Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną 07.04. 2017

Kalendarz liturgiczny

– w poniedziałek  Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, dzień imienin ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia, natomiast ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza do udziału  w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. Treść zaproszenia zamieszczona jest w Liście Wspólnoty.

– w sobotę wspomnienie NMP z Fatimy. W tym dniu uroczystą Mszę św. z okazji 100 lecia objawień odprawi Ojciec Święty Franciszek. Zachęcamy do uczestniczenia w uroczystościach za pośrednictwem telewizji.

– w niedzielę uroczystość odpustowa w Trąbkach. Serdecznie zapraszamy!

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw w tej intencji.
  2. Codziennie o 17.30 odprawiamy nabożeństwo majowe a w niedzielę o 17.40. Serdecznie na nie zapraszamy, zwłaszcza dzieci.
  3. W nadchodzącą sobotę wyjazd na Krzeptówki o godz. 14.00 spod remizy
    w Biskupicach.
  4. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na rzecz nękanych od 6 lat wojną mieszkańców Syrii. Wyniosły one 4216 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  5. W najbliższy poniedziałek o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy I gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do sakramentu bierzmowania.
  6. Parze Młodej z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
śp. Stanisława Górkę i Mariana Satorę z Trąbek  .
Polecajmy ich i naszych bliskich miłosierdziu Bożemu.

 

Intencje mszalne: 8 V – 14 V

 

Poniedziałek:

630:      + Stanisławy Klaper (im.).

+ Józefy i Franciszka Anioł, syna Leszka.

1800:    + Stanisława Nalepy (im.), żony Rozalii, syna Jana.

 

Wtorek:

630:      + Marianny Ciastoń – od syna Stanisława i Elżbiety Łanoszków.

+ Stanisława Górki – od żony.

1800:    + Stanisława (im.), żony Barbary, zm. rodziców: Heleny i Józefa.

 

Środa:  

630:      + Tadeusza Godzika w 15 r. śm., żony Józefy.

+ Barbary Przepolskiej – od męża.

1800:    + Stanisława Tracza (im.), zm. rodziców: Marii i Władysława.

 

Czwartek:   

630:      + Władysława w 30 r. śm., – od syna.

1800:   O szczęśliwe rozwiązanie dla Patrycji.

+ Józefa Kanarka, żony Marii, zm. rodziców, syna Andrzeja.

 

Piątek:     

630:      + Mariana Satory – od siostry z rodz.

Dziękczynna w 13r. ur. Krzysztofa z prośbą o Boże bł., opiekę

MB, dary Ducha Św.,  potrzebne łaski i zdrowie.

1800:    + Jana Nowaka i zm. z rodziny.

+ Heleny Kruszyny w 7 r. śm., męża Kazimierza, syna Janusza.

 

 

Sobota:

630:      + Zofii Kruszyna (im.), męża Henryka.

+ Marii Waśniowskiej – od rodziny Badurów.

O Boże bł., opiekę MB, dary Ducha Św.,  potrzebne łaski i zdrowie

dla Beaty – od męża.

1800:    Dziękczynna w 25 rocz. ślubu Krystyny i Czesława oraz w 15 rocz.

ślubu Danuty i Piotra  z prośbą o Boże bł., opiekę MB, dary Ducha

Św., potrzebne łaski i zdrowie.

 

Niedziela:

630:      + Roberta Satory (im.), zm. z rodz. Satorów  i Ochońskich.

+ Heleny Grochot w 11 r. śm., męża Mieczysława, dzieci:

Marka i Krzysztofy.

930:      + Józefa Pajdaka w 28 r. śm., żony Marii, syna Józefa.

1100:    Za Parafian.

1800:    + Kazimierza Ślusarczyka, Stanisława Permusa, Agnieszki Permus.

DPS:    O Boże bł. i zdrowie dla Marii Żurawskiej.

 

Kaplice – Niedziela:

815    Przebieczany:      + Józefa Szeląga w 13 r. śm.

1015 Trąbki:      – W int. Mieszkańców Trąbek i Darczyc                                                                  – O Boże bł., zdrowie  potrzebne łaski dla strażaków                                                oraz  szczęśliwe powroty z akcji.

1215  Zabłocie:             + Stanisława (im.), syna Józefa, córki Zdzisławy.

 

Kaplice w tygodniu 9 V – 11 V:

Wtorek – Zabłocie:

O szczęśliwe urodzaje  i Boże bł. dla mieszkańców Zabłocia

od I Róży z Zabłocia MB Nieustającej Pomocy.

+ Stanisławy Kot.

Środa – Trąbki:

+ Stanisława Grabki (im.), żony Zofii, syna Tadeusza, wnuczki Zofii.

Czwartek – Przebieczany:

+ Walerii Juszczyk.

 

Drodzy Bracia i Siostry,
Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9:00. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W pierwszym roku mojej posługi w Kościele Krakowskim będę przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej na Skałce i wygłoszę homilię.

W litanii ku czci św. Stanisława nazywamy Go Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich potrzebach. Jest On również patronem ładu moralnego w Polsce. A ten patronat, jak nauczał św. Jan Paweł II, łączy się przede wszystkim z uznaniem powszechnie obowiązującego autorytetu prawa moralnego, prawa Bożego. To prawo jest normą moralności, jest także kryterium podstawowej wartości człowieka i podstawowym warunkiem porządku społecznego. Przez wstawiennictwo Patrona Polski będziemy więc prosić o poszanowanie Bożego ładu w życiu rodzinnym, społecznym
i politycznym w naszej Ojczyźnie. Chcemy również dziękować za otrzymane dary, szczególnie za łaskę Światowych Dni Młodzieży i uroczysty akt przyjęcia Chrystusa, jako naszego Króla i Pana. Naszą modlitwą pragniemy również prosić „Pana żniwa” o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.

Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie. Naśladując przykład świętych – Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji z serca Wam błogosławię.
+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski