Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 02.04.2017

1. Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach krzyże.
    Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Natomiast o godz. 10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem, przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji
    z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Osoby indywidualne, wspólnoty poszczególnych wiosek i inne grupy zachęcamy do przygotowania i wykonania palm, by w Niedzielę Palmową  uczcić Jezusa Chrystusa Króla.
  2. W dniu dzisiejszym, po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci pierwszo komunijnych.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 17.30. Również w tym tygodniu zmieniamy godziny odprawiania wieczornych Mszy św.: w kościele Msza o godz. 00; w kaplicach o 19.00
  4. Składamy podziękowania ofiarodawcom indywidualnym na kwiaty do Bożego Grobu jak również: II Róży Kobiet Wniebowzięcia NMP z Biskupic; II Róży Kobiet MB Niepokalanie Poczętej z Trąbek; I Róży MB Łaskawej z Sułowa oraz Różom
    z Przebieczan: II pw. MB Królowej Polski, IV pw. MB Częstochowskiej;  VI p.w. Św. Faustyny oraz I Róży Mężczyzn, pw. Św. JP II    –  wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. W przyszłą niedzielę mieszkańcy DPS w Biskupicach organizują kiermasz ozdób świątecznych oraz palm na Niedzielę Palmową. Zebrane środki przeznaczone będą na działanie terapii zajęciowej w DPS.   Natomiast dzisiaj w kościele są do nabycia palmy wykonane przez KGW z Przebieczan.  Dzisiaj również kiermasz Ozdób Świątecznych w SP w Biskupicach w godz. od 8.00 d0 14.00.

Wszystkim zaangażowanym   w wykonanie palm serdecznie dziękujemy!

1. Wychodząc z kościoła,  zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Dochód z baranków  przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących z naszej parafii i dzieła Caritas.
  2. W nadchodzący piątek, po wieczornej Mszy św. o 18.00 udamy się na Drogę Krzyżową w plenerze, przemierzając trasę z kościoła do kaplicy w Przebieczanach. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej w kościele.
  3. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii odbędzie się
    w poniedziałek za tydzień.
  4. W przyszłą niedzielę, w budynku Gminy w Tomaszkowicach, w godz. od 9.00 do 13.00  odbędzie się  akcja honorowego oddawania  krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego.
  5. W miniony Piątek 55 uczniów klas III Gimnazjum z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Z tej okazji rodzice młodzieży złożyli dar ołtarza w wysokości 4600zł. Z tej kwoty za 2374 zł zakupiliśmy mosiężną podstawę pod mszał. Serdecznie dziękujemy za ofiary – Bóg zapłać !!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
śp. Krystynę Puto z Trąbek. oraz Sylwestra Janusa.
Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdzia Bożemu.

Intencje mszalne: 3 VI – 9 IV

630:    + Ryszarda Paździerkiewicza (im.).

+ Zbigniewa Nawrota.

+ Marii Kanarek w r. śm., męża Józefa, syna Andrzeja, zm. z rodziny.

Wtorek:

630:    + Zbigniewa Nawrota.

+ Jerzego Czopa – od Zbyszka Ładygi z żoną.

+ Tadeusza Kasiny – od Zofii i Adama Kasiny.

630:    + Zbigniewa Nawrota.

+ Ireneusza Czop w 30 r. śm., zm. rodziców: Mieczysława i Marii.

1800:  Dziękczynna za powrót do zdrowia Dawida z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie.

630:    + Zbigniewa Nawrota.

1800:  + Antoniego Dzióbka zm. rodziców: Franciszki i Jakuba.

+ Stanisławy Kosteckiej, wnuka Konrada.

630:    O bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla Józefa oraz całej rodziny.

+ Stefana Sewiołło.

1800:  + Zbigniewa Nawrota.

O szczęśliwe zdanie egzaminu maturalnego dla Sebastiana, dary Ducha Świętego i Boże bł.

630:    + Zbigniewa Nawrota.

+ Bronisława Konarskiego w 18 r. śm.

+ Janiny Łaszczyk – od chrześnicy Wiolety.

1800+ Janiny Dusiewicz w 13 r. śm.

630:   + Stanisława Zięby w 17 r. śm., zm. rodziców i teściów.

+ Zbigniewa Nawrota.

930:     Dziękczynna w 2 r. ur. Tymona z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

dla niego i jego rodziny.

1100: Za Parafian.

1600: + Genowefy Dzióbek w 16 r. śm., męża Józefa, syna Józefa.

1800: + Józefa i Bronisławy Grabka.

DPS:           Za Parafian.

Kaplice – Niedziela:

815      Przebieczany: + Józefa Kasprzyka w 1 r. śm.

1015 Trąbki:   + Marii Palonek w 4 r. śm., męża Henryka, córki  Władysławy, syna Krzysztofa.

1215  Zabłocie:         + Janiny Lebiest w 15 r. śm., ojca Czesława, Franciszka Krawczyka, żony Marii.

Kaplice w tygodniu 4 VI – 6 VI:

Wtorek – Zabłocie:

+ Jana Dębowskiego w 6 r. śm., zm. rodziców Józefa i Eleonory.

Środa – Trąbki:

Dziękczynna w 42 r. ślubu Stanisławy i Tadeusza z prośbą o bł. Boże,

opiekę MB, zdrowie i potrzebne łaski dla nich, dzieci i wnuków.

Czwartek – Przebieczany:

+ Leona Kasiny w 19 r. śm.