Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą 17.09.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.09.2017r.

– w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
– w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasan i Towarzyszy
– w czwartek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
– w piątek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej dziewicy
– w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich którzy przekazują informacje a także w intencji nas o mądre i ostrożne korzystanie z mediów.

2. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjum, która na wiosnę przyjmie sakrament bierzmowania. Natomiast w sobotę o 17.00 w kościele spotkanie dla młodzieży klas VII. Po Mszy św. o 18.00 również w sobotę, swoje spotkanie będą miały klasy II Gimnazjum.

3. W nadchodzący piątek o godz. 18.30 w salce katechetycznej spotkanie dla młodzieży. Formacyjno – towarzyskie spotkania z rówieśnikami w okresie dorastania są niezwykle ważne i potrzebne. Dają one okazję do pogłębienia wiedzy o życiu, wierze, a także przygotowują do podejmowania odpowiedzialności za przyszłość świata i Kościoła. Dlatego zwracamy się do rodziców z prośbą o zachętę i przypomnienie młodzieży o tym spotkaniu.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej, parafialnej pielgrzymce do Częstochowy i Leśniowa, która odbędzie się w nadchodzącą sobotę. Wyjazd o godz. 7.30 spod remizy w Biskupicach. Zapisy w zakrystii

5. W piątek o 19.30 na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy!

Opiece św. Stanisława Kostki powierzajmy dzieci i młodzież:

Wszechmogący Boże, który przedziwnym zrządzeniem wybrałeś Świętego Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie, wejrzyj, na naszą słabość i niestałość. Spraw łaskawie, abyśmy – dzięki wstawiennictwu i opiece Świętego Stanisława – do końca naszego życia w wierności Tobie wytrwali. Amen.

Intencje mszalne: 18 IX – 24 IX 2017
6.30: + Krystyny Undas od kuzyna Adama z córką Małgorzatą
+ Ireny Malinowskiej od sąsiadów Ligęzów
+ Andrzeja Kota od brata Marka z rodziną Wtorek
6.30: + Anieli Domoń od syna Andrzeja z rodziną
+ Jana Nalepy od Józefa i Heleny Urbanów
6.30: + Józefa Piotrowskiego w 34r. śm.
+ Marka Wróbla od Małgorzaty i Adama Dąbrowskiego

18.00: Dziękczynna, z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej dla Ludmiły w 80r. ur.
6.30: + Anny Tańcula od brata Staszka z rodziną

18.00: + Józefa Terczyńskiego w 3 r. śm.
+ Michała Jaszczyka, siostry Michaliny; Bronisławy i Józefa Szwed
6.30: + Anny Kupiec od wnuczki Krystyny z rodziną
+ Józefy Godzik od rodziny Kasprzyków z Sułowa

18.00: + Krystyny Kasprzyk z d. Konopka od chrzestnego Jana
+ Andrzeja Kalety w 15r. śm.

6.30 + Sebastiana Skórskiego w 2r. śm. oraz rodziców: Józefy i Tadeusza Skórskich
+ Zofii Kurowskiej od rodziny Pracuchów
18.00: + Jana Grzywacza
+ Dariusza Wełny w 20r. śm.; Józefa Ochońskiego

6.30: Dziękczynna w 40 r. ślubu Marii i Antoniego z pr. o zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski
+ Mieczysława Grochota w 13r śm. Heleny żony; Marka i Krzysztofy dzieci
9.30: Dziękczynna w 25 r. ślubu Lucyny i Adama z pr. o zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski
11.00: + Romana Kota w 17r. śm., żony Anny
18.00: + Anieli Orłowskiej w 15r. śm. męża Józefa i syna Edwarda
DPS: Za Parafian

Kaplice w niedzielę 24.09
8.15 Przebieczany: + Za zmarłe członkinie VI Róży św. Faustyny i zmarłych z ich rodzin
10.15 Trąbki: + Jana Godzika i Marii żony w 19r. śm.
12.15 Zabłocie: + Antoniego Łanoszki w 17r. śm., żony Anny

Kaplice w tygodniu 19.09 – 21.09:
Wtorek – Zabłocie: + Leszka Wójtowicza w 4 r. śm od Beaty
+ Anny Lebiest od Marii Czop
Środa – Trąbki: Dziękczynna z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. MB na dalsze lata dla Marii Łanoszka
Czwartek – Przebieczany: + Franciszka Rutki, żony Janiny; rodziców Józefa i Katarzyny; teściów Józefa i Anny Kot; Jana Szewczyka, Marii Wójcik