Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę adwentu 17.12.2017

1. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Codziennie, o godz. 6.30 odprawiamy roraty, do udziału w których serdecznie zapraszamy.
  2.  W piątek, w naszej parafii dzień spowiedzi św. Przed południem spowiedź w kościele od 9.00 do 10.00 następnie w kaplicach od 10.45 do 11.45. Po południu spowiedź w kościele od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Ze względu na spowiedź, wieczorna Msza św. w piątek będzie o godz. 18.00. Prosimy usilnie, by wygospodarować czas na spowiedź w piątek, gdyż w przyszłą niedzielę będzie to bardzo trudne. Do chorych, których nie odwiedzamy co miesiąc udamy się w sobotę  o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii św. w Święta Bożego Narodzenia korzystając z posługi naszych szafarzy. Osoby chętne do skorzystania z tej posługi również prosimy zgłaszać w zakrystii.
  1. 3. Za tydzień, czwarta niedziela adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zachęcamy do tradycyjnego jej przeżywania, zachowując zwyczajowo postny charakter tego dnia. Msze święte, jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 18.00, której nie będzie, ale w jej miejsce będzie dodatkowa Msza św.  w kościele o godz. 13.00.

W dzień wigilijny o 24.00 zapraszamy na uroczystą Pasterkę. Po niej tradycyjne już kolędowanie przy ognisku obok altany. Serdecznie prosimy akordeonistów, by licznie przybyli i pomagali nam przy śpiewie kolęd. Zaś Rada Parafialna, podobnie jak w poprzednie lata, będzie serwować na rozgrzewkę „barszczyk” z goździkiem.

Przed pasterką, o godz. 23.45 zakończymy okres 9 miesięcznej duchowej adopcji dziecka poczętego odmawiając wspólnie dziesiątek Różańca.

1. W najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św. /ok. 17.30/, rodziców dzieci ze szkoły w Biskupicach, przygotowujących się do I Komunii świętej, prosimy o wykonanie dekoracji naszego kościoła na święta i przygotowanie szopki.
  2. W piątek, po wieczornej Mszy św. o 18.45, modlitewne spotkanie młodzieży klasy III gimnazjum z rodzicami, w ramach spotkań przygotowujących do bierzmowania.
  3. Zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece postawione na stole wigilijnym niech przypominają nam, że nie wszyscy mają to szczęście, by przeżywać w wigilię we własnym domu i wśród swoich bliskich.
  4. Jak tradycja każe po Świętach Bożego Narodzenia duszpasterze udają się do Parafian na tradycyjną kolędę. Z porządkiem Kolędy można się zapoznać na stronach internetowych parafii i w dodatku do Listu Wspólnoty.

Intencje mszalne: 18 XII –  24 XII 2017

630:    + Andrzeja Pasek od sąsiadów Musiałów

+ Jerzego Kota od chrześnicy Edyty z rodziną

+ Władysławy Kurzawa od syna Franciszka z rodziną

630:     + Wiktorii Fliśnik, Stefanii Fliśnik, Wiktorii Nycek

+ Honoraty Kosteckiej od Emilii Nalepa z rodziną

630:    + Norberta Łanoszki 4r.śm., ojca Mirosława

+ Janiny Badura od męża, córki i wnuka

1700:   + Barbary (im)

630:    + Adama Nogi (im), rodziców i zmarłych z rodz. Drobniaków i Wichrów

1700:  + Anieli Szlapak 40r.śm., męża Józefa, syna Józefa, córki Anny

+ Aliny Stelzel 7r.śm., męża Bronisława 14r.śm., od córki z rodziną

630     + Michała Jaszczyka, siostry Michaliny; Bronisławy, Józefa Szwed

+ Zdzisława Celary 32r.śm., Ireny żony

+ Józefa Ptaka od syna Wojciecha z rodziną

1800   + Stefanii Majewskiej 19r.śm., męża Stanisława

630     + Adama Zadaka (im); Marii, Józefa rodziców

+ Adama Ciastonia (im)

+ Janiny Jaszczyk od Andżeliki i Adama Jaszczyk z dziećmi

1700    Dziękczynna w 35r. ślubu Ewy i Jana, z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej i dary Ducha Św.

630:     + Anny, Franciszka, Piotra Wichrów

+ Henryka Urbana, żony Rozalii; Marii Gołąbek

930:     + Barbary Radwanek 20r.śm., ojca Tadeusza, siostry Małgorzaty

1100:   + Stanisławy Majkowskiej 19r.śm., męża Stanisława, rodziców