Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę adwentu, 03.12.2017

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę adwentu, 03.12.2017

 

Kalendarz liturgiczny:

–      w środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

–      w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

–      w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Przez cały adwent, o godz. 6.30,  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, zwłaszcza dzieci z lampionami i młodzież. Niech obecność na roratach będzie wyrazem naszego czuwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składkę ze Święta Niepokalanego Poczęcia NMP – piątek, przeznaczymy na ten cel. Msze św. w Kościele w tym dniu o 30, 9.30 i 17.00; w Trąbkach o 17.00,  w Zabłociu  o 18.00  i w Przebieczanach o 18.00.
  1. Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicach można nabywać tradycyjne, świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece wspieramy dzieła organizacji Caritas, która pomaga i wspiera najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. Zachęcamy również do nabywania kalendarzy z fotografiami kapliczek z terenu naszej parafii.

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które Pan Kościelny i Pan Organista w najbliższym czasie zaniosą do naszych domów. Niech ofiary, które złożymy nabywając opłatki, będą wyrazem naszej wdzięczności za pracę, jaką wykonują dla naszej parafii.  Ceńmy sobie troskę Pana Mariana o  nasz kościół i jego otoczenie. Doceńmy również piękno i trud,  jaki Pan Piotr wkłada w śpiew i grę na organach. Dzięki Nim nasze modlitwy stają się milsze Panu Bogu. W tym tygodniu Pan Kościelny uda się z opłatkami do mieszkańców Zabłocia i Tomaszkowic, a Pan Organista do Biskupic i Szczygłowa.

  1. W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na godz. 17.00, do naszego kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.. Tradycyjnie, w to święto, zostaną poświęcone medaliki tym dzieciom. Natomiast dziś, po wieczornej Mszy św., w kościele, spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.
  1. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o g. 9.30 i 11.00 mieszkańcy DPS w Biskupicach przeprowadzą kiermasz dekoracji świątecznych, wykonanych w ramach terapii zajęciowej.
  2. W najbliższą środę o godz. 15.00 w kościele, spotkanie młodzieży klas VII i II Gimnazjum, w ramach spotkań przed bierzmowaniem a w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie klas III Gimnazjum.
  1. We wtorek o godz. 17.00, w świetlicy w Szczygłowie, zebranie wiejskie z udziałem Wójta Gminy.
  1. Szkoła Podstawowa w Biskupicach zaprasza dzieci wraz z rodzinami, w przyszłą niedzielę w godz. od 10.00 do 15.00 na manufakturę ozdób świątecznych, które będzie można wspólnie wykonać i wymienić się książkami.
  1. Życzymy Wszystkim pięknego przeżycia ADWENTU, podjęcia i wytrwania w postanowieniach, których celem jest uwolnienie i oczyszczenie serc dla nadchodzącego Boga! 

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, pożegnaliśmy śp. Honoratę Kostecką z Sułowa oraz Józefa Ptaka z Biskupic. Polecajmy Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

 

Intencje mszalne: 4 XII –  10 XII 2017

Poniedziałek:

630:     + Władysława Turchana w r. śm. żony Anny

           + Barbary Porębskiej (im)

           + Honoraty Kosteckiej od Melanii Kosteckiej z rodziną                                                                                                                                                                

Wtorek

630:     + Barbary Przepolskiej (im.) od męża

+ Józefa Ptaka od córki z rodziną

Środa:  

630:     + Stefana Sewiołło i jego rodziców

+ Władysława Chorobika od szwagierki Zofii z córką Iwoną

1700:  + Stanisława Leśniaka, żony Anieli, Ewy córki; Józefa i Julii Kurek

Czwartek:   

630:     + Władysława Przepolskiego, żony Genowefy; synów Andrzeja i Tadeusza; wnuczki Beaty

1700:   + Janiny Kiszka w 1r. śm.

+ Heleny i Augustyna Kosteckich                                                                                                                                                                                               

Piątek:           

630      + Michała Jaszczyka, siostry Michaliny; Józefa i Bronisławy Szwed

+ Marii Kanarek (im), Józefa męża; synów: Adama i Andrzeja

930:     + Stanisława Dulika w 3r. śm.

1700:   Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla Patrycji z ok 18r. urodzin od rodziców

Sobota:

630      + Michała Domonia w 3r. śm.

           + Leona Jaszczyka, brata Jana i Kolegów pomordowanych przez Hitlerowców

+ Jana Anioła od Łukasza z rodziną

1700    Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla Natalii z ok. 18r. urodzin

Niedziela:

630:     + Władysława Wójcika, żony Michaliny, syna Zbigniewa

+ Genowefy Turchan od siostry Marii

930:     + Józefa Łanoszki w 40r. śm, żony Katarzyny; Józefa i Stanisława synów

1100:   Za Parafian

1800:   Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla Renaty z ok. 50r. urodzin

DPS:    Za Parafian

 

Kaplice w niedzielę 10 XII

815 Przebieczany: + Ryszarda Orłowskiego oraz Edwarda w 13r. śm.

1015 Trąbki:         + Antoniego Kasprzyka w 20r. śm., żony Karoliny, zięcia Stanisława, wnuczki Anny

1215  Zabłocie:     + Kazimierza Markowskiego w 7r. śm.; rodziców: Anny i Jana

Kaplice w tygodniu 5-7 XII

1800: Wtorek – Zabłocie: Z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla Członkiń II Róży z Zabłocia

1800  Środa   – Trąbki:     + Stanisława Górki od Róży bł. o Narcyza

1800 Przebieczany –         + Stanisława Kozłowskiego (ur.)

Kaplice w piątek 8 XII

1700 Trąbki:          + Janiny Jaszczyk od sąsiada Adama Waśniowskiego z rodziną

1800: Zabłocie:     + Wacława Czopa w 34r. śm, Marii żony

1800 Przebieczany + Heleny Chuchla w r. śm., męża Józefa