Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela zwykła 20.01.2019r.

Dziś o g. 17.40 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:

• Poniedziałek – św. Agnieszki
  • Czwartek – św. Franciszka Salezego
  • Piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Sobota – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W przyszłą niedzielę 27 stycznia w naszym kościele o g. 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Biskupic. Gorąco zapraszamy.

W tym tygodniu w dniach od 22 do 27 stycznia w Panamie Odbywać się będą ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. Pamiętajmy o uczestnikach tego spotkania w naszych modlitwach.

Przypominamy, że w każdą środę o g. 19.00 w Przebieczanach, w naszej parafii odbywają się spotkania DOMU ZMARTWYCHWSTANIA. Spotkania te są dla wszystkich zainteresowanych. Ewentualny kontakt z ks. Maciejem.

Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna na prace związane z wymianą instalacji elektrycznej w naszym kościele.

Czytając prasę katolicką zwróćmy uwagę, że w najnowszym Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, oraz o relacjach między Kościołem, a państwem; w Małym Gościu Niedzielnym obrazek z modlitwą za babcię i dziadka oraz o czym mówi Pan Jezus w przykazaniach miłości.

W środę 23 stycznia o g. 9.00 wyjazd dzieci i młodzieży od remizy w Biskupicach na wycieczkę do Krakowa w ramach ferii z parafią.

Wszystkim odpoczywającym na feriach i urlopach życzymy dobrej pogody, Babciom i Dziadkom z racji ich święta zdrowia i opieki Bożej, a wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrego tygodnia.

Parafia w Biskupicach wyraźnie się rozrasta. Przybywa domów, mieszkańców. Radosne jest że większość mieszkańców przyjmuje kapłana, modli się, rozmawia. Budowanie więzi i relacji nie może się jednak ograniczyć do jednorazowego spotkania, dlatego podczas kolędy zachęcamy do zaangażowania w życie parafii przez udział we mszach i nabożeństwach. Proponujemy spotkania w grupach działających w naszej parafii, słuchamy propozycji parafian, co należałoby zrobić by nasza parafia była prężnym ośrodkiem życia duchowego.

Troską naszą – duszpasterzy jest by każdy znalazł swoje miejsce we wspólnocie. Pracę należy zacząć od rodziny i zwrócić się przez rodziców do dzieci.

Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej do grupy ministranckiej – wielu podczas kolędy deklarowało chęć zostania ministrantami – rodzice obiecali pomóc.

Zapraszamy dziewczęta do scholi parafialnej, zarówno te, które chcą śpiewać jak i te, które grają na różnych instrumentach.

Zapraszamy młodzież dziewczęta i chłopców do Grupy Apostolskiej, która w naszej parafii wychowała wielu oddanych Bogu i społeczeństwu ludzi.

Zrodziła się podczas kolędy myśl zorganizowania Kursu Lektorskiego dla mężczyzn, którzy nie byli wcześniej w Liturgicznej Służbie Ołtarza, a chcą teraz zaangażować się w tą posługę – poinformujemy o możliwości zorganizowania takich spotkań.

Od czerwca zorganizujemy też spotkania dla dzieci w wieku od 7 do 14 roku życia w grupie „Uczniowie Jezusa”.

Podczas kolędy wielu parafian z troską i życzliwością mówiło o naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za każde słowo mówiące o tym, że parafia jest naszym dobrem wspólnym. Bóg zapłać za różne formy współpracy i troski.

Dziękujemy za czas modlitwy, za życzliwość, za podwożenie kolędników, za posiłki, za ofiary. Każdy kapłan z tych ofiar część przekazuje na Bratnią Pomoc Kapłańską, utrzymanie Seminarium Duchownego i Uniwersytetu Jana Pawła II, utrzymanie Kurii i na misje.

Za tych, których odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską każdy z nas będzie sprawował msze święte, o których poinformujemy w ogłoszeniach. Niech Chrystus wszystkim za wszystko wynagrodzi.

Intencje mszalne: 21 I – 27 I

630:  + Anny Dulik (greg.)

+ Agnieszki Permus (im)

poza: + Janiny Łaszczyk od rodziny Chramców

Wtorek:

630:   + Anny Dulik (greg.)

poza: + Stanisława Lebiesta od Włodzimierza Grochota z rodziną

630:   + Anny Dulik (greg.)

1700: w 18 r. ur. Moniki, o zdrowie, błog. Boże i dary Ducha Świętego od babci Marysi

poza: + Zofii Dębowskiej od Pawła Strojnego z rodziną

Czwartek :

630:  + Anny Dulik (greg.)

+ Anny Chytroś 5 r. śm.

1700: o błog. Boże, zdrowie, opiekę MB dla Agnieszki z okazji urodzin

poza: + Heleny Ciastoń od sąsiadów Ptaków i Blicharskich

1700+ Stanisława Majewskiego 10 r. śm., żony Stefanii

poza: + Marii Ciastoń od Józefy i Stefana Gawlików ze Sławkowic

1700: + Elżbiety i Włodzimierza Strojnych,  zm. z rodziny

poza: + Marka Godzika od Marcina Kowalskiego z rodziną

630:   + Bolesława Bednarza

930:   Dziękczynna od Emilii, Jerzego i syna Jakuba

1100: + Anny Dulik (greg.)

1800: + Sławomira Kosteckiego od syna Jana i synowej z rodziną

DPS:

poza: + Kazimierza Pączek od rodziny Goczał i Surma

Kaplice w niedzielę 27 I:

815 – Przebieczany: + Marii Wyrodek, męża Franciszka, zięcia Stanisława

1015 – Trąbki:    Dziękczynna w 18 r. ur. Radosława,  z prośbą o błog Boże, opiekę MB i dary Ducha Świętego

1215 – Zabłocie:  + Jana Grochota, rodziców, rodzeństwo i szwagrów

Kaplice w tygodniu 22-24 I:

1800: Zabłocie – za zmarłe członkinie II Róży MB Różańcowej i dusze w czyśćcu cierpiące

1800:  Trąbki – + Jana Augustynka od Moniki i Dariusza Wójtowicz z rodziną

1800: Przebieczany – + Zbigniewa Petryla