Ogłoszenia duszpasterskie – XIV niedziela zwykła 07.VII.2019r.

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W kalendarzu liturgicznym :

* poniedziałek – św. Jana z Dukli

*czwartek – św. Benedykta, patrona Europy.

3.W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – suma odpustowa o g. 11.00 – na tej mszy św. będziemy modlić się w intencji księdza Prałata Tadeusza Dąbrowskiego, który przeżywa 60 rocznicę święceń kapłańskich i księdza Proboszcza w 25 rocznicę święceń. Na sumę i uroczystość zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy o uświetnienie uroczystości przez chór, orkiestrę strażaków, stowarzyszenia, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

4.W zakrystii i w kancelarii można się zapisać na parafialne wyjazdy „Radosne poniedziałki”.  Pierwszy wyjazd 15 lipca do Szczawnicy i Niedzicy. Zgody dla dzieci do odbioru w zakrystii. Przy zapisie proszę dokonać wpłaty. Na wyjazdy zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

1. W najbliższą sobotę, 13 lipca, wyjazd na nabożeństwo fatimskie na Krzeptówki o godz. 15.00
  2. Do najbliższego piątku – 12 lipca – do g. 14.00 można na parkingu przy kościele składać zużyty sprzęt elektryczny, który zbiera fundacja „Pomoc Kościołowi” środki są przeznaczone dla misjonarzy.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę inwestycyjna – w miniona niedzielę zebraliśmy 9320 zł i 4 euro. Bóg zapłać też za modlitwy za parafię i pracę na rzecz naszej wspólnoty.
  4. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie: + Janinę Waśniowską i + Władysławę Jachimczak. Polećmy je i bliskich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
  5. Na czas wakacji niech Bóg wszystkim udziela błogosławieństwa. Zachęcamy też do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Intencje mszalne: 08 VI –  14 VII

630:  + Jana Kozika (greg.)

Dziękczynna, z prośbą o błog. Boże dla Heleny Jaszczyk

Wtorek:

630:   + Jana Kozika (greg.)

+ Doroty Dyduła od Róży Kobiet z Darczyc

630:   + Jana Kozika (greg.)

+ Marka Zająca od brata Ryszarda z rodziną

1800: + Marii Kornio, Ryszarda Skórskiego

Czwartek :

630:  + Władysławy Kasprzyk, męża Jana

+ Władysława Kubika od syna Piotra z rodziną

1800: + Jana Kozika (greg.)

630: + Janiny Czyżowskiej 16 r. śm., męża Eugeniusza, syna Andrzeja

+ Marii Flak od wnuków: Magdy i Przemka

1800:  + Jana Kozika (greg.)

630: + Jana Kozika (greg.)

+ Jerzego Winiarczyka od żony

1800: + Aliny Kozik 3 r. śm.

630:  + Jana Kozika (greg.)

+ Mieczysława Juszczyka od 9 r. śm.

930:  + Anny, Adolfa Guszpil

1100: ZA PARAFIAN

1800: + Grażyny Grabowskiej 12 r. śm., teściów: Józefy i Władysława

DPS:  O zdrowie i błog. Boże dla Marii Żurowskiej w 95 r. ur

Kaplice w niedzielę 14 VII:

815 – Przebieczany: + Anny Kot 9 r. śm.., męża Józefa

1015 – Trąbki: + Elżbiety Ilnickiej 12 r. śm.

1215 – Zabłocie: + Weroniki, Mieczysława Kurowskich 12 r. śm.

Kaplice w tygodniu 09 – 11 VII:

1900: Zabłocie – + Stanisława Ciastonia 35 r. śm., żony Marianny

1900: Trąbki – + Andrzeja Kubata i zmarłych z rodziny