z Gdowa
  18. + Zofii Kasina od Zofii i Adama Kasina
  19. + Jana Szwagrzyka od pracowników MPO
  20. + Kingi Filus od koleżanek i kolegów Adama z „Zorzy”
  21. + Franciszka Kuć od Wiesława i Krystyny z Jawczyc
  22. + Marcjanny Kulma od Ewy Michalczyk z rodziną
  23. + Stanisława Nowaka od rodziny Martyniuków z Dobrociesza
  24. + Jacka Augustynka od rodziny Krawczyków z Krakowa
  25. + Sylwestra Kosteckiego od Stanisławy i Sylwestra Zawadzkich z Łazan
  26. + Dominika Fortuny od ministrantów i lektorów z Bodzanowa
  27. + Józefy Juszczyk od Wojciecha i Małgorzaty Baran
  28. + Janiny Kopiniak od rodziny Szczudło z Wieliczki
  29. + Antoniego Waśniowskiego od sołtysa Trąbek z rodziną
  30. + Ryszarda Kruszyny od rodziny Romanowskich z Bielska-Białej

 

INTENCJE POGRZEBOWE – CZERWIEC – Ks. Paweł

 

  1. + Tadeusza Wilka od Krystyny i Jurka Jaworskich
  2. + Marii Sala od rodziny Hojków
  3. + Kazimierza Kupiec od rodziny Szarków
  4. + Bolesława Bednarza od kolegi Kazimierza Paczyńskiego z Babicy
  5. + Bolesława Miklaszewskiego od rodziny Dzięglów i Łanoszków
  6. + Marcina Kucharczyka od Krzysztofa Cichego
  7. + Józefa Ciastonia od Barbary Kowal ze Szczygłowa
  8. + Adama Jodłowskiego od rodziny Walasów z Gdowa
  9. + Kingi Filus od rodziny Kopcików z Zabawy
  10. + Franciszka Kuć od rodziny Kotów z Jawczyc
  11. + Marcjanny Kulma od byłych mieszkanek Szczygłowa: Janiny, Stanisławy i Barbary Mastalskich
  12. + Jacka Augustynka od rodziny Górskich z Wiatowic
  13. + Dominika Fortuny od kolegów i koleżanek z pracy mamy z Niepołomic
  14. + Józefy Juszczyk od pracowników firmy Eskulap
  15. + Janiny Kopiniak od Lidii Kulma z Dobranowic
  16. + Antoniego Waśniowskiego od oddziału przedszkolnego ze SP w Sławkowicach
  17. + Ryszarda Kruszyny od rodziny Krupów z Kornatki
  18. + Bożeny Jamka od Waldemara i Krystyny z rodziną ze Stradomki
  19. + Marii Kowalskiej od koleżanek i kolegów córki Katarzyny ze Starostwa Pow. w Wieliczce
  20. + Jana Ochońskiego od rodziny z Rzeszowa
  21. + Zofii Waśniowskiej od kolegów syna z pracy
  22. + Janiny Łaszczyk od kolegi Wojtka i Marii Sadowskiej
  23. + Marii Ciastoń od rodziny Kubików z Gdowa
  24. + Kazimierza Pączek od koleżanki Marysi z Bodzanowa
  25. + Krystyny Sykała od rodziny Stanuchów z Grabówek
  26. + Edwarda Tracz od rodziny Ślęczków
  27. + Mariana Limanowskiego od rodziny Wilków z Łazan
  28. + Jerzego Gaczoł od rodziny Łakomych z Krakowa
  29. + Anny Lebiest od rodziny Szwedów z Bodzanowa
  30. + Jana Nalepy od koleżanek Lilusi