Niedziela  – Uroczystość Objawienia Pańskiego 6.I.2019

Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) i pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 17.40 Nieszpory niedzielne.

Dzieci z naszej scholi parafialnej przed kościołem rozprowadzają kadzidełka z racji Święta Trzech Króli. Za dobrowolne ofiary – Bóg zapłać.

Od tego tygodnia kancelaria czynna tak jak przed świętami, czyli wtorek od 16.00 do 17.00, piątek od 18.30 do 19.30 oraz w sobotę od 7.30 do 8.30.

Uczniów klas VIII we wtorek zapraszamy na katechezę do bierzmowania do salki, a uczniów III gimnazjum w piątek po mszy św. wieczornej do kościoła.

Podczas zbliżających się ferii organizujemy dla dzieci (schola, ministranci oraz inni) wyjazd w środę 16 stycznia do kina i na rynek krakowski. W drugim tygodniu we środę 23 stycznia na trampoliny i sanktuarium św. Jana Pawła II. Zapisy i zgody na wyjazd do odbioru w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne w parafii złożyliście 11,820 zł. Niech za ofiarność Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem.

Prasa katolicka do nabycia w miejscach wyznaczonych.

Zakupiliśmy świecznik wotywny, który znajduje się w kaplicy św. Joachima i Anny. Można zapalać świece i przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej polecać Bogu swoje intencje w tym miejscu.

W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty Pan powołał do wieczności:  + Józefę Piwek i Stanisława Szybowskiego. Ich i bliskich nam zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu…. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.

Intencje mszalne: 7 I – 13 I

630:  + Anny Dulik (greg.)

+ Marcjanny Kulma, męża Stanisława

+ Tadeusza Kruszyny od siostry Barbary z rodziną

+ Józefy Piwek od Adama Majkowskiego z żoną Lucyną

Wtorek:

630:   + Anny Dulik (greg.)

+  Jakuba, żony Anieli, ich dzieci: Józefa, Augustyna, Stanisławy i Józefy

++ z rodziny Skowronków; Michała i Katarzyny Zagól

+ Stanisława Godzika od chrześnicy Małgosi z rodziną

1700: + Antoniego Kot (ur.), rodziców: Anny i Antoniego, teściów: Władysława i Janiny

Czwartek :

630:  + Anny Dulik (greg.)

+ Elżbiety, Marka Marczaków

+ Józefy Juszczyk od siostry

1700: + Dariusza Klimy 3 r. śm.

+ Mieczysława Adamusa od żony

+ Janiny Kopiniak od chrześnicy Marty Magiera z rodziną

1700+ Zdzisława Domonia r. śm. i rodziców

+ Antoniego Waśniowskiego od kuzynki Józefy Masior

+ Roberta Waśniowskiego od Muzeum Żup Krakowskich

1700: Dziękczynna w 90 r. ur. Stanisławy,  z prośbą o błog. Boże, opiekę MB od córek i synowej z rodzinami

+ Ryszarda Kruszyny od siostry Eweliny z mężem Krzysztofem i córką Eweliną

930:   + Stanisława Ładygi 4 r. śm., od żony i dzieci

1100: CHRZTY

1800: Dziękczynna w 30 r. ślubu Moniki i Adama Szawel, z prośbą o błog. Boże, opiekę MB

DPS:  Dziękczynna w 76 r. ur. Bolesława,  z prośbą o błog. Boże i opiekę MB

Kaplice w niedzielę 13 I:

815 – Przebieczany: + Józefa Satory  17 r. śm.

1015 – Trąbki:    + Władysławy Badura 2 r. śm., męża Tadeusza

1215 – Zabłocie:  + Janiny Siuda 7 r. śm., męża Konstantego, syna Mieczysława

Kaplice w tygodniu 8-10 I:

1800: Zabłocie – + Władysława Pilcha 3 r. śm.

1800:  Trąbki – + Marii Turchan 6 r. śm.

1800: Przebieczany – + Jana Piątkowskiego