Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą 03.09.2017

Kalendarz liturgiczny:

– zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszach św. podczas adoracji odmawiamy akt zawierzenia Kościoła w naszej Ojczyźnie  Niepokalanemu Sercu NMP

– w piątek Święto Narodzenia NMP,  po Mszach św. poświęcenie ziarna

– w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

1. W dniu jutrzejszym rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy więc dzieci, rodziców, nauczycieli i bliskich na Msze św. inaugurujące kolejny rok nauki:
    w Biskupicach o godz. 8.15;  Trąbkach o 8.00 i w Przebieczanach o godz. 9.00. Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do których uczęszcza.
  2. W najbliższy czwartek Mszą św. o 18.00 zainaugurujemy nowy rok formacyjny dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc na tę mszę ministrantów, lektorów, młodzież oazową i wszystkich sympatyków. Po Mszy św. spotkanie przy altanie.
  3. Wszystkie dzieci, które chcą chwalić Boga śpiewem w naszej parafialnej scholce zapraszamy do salki katechetycznej w soboty na godz. 10.00
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin do Kalwarii.
    Na Mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zaprasza ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Treść zaproszenia zamieszczona jest w Liście Wspólnoty.
  5. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dzisiaj w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczną się uroczystości dożynkowe naszej gminy.
  7. Parze Młodej z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu, pożegnaliśmy śp. Bogusława Jaglarza z Sułkowa oraz Irenę Kot z Biskupic. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 4 IX – 10 IX 2017

630:    + Stanisława Waśniowskiego od Adama Musiała z   rodziną z Jawczyc

+ Kazimierza Pączek od rodziny Pudlik

+ Edwarda Tracza od sąsiadów Terczyńskich

815:      W intencji Karoliny i Piotra oraz  wszystkich dzieci z naszej Parafii o bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha Św. w rozpoczynającym się roku szkolnym

630:    + Bogusława Jaglarz od żony

+ Aliny Kozik od Dariusza i Moniki Kaczor

630:    + Mariana Grybla w 1r. śm. Ireny Stryszowskiej, Tadeusza Ciastonia

+ O bł. Boże, op. MB i dary Ducha Św. dla Ks. Macieja i Ks. Zbigniewa w pracy duszpasterskiej w naszej Parafii

1800:  + Józefa Dzióbka w 36r. śm., żony Genowefy, syna Józefa

630:    + Stefanii Kwaśny (im.) Józefa Dubiela, Genowefy żony

1800:  + Zdzisława Kota w 15r. śm.

+ Aliny Kozik

630:    + Władysława Kota od chrześnicy Wiesławy z dziećmi

+ Ireny Kot od córki z mężem

1800:  + Jerzego Musiała, rodziców: Zofii i Mieczysława oraz teścia

630:  Dziękczynna w 22r. ślubu Marka i Małgorzaty z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej i zdrowie dla Adama

+  Krystyny Sykała od rodziny Janeckich

1800:    + Agnieszki Wicher w 31r. śm, męża Franciszka

+ Czesława Wójtowicza Władysława Sowy

630:    + Edwarda Dubiela, żony Józefy, syna Marka

+ Marii Kupiec w 15r. śm. i Benedykta męża

930:   + Jerzego Olchawskiego w 2r. śm.

1100:  Za Parafian

1800: + Janiny Rutka w 1r. śm., męża Franciszka; rodziców: Józefa i Anny; teściów Józefa i Katarzyny; Jana Szewczyka

DPS: Za Parafian

Kaplice w niedzielę 3.09