Ogłoszenia 29 niedziela zwykła  – rok B

W miesiącu październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W niedzielę o g. 17.30, a w dni powszednie o g. 17.00, po różańcu wieczorna msza św.

Dziś dla celów kościelnych i statystycznych w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych.

Zapraszamy dziś o godz. 16.30 do kościoła na pokaz slajdów i konferencję w ramach Niedzieli Misyjnej.

Od jutra w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić za misje i misjonarzy podczas różańca.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przed kościołem do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 2, 435 zł i 60 groszy.

W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

Porządkując groby na cmentarzu pamiętajmy, by nie zaśmiecać innych mogił zmarłych.

W o godz. 16.00 zbiórka kandydatów na ministrantów. Także w czwartek wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy w Przebieczanach. Serdecznie zachęcamy mężczyzn, którzy chcą głębiej przeżywać swoją wiarę i życie, do podjęcia drogi, którą proponuje wspólnota „Galilea”.

W piątek o godz.16.15 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas III gimnazjum.

Od przyszłej niedzieli, przy kościele, młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać znicze na groby naszych bliskich.  Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.

Następna niedziela jest ostatnią miesiąca – składka inwestycyjna z przyszłej niedzieli na pokrycie kończącego się remontu organów.

Jest do nabycia prasa katolicka, zechciejmy się nią zainteresować.

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.

Składamy serdeczne podziękowania dla małżonków, którzy wczoraj zawarli sakrament małżeństwa, za udekorowanie naszej świątyni

W tym tygodniu Bóg wezwał do siebie: ŚP.: Ryszarda Kruszynę z Biskupic i Roberta Waśniowskiego z Trąbek. Polećmy ich i bliskich nam zmarłych Bożemu miłosierdziu. „Dobry Jezu…”

Zwracam się z prośbą o pomoc w uporządkowaniu alejki z parkingu na dolny cmentarz, trzeba wyciąć krzaki które tam narosły i wygrabić teren.  Zapraszam chętnych do tej pracy w najbliższą  sobotę od g. 9.00 proszę przynieść ze sobą potrzebny sprzęt.

Intencje mszalne: 22 X – 28 X 2018

630:  + Wita Szymskiego od siostry Honoraty

+ Krystyny Puto od bratanicy Edyty z rodziną

1730 + Janiny Nawrot (greg.)

630:  + Janiny Nawrot (greg.)

+ Henryka Noculi od kuzyna Karola z rodziną

1730 + Stefana Kulmy i rodziców

630:   + Janiny Nawrot (greg.).

+ Sylwestra Janusa od kuzynki Emilii z rodziną

1730: + Tadeusza Kruszyny (im), żony Marii

630:   O zdrowie i Boże błog. dla Rozalii Pajor

+ Stanisława Górki od brata z rodziną

1730: + Janiny Nawrot (greg.)

630:    + Piotra Kruszyny, żony Józefy, zmarłych z rodziny Kruszynów

+ Jana Anioła od chrześnicy Danuty Wójcik z rodziną

+ Ryszarda Kruszyny od żony Marii, córki Joanny, syna Damiana i mamy

1730 + Janiny Nawrot (greg.)

630:   + Tadeusza Kurzawy (im), żony Władysławy, syna Antoniego, rodziców, teściów

+ Genowefy Turchan od chrześnicy i Igora z rodziną

1730: + Tadeusza Wilk (im) od najbliższych

+ Janiny Nawrot (greg.)

630:    + Wiesława Jamki 1 r. śm.

+ Jerzego Gaczoł od szwagierki Barbary i Bolesława Dynda z rodziną

930:    + Janiny Nawrot (greg.)

1100:  Dziękczynna w 50 r. ślubu Tadeusza i Wandy, z prośbą o błog. Boże dla Jubilatów, dzieci, wnuków i prawnuków

1800:   + Karola Kozaka

DPS:  O błog. Boże dla P. Darii  z okazji imienin

Kaplice w niedzielę 28 X:

815  –      Przebieczany: + Adama Kota

1015 – Trąbki:     Dziękczynna w 10 r. ur. Ani, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB

1215 – Zabłocie:   + Tadeusza Czop (im)

Kaplice w tygodniu 23 – 25 X

1800 Wtorek – Zabłocie:  + Adama Grodowskiego od rodziny Dębowskich ze Szczygłowa

1800  Środa – Trąbki:             +  Sebastiana Skórskiego od Angeliki

1800 Czwartek- Przebieczany: + Tadeusza Wyrodka (im)