Ogłoszenia duszpasterskie na 34 niedzielę zwykłą, 26.11.2017

Kalendarz liturgiczny:

–     w czwartek Święto Św. Andrzeja Apostoła

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy ostatnią niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O 17.40 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenia.
  2. Za tydzień I niedziela adwentu. Już dziś zachęcamy wszystkich do podjęcia postanowień adwentowych by uwolnić serca od ziemskich przywiązań i otworzyć je na przychodzącego Chrystusa. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o 6.30.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.15. Odwiedziny chorych w sobotę od  8.30.
  4. W sobotę o 16.30  zmianka różańcowa i  różaniec. Następnie Msza św. ku czci MB Szkaplerznej z uroczystą procesją w intencjach podanych przez czcicieli naszej Patronki i w intencji Mszy św. pogrzebowych ogłoszonych w Liście Wspólnoty.
  5. W przyszłą niedzielę na wieczorną Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie opłatków
  7. Wspólnota mężczyzn Galilea zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 do Przebieczan i po niej na spotkanie.
  8. Zachęcamy do nabywania kalendarzy na przyszły rok z fotografiami przydrożnych kapliczek z terenu naszej parafii. Dochód przeznaczamy na projekt zagospodarowania terenu przy kościele z parkingiem.
  9. Osoby, które zadeklarowały wyjazd na kwietniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę kwoty rezerwacyjnej do przyszłej niedzieli podając PESEL, nr Paszportu, i adres.
  10. Klub Honorowych Dawców Krwi OSP zaprasza na akcję oddawania krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego pod hasłem „Dobro Procentuje”. Akcja zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę w siedzibie Urzędu Gminy w godz. od 9.00 do 13.00.

Intencje mszalne: 27 XI –  3 XII 2017

630:    + Wiesława Jamki od mamy z bratem

+ Za dusze w czyśćcu cierpiące i w int. szczęśliwego rozwiązania problemów rodziny Wojciecha

+ Janiny Rutka

630:    + Józefa Kusiny od syna z żoną

+ Janiny Rutka

630:    + Janiny Rutka

+ Władysławy Kurzawa od córki Anny z mężem

1700:  + Franciszka Janeckiego, Anny córki i męża Józefa

630:     + Stefanii Piwek i  Franciszka Górskiego

1700:   + Andrzeja Kanarka (im.)

+ Józefa Dzióbka, Genowefy żony, Józefa syna; Jana Terczyńskiego, Anny żony

630     + Jana Wójcika, żony Zuzanny; zmarłych dzieci i wnuków

+ Za dusze w czyśćcu cierpiące

+ Jerzego Kota od córki, zięcia i wnuków

1700:  Dziękczynna w 18r. ur. Kamila z pr. o zdrowie, bł. Boże, op. MB i  potrzebne łaski

630     + Józefy i Franciszka Anioł, syna Leszka

+ Adama i Stanisława Ciastoń

+ Sylwestra Janusa od siostry Józefy z rodziną

1700   Do Matki Bożej Szkaplerznej

630:     Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla rodziny Polkowskich

+ Franciszka Piwka, jego rodziców Antoniego i Anny, syna Józefa od żony

930:    + Józefa Wrześniaka

1100:  + Henryka Anioła od córki Klaudii z Jurkiem

1800:  + Anny Suder w 4r. śm.

DPS    Za Parafian

Kaplice w niedzielę 3 XII

815 Przebieczany: + Barbary Radwanek (im.) siostry Małgorzaty, ojca Tadeusza

1015 Trąbki:      + Franciszka Maciejasza, żony Klementyny; Kazimierza Leniart, żony Moniki

1215  Zabłocie:     + Leony Grochot, męża Zygmunta w 15r. śm.

Kaplice w tygodniu 28-30.11

1800: Wtorek – Zabłocie: Z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla Małgorzaty

180  Środa   – Trąbki: + Andrzeja Kubata i zmarłych z rodziny

1800  Czwartek – Przebieczany – + Janiny Rutka

Do Matki Bożej Szkaplerznej – sobota

– Dziękczynna za 75 lat życia Marii Wrześniak z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  na dalsze lata życia

– o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Członkiń II Róży Wnieb. NMP z Biskupic

– Dziękczynna za otrzymane łaski  z prośbą o zdrowie, bł. Boże i op. MB  dla  Angeliki z ok. 10r. urodzin

– Dziękczynna za otrzymane łaski z pr. o dalszą opiekę Bożą dla Bożeny

+ Zofii i Bronisława Dębowskich

+ Julii Kuras

+ Jana Jamki i żony Marii w 5r. śm.

+ Józefa Kusiny od Zofii i Mieczysława Nawalanych

+ Wiesława Jamki od rodziny Tańculów z Zabiela