Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela wielkiego postu 24.03.2019r.

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Serdecznie witamy ks. Łukasza Plata w naszej wspólnocie i życzymy Mu na ten czas sił i mocy Ducha Świętego. Plan rekolekcji w gablotach, na stronie internetowej i w dodatku „List Wspólnoty” z ubiegłego tygodnia.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym do naszego kościoła na godz. 15.00 – po nabożeństwie dodatkowa msza św. oraz drogę krzyżową      w kościele i kaplicach.

We poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to również Dzień Świętości Życia, można włączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji. Deklaracje przy prasie katolickiej i na bocznym ołtarzu krzyża.

W środę ofiara ze mszy św. na potrzeby rekolekcji, a w przyszłą niedzielę ostatnią miesiąca – inwestycyjna.

Zachęcamy do nabywania BARANKÓW WIELKANOCNYCH w ramach akcji CARITAS. Koszt baranka to minimum 7 zł. Baranki znajdują się przy ołtarzu z lewej strony.

W czwartek wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie mężczyzn. Rozpoczęcie mszą św. w Przebieczanach o godz. 18.00.

Spotkanie do bierzmowania dla uczniów klas VIII we wtorek o g. 18.00 po nauce rekolekcyjnej w salce.

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. na plebanię. Także w niedzielę, po mszy św. wieczornej spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Italii.

5 kwietnia nasza parafia zaproszona jest na nocne czuwanie do Łagiewnik – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od 21.00 do 06.00. Wyjazd będzie w dwóch grupach: I grupa wyjazd od remizy w Biskupicach o godz. 20.30; II grupa     o godz. 00.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w sobotę od 18.00.

W miejscach wyznaczonych prasa katolicka.

Wszystkim modlącym się za naszą parafię i troszczącym się o nią, oraz  przeżywającym rekolekcje niech Pan Jezus błogosławi.

Intencje mszalne: 25 III – 31 III 2019

630:  + Marii Siuda 1 r. śm., męża Kazimierza

+ Marii Kot, mężów: Władysława i Franciszka, synów: Jana i Stanisława, zięciów: Edwarda Krawczyka, żony Marii, Jana Nowaka

800:   + Dariusza Klimy od cioci z Zabiela z dziećmi

1800: + Marii Tracz od córki Anny z mężem i dziećmi

Wtorek:

630:  + Marii Turchan (im)

+ Tadeusza Kalety od syna i córki

800:  + Władysławy Kurzawa od wnuka Łukasza Jarosz z rodziną

1800: + Jacka Kuć od chrześniaka i siostry z rodziną

630:   + Józefa Kanarka, żony Marii, synów: Adama i Andrzeja

+ Anny Kupiec od wnuka Roberta z rodziną

800:   + Marii Siuda od wnuka Jurka z rodziną

1600: + Anny Dulik od brata Czesława z żoną z Kęt

1700: + Doroty Lenik 9 r. śm., ojca Jana, dziadków: Władysława i Marii

1800: o szczęśliwą operację

630:   + Józefa Ciastonia, żony Anny

+ Marii Czop od chrześnicy Stasi Mastalskiej – Kozak

1700: + Józefy Juszczyk, męża Jana

630:  Dziękczynna w 44 r. ślubu Stanisławy i Tadeusza Godzik, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB

+ Stanisława Górki od chrześniaka Pawła Tekieli

Ok.1740: + Józefy i Jana Zadak, Marii i Wincentego, siostrę i szwagrów

630: + Walerii Juszczyk

+ Genowefy Turchan od bratanicy Marii z rodziną

+ Stanisława Borzęckiego od Honoraty Borzęckiej

1700: + Włodzimierza Juszczyka 8 r. śm.

630:  + Józefa Kowal

+ Adama Kanarka od pracowników DPS Biskupice

930:  + Adama Nogi i rodziców

1100: + Józefa i Józefy Kulma i zmarłych z rodziny Urbanów

Ok. 1600: + Anny 11 r. śm., Franciszka i Piotra Wicher

1800: + Adeli i Władysława Kapusta, syna Jana

DPS: Za Parafian

Kaplice w niedzielę 31 III:

815 – Przebieczany: + Zofii Zadak 23 r. śm., męża Antoniego, syna Romana, zięcia Józefa

1015 – Trąbki: + Marii Kowalskiej (ur. im.)

1215 – Zabłocie: + Kazimierza Kani 10 r. śm.

Kaplice w tygodniu 26-28 III:

1800: Zabłocie – + Marianny Ciastoń 2 r. śm., męża Stanisława

1800: Trąbki – + Anny Lebiest od Łukasza i Anny z Zuzią