Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 9.04.2017

W całym Kościele przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. poświęcamy palmy a o 10.45 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja do naszej świątyni.

Jutro dzień spowiedzi świętej. Spowiedź w kościele rano od godz. 9.00  do godz. 10.00. Następnie od godz. 10.45 do 11.45 spowiedź w kaplicach wyjazdowych. Po południu spowiedź w kościele od 15.00 do 18.00  z przerwą od 16.30 do 17.00. Na zakończenie spowiedzi Msza św. o godz. 18.00.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu tym indywidualnym jak również I Róży Kobiet pw. Św. Królowej Jadwigi z Przebieczan i II Róży Kobiet MB Saletyńskiej z Sułowa! Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pokrycie ogrzewania kościoła. Wyniosły one 12114 zł. Bóg zapłać za ofiary, które są znakiem naszej wspólnej odpowiedzialności za utrzymanie kościoła i poczucie solidarności.

Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki będą w najbliższą środę od godz. 14.00 . Prosimy zgłaszać tych chorych w dniu dzisiejszym w zakrystii. W zakrystii można również zgłaszać chorych, którym nasi  szafarze, zaniosą Komunię w niedzielę wielkanocną.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych „ Caritas.

W grudniu ubiegłego roku w Gminie Biskupice reaktywowało się Koło Pszczelarzy, którego prezesem jest P. Jacek Smoroń, mieszkaniec Biskupic. Mamy nadzieję, że będziemy mogli nabywać zdrowy miód z biskupickich pasiek, natomiast na rozpoczęcie działalności Koło Pszczelarzy ofiarowało do naszej parafii okazały paschał, za który serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

W Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej
o   godz. 18.00. Po niej w procesji przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i tam będzie adoracja do godz. 24.00. W czwartek o 21.00, w dniu ustanowienia sakramentu eucharystii na adorację zapraszamy rodziców, których dzieci w tym roku po raz pierwszy przystąpią    do Komunii św.; o 22.00 adorację prowadzą Róże Różańcowe, o 23.00  młodzież. W Wielki Czwartek Komunii św.  udzielimy pod dwiema postaciami.

W Wielki Piątek na adorację od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia od 9.00 Szczygłowa, od 10.00 Przebieczan, od 11.00 Tomaszkowic, od 12.00 Sułowa, od 13.00 Trąbek i Darczyc, od 14.00 Biskupic.  W godzinie śmierci Pana Jezusa, o 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, po niej adoracja indywidualna do obrzędów Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy o 18.00.

Po obrzędach przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. Po obrzędach Wielkiego Piątku adoracja indywidualna.
O 23.00 adoracji przewodniczy wspólnota Galilea;  o 24.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Biblijną z rozważaniami zwłaszcza dla małżonków.  Po niej na adorację o godz. 1.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia o 2.00 Szczygłowa, o 3.00 Przebieczan, o 4.00 Tomaszkowic, o 5.00 Sułowa, o 6.00 Trąbek o 7.00 Darczyc, o 8.00 Biskupic.
Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednie lata honorową straż przy grobie Pana Jezusa będą pełnili także nasi strażacy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę  święcenie pokarmów:

w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00;               

– Trąbki przy kaplicy o godz. 10.00;

– Darczyce przy kaplicy o  11.00;

Sułów,  przy kapliczce u Pana Adama Majkowskiego o 10.00;

Zabłocie o 10.30;

Przebieczany tylko przy kaplicy  2 razy o 9.30 i 10.30;

– Szczygłów w świetlicy o  11.00;                                                                                                                           – Tomaszkowice w auli gminy o 11.30;                                                                           –

-Słomiana o 12.00;

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy przynieść lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku. Zapalimy je od nowo poświęconego Ognia-Paschału symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa,  na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a następnie podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej,  która będzie w sobotę, po liturgii Wigilii Paschalnej.

W przyszłą niedzielę i drugi dzień świąt, ze względu na większą liczbę wiernych dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 00.

Życzymy wszystkim spokojnego i głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia.

Całość ogłoszeń znajduje się w Liście Wspólnoty i na stronie internetowe parafii. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się, zwłaszcza z  godzinami odprawianych nabożeństw i święcenia pokarmów

Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę Stolicami nad Dunajem odbędzie się we wtorek 20 kwietnia o godz. 17.30 w salce przy kościele. Wpłata pozostałej kwoty na spotkaniu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
śp. Henryka Noculę  z Sułkowa oraz Franciszka Piwka z Biskupic.
Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.

 

Intencje mszalne: 10 IV – 16  IV

Poniedziałek:

630:    + Zbigniewa Nawrota.

Dziękczynna za łaskę chrztu 75 lat życia z prośbą o bł. Boże, zdrowie

i potrzebne łaski.

1800:    + Grażyny Pajor w 7 r. śm.

+ Kazimierza Domonia w 7 r. śm., żony Natalii, Marii Woźniak

w 7 r. śm., męża Eugeniusza.

Wtorek:

630:    + Zbigniewa Nawrota.

+ Michaliny Jaszczyk – od chrześnicy Doroty z rodziną.

+ Krystyny Puto – od córki Anny z rodziną.

Środa:  

630:    + Zbigniewa Nawrota.

+ Romana Grabowskiego w 17 r. śm.

1800:  + Janiny Jaszczyk w 1 r. śm. – od męża.

Czwartek:   

1800:  O święte i liczne powołania kapłańskie.

Dziękczynna za dar święceń kapłańskich z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

dary Duha Św. w wypełnianiu posługi kapłańskiej i zdrowie.

+ Zbigniewa Nawrota.

+ Władysława Nogi, żony Heleny.

Piątek:     

1800Liturgia Męki Pańskiej

Sobota:

1900:  Za Parafian.

+ Zbigniewa Nawrota.

+ Franciszka Jaszczyka, żony Janiny, zm. rodziców,

Józefa Łanoszki, żony Katarzyny, synów: Stanisława i Józefa.

O dar Bożego bł. w rodzinie.

Niedziela:

630:   + Anny Kasprzyk, Marii Kasprzyk.

+ Zbigniewa Nawrota.

930:   + Marii Kowalskiej w 10 r. śm., męża Henryka, zm. rodziców.

1100: + Stanisława Permusa, Agnieszki Permus, zm. rodziców i rodzeństwo.

1300: + Krystyny Traczyk w 32 r. śm., męża Józefa.

1800: + Barbary Trojańskiej w 10 r. śm.

DPS: + Franciszka Piwka – od żony.

 

Kaplice – Niedziela:

815      Przebieczany:      + Tadeusza Kurzawy w 2 r. śm.

1015 Trąbki:                   Dziękczynna w 15 rocz. ur. wnuczki Emilli z prośbą

o bł. Boże, dary Ducha Św. i zdrowie.

1215  Zabłocie:               + Mariana Czopa w 2 r. śm.

 

Kaplice w tygodniu 11 IV – 12 IV:

 

Wtorek – Zabłocie:

+ Władysława Pilcha, zm. rodziców: Franciszka i Marii.

Środa – Trąbki:

Dziękczynna w 10 rocz. ur. Franciszka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

dary Ducha Św. i zdrowie.