Ogłoszenia duszpasterskie na 21 niedzielę zwykłą, 27.08.2017

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna, bp i doktora Kościoła

– we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

1. W związku z obchodzonymi w tym roku jubileuszami 100-lecia objawień MB w Fatimie oraz 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej, w nawiązaniu do uroczystości, które odbędą się na Krzeptówkach w Zakopanem 8 września, z udziałem Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę, w naszej parafii, odmówimy Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach comiesięcznej adoracji.
  2. W nadchodzącym tygodniu kończą się wakacje. W następny poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zachęcamy więc dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi na progu nowego roku szkolnego  w ramach spowiedzi na I piątek.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.15. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30 . Natomiast chorych, których odwiedzał ks. Łukasz,  Ks. Maciej odwiedzi w piątek od 8.30 ze względu na pielgrzymkę do Kalwarii.
  4. W sobotę  o 17.30  zmianka różańcowa i wspólny różaniec. Następnie Msza św. ku czci MB Szkaplerznej z uroczystą procesją w intencjach podanych przez czcicieli naszej Patronki i w intencji Mszy św. pogrzebowych ogłoszonych w Liście Wspólnoty.
  5. W sobotę, o godz. 5.30 spod remizy w Biskupicach wyruszy trzecia, piesza pielgrzymka z Biskupic do Kalwarii.
  6. W przyszłą niedzielę, Wójt Gminy serdecznie zaprasza do Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach, gdzie odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczną się one Mszą św. w plenerze o godz. 16.00
  7. Z dniem 26.08 ks. Kardynał skierował do posługi kapłańskiej w naszej parafii Ks. Macieja Ścibora, pochodzącego z Dobczyc oraz . Ks. Zbigniewa Pytla pochodzącego z Białki Tatrzańskiej. Serdecznie witamy nowych Księży pośród nas i  życzymy  zadowolenia i satysfakcji z podejmowanej   w naszej parafii posługi kapłańskiej, sił, darów Ducha Św. opieki Matki Bożej i równocześnie polecamy osoby Ks. Macieja i Ks. Zbigniewa modlitewnej pamięci.
  8. Parze Młodej z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni – Bóg zapłać!

Intencje mszalne: 28 VIII – 3 IX

630: Dziękczynna z ok. imienin  Bronisława  z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej od żony .

+ Marii Tańcula, męża Eugeniusza od Marty i Zbyszka

+ Józefa Sosina od Marii i Stanisława Sosin

630:    + Marii Ciastoń od Ludwika Szczurka z żoną

+ Heleny Ciastoń od Mariana Ciastonia z rodziną

+ Krzysztofa Ochońskiego od Marii Mądrzyńskiej

630:    + Mieczysława Siudy w 16r śm.

+ Emilii Gałuszka od Marii Godzik z Sułowa.

1800:  + Bolesława Tracza

630: Dziękczynna w 25r. ślubu Elżbiety i Gabriela Grabowskich; z pr.o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej

1800:  + Janiny Rutka od siostry Marii Jamróz z rodziną.

+ Jana Grabowskiego (ur.) i jego rodziców

630:    + Janiny Wójcik w 2r śm; zmarłych rodziców i rodzeństwa.

+ Bronisława Konarskiego i rodziców.

+ Andrzeja Satory od rodziny Grochalów

1800+ rezerw. p. Kozak

630:     +Marii Waśniowskiej od Danuty i Bożeny Tomasik

+  Marka Godzika od chrześniaka Piotrka

1800:    Do Matki Bożej Szkaplerznej

630:    Dziękczynna w 35r. ślubu Grażyny i Krzysztofa; z pr. o bł. Boże, zdrowie, op. Matki     Bożej i potrzebne łaski

+ Stefanii Król (im) męża Władysława i Kazimierza Siudy

930:   Dziękczynna w 18r. ślubu Anety i Dawida z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej

1100:  + Stanisława Dulika (im.)

1800:  + Juliana Kępy; Marii i Józefa Czaja

DPS: + Stefanii Jania w 18r. śm., męża Józefa, syna Władysława

Kaplice w niedzielę 3.09

815 Przebieczany: + Władysława Wojciechowskiego, jego rodziców i rodzeństwa

1015 Trąbki: Dziękczynna  z ok. 18 r. urodzin Natalii z prośbą o Boże bł.,opiekę Matki Bożej, dary Ducha św. i zdrowie.

1215  Zabłocie:    + Ignacego Guzikowskiego

Kaplice w tygodniu 29.08 – 31.08:

Wtorek – Zabłocie: Dziękczynna  z ok. 21 r. urodzin Agnieszki z prośbą o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie.

Środa – Trąbki:   + Stanisława Waśniowskiego od byłego prezesa OSP Trąbki, Mariana Satory

Czwartek – Przebieczany:  + Zbigniewa Petryli

Intencje do Matki Bożej w sobotę:

– Dziękczynna  z ok. 18 r. urodzin Damiana z prośbą o Boże bł., dary Ducha św. opiekę Matki Bożej i zdrowie.

– Dziękczynna w r. ślubu Joanny i Adama  z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej

– Dziękczynna za otrzymane łaski i powrót do zdrowia Bożeny Jamki i dalsze bł. Boże

– o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Pielgrzymów na Krzeptówki i ich rodzin

– o dar zdrowia dla Anieli i potrzebne łaski