Ogłoszenia duszpasterskie na 9 niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 9 niedzielę zwykłą 03.06.2018

Kalendarz liturgiczny

– w Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, podczas nabożeństwa procesja.

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1.   W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia. Zgodnie                         z zapowiedzią,  przed kościołami w Polsce, zbiórka ofiar na dokończenie   budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum          Narodu Polskiego za wszelkie łaski i Bożą opiekę nad nami.
  2. W przyszłą niedzielę,  w kaplicy w Zabłociu, o godz. 12.15 uroczysta suma odpustowa z procesją ku czci św. Antoniego.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV obchodzą rocznicę I Komunii Św.. Rodzicom dzieci serdecznie dziękujemy za dar Ołtarza jakim jest mosiężny stojak liturgiczny. Bóg zapłać!
  4. Codziennie o godz. 17.40 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
  5. Do nadchodzącego czwartku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną codziennie o 17.40, zwłaszcza dzieci komunijne, sypiące kwiaty i z dzwonkami. Na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci. W tym tygodniu procesje oktawy Bożego Ciała także w kaplicach.
  6. W piątek o 17.00 Msza św. dla uczestników kwietniowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
  7. W sobotę 16.06 zapraszamy na kolejną wędrówkę Szlakiem Papieskim. Wyjazd o godz. 6.00 spod remizy OSP w Biskupicach. Zapisy w zakrystii lub u ks. Macieja

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Kasina z Tomaszkowic; polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 4 VI – 10 VI 2018

630:  + Anieli Domoń

+ Marii Satora od syna Krzysztofa

1800 + Franciszka Jaszczyka z Biskupic

630:   Dziękczynna za przeżyte 86 lat  z pr. o zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski dla Antoniego

+ Józefa Kupca od córki

1800  + Anieli Domoń

630:   + Anieli Domoń

+ Janiny Jaszczyk od Marii i Zbigniewa Markiewicz

1800: + Heleny Chuchla (im.), męża Józefa

630: + Antoniego Kruszyny, synów Tadeusza i Adama, córki Józefy, wnuka Jacka

1800: + Anieli Domoń

+ Jana Filipowicza w 59r. śm.; rodziców: Katarzyny i Władysława

630:    + Anieli Domoń

+ Antoniego Łanoszki (im.) żony Anny

+ Zofii Kasina od syna Dariusza z żoną Barbarą i wnukiem Adrianem

1800:  + Doroty Paździerkiewicz w 7r. śm.

630:   + Anieli Domoń

+ Kazimierza Borzęckiego w 24r. śm., Czesława syna

+ Anny Szlapak od Anny i Tadeusza Dębowskich ze Sułowa

1800:   + Antoniego Górskiego, żony Katarzyny, synów: Alojzego, Benedykta i Wita; córek: Władysławy z mężem Mieczysławem; Czesławy i Aleksandry,