Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa 14.IV.2019r.

Dziś Niedziela Palmowa – pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na mszach św. poświęcenie palm. Mszę św. o g. 11.00 poprzedzi procesja z palmami wokół kościoła od krzyża misyjnego. Po mszy konkurs palm. Na bocznym ołtarzu do nabycia baranki „CARITAS”.

Spowiedź w naszej parafii jutro od 8.00 do 9.30  i od 16.00 do 20.00. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi jutro, gdyż będą także kapłani z innych parafii.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z kl. 6 i 7 będzie miała w tym tygodniu następujące spotkania: pierwsze – wszyscy razem, w poniedziałek o 15.00 w kościele; drugie w salce – we wtorek, w grupach: dziewczęta z klas 6 o 13.30, chłopcy z klas 6 o 14.30, dziewczęta z klas 7 o 15.30, chłopcy z klas 7 o 16.30.

Chorych i starszych, do których nie jeździmy na I piątek z sakramentami świętymi, odwiedzimy w poniedziałek od g.10.30. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby inwestycyjne z ostatniej niedzieli marca. Zebraliśmy 11. 628 zł.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i eucharystii. Nie ma rannej mszy św. – kapłani wraz z LSO uczestniczą we mszy krzyżma w Łagiewnikach. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, po mszy adoracja w „Ciemnicy” do 24.00

Wielki Piątek – to dzień śmierci Pana Jezusa – kościół nie sprawuje w tym dniu ofiary mszy św. Liturgia rozpocznie się o g. 18.00. W ramach liturgii odsłonięcie Krzyża i Adoracja. Na zakończenie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu. Zaraz po liturgii Gorzkie Żale. Adoracja przez całą noc i Wielką Sobotę do obrzędów Wigilii Paschalnej.

W Wielki Piątek droga krzyżowa dla dzieci i tych co nie będą mogli być w nocy o g. 15.00.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Zachęcamy także do wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę.

Wielka Sobota – o g. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 poświęcenie pokarmów w kościele w Biskupicach. Trąbki – o g.  10 i 11, Zabłocie o g.  10.30; Szczygłów – Świetlica o g.  11.30; Przebieczany o g.  9.30 i 10.30, Tomaszkowice (urząd gminy) o g.  10.00, Sułów przy kapliczce o g. 11.00.

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy od poświęcenia ognia o g. 19.30, następnie poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego, uroczysta msza św. i na zakończenie procesja Rezurekcyjna. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą świece. W przyszłą niedzielę i drugi dzień świąt, ze względu na większą liczbę wiernych dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy strażaków, orkiestrę, poczty sztandarowe, organizacje i stowarzyszenia. Niech każdy czuje się osobiście zaproszony i świętuje razem z nami te największe tajemnice wiary.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła Różom : z Biskupic:  3 Róży MB Szkaplerznej,   2 Róży MB Wniebowziętej; z Przebieczan: 1 Róży Mężczyzn Jana Pawła II, 2 Róży Mężczyzn Św. Józefa, 1 Róży Kobiet Królowej Jadwigi,  5 Róży Kobiet Św. Rity; 1 Róży MB Ostrobramskiej ze Szczygłowa, 1 Róży Kobiet MB Łaskawej z Sułowa; Róży Męskiej z Trąbek ; oraz anonimowemu ofiarodawcy.

Serdeczne Bóg zapłać Panu Kazimierzowi Borzęckiemu z Przebieczan za wykonanie krzyży drewnianych które były rozstawione podczas piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Dziękuję wszystkim za liczny udział w tej drodze krzyżowej, strażakom z Biskupic za zabezpieczenie trasy.

W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty zmarli: Władysław Kubik z Przebieczan, Maria Flak z Przebieczan, Robert Gorycki z Trąbek, a tydzień wcześniej Marek Zając z Trąbek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

 

Intencje mszalne: 15 IV – 21 IV

Poniedziałek:

630:  + Benedykta Kupca r. śm., żony Marii

+ Krzysztofa Malinowskiego od żony Aliny

        + Heleny Kowalskiej od brata Józefa z rodziną

Wtorek:

630:   + Marcina Kucharczyka 1 r. śm., Zbigniewa Kot 30 r. śm., i rodziców

+ Marii Grochot od córki Kingi z mężem i dziećmi

Środa:

630:   + Jana Mastalskiego 9 r. śm., od żony i dzieci

        +  Za zmarłych rodziców

1800: + Kazimierza Domonia 9 r. śm., żony Natalii; Marii Woźniak 9 r. śm., męża Eugeniusza

Wielki Czwartek :

1800: O powołania kapłańskie

        + Krzysztofa Malinowskiego od syna Mateusza

        w 12 rocz. ślubu Magdaleny i Piotra, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB

 Sobota – Wigilia Paschalna:  

1800: Za Parafian

        + Ewy Kruszyna od mamy Melcer

        + Genowefy Kruszyna od wnuczki Barbary z mężem i prawnuków: Kasi i Krzysztofa

Niedziela – Zmartwychwstanie Pańskie:

630:  + Krzysztofa Malinowskiego od syna Michała

        + Małgorzaty Gumulec od brata Zbigniewa

930:   + Wojciecha Pietruszki (im), syna Andrzeja i rodziców

1100: + Krystyny Traczyk 34 r. śm., męża Józefa

1300: W intencji Bogu wiadomej

1800: + Jana Nowaka 20 r. śm., jego rodziców i teściów

DPS:  Za Parafian

 

Kaplice w niedzielę 21 IV:

815 – Przebieczany: Dziękczynna w 3 r. ślubu Magdaleny i Szymona, z prośbą o błog. Boże i opiekę MB dla całej rodziny

1015 – Trąbki:    + Anny Kasprzyk 9 r. śm., Marii Kasprzyk

1215 – Zabłocie: + Wojciecha Czop, żony Marii

Kaplice w tygodniu 16 i 17 IV:

1900: Zabłocie – + za zmarłych (zbiorowa)

1900: Trąbki – + za zmarłych (zbiorowa)

 

Zabłocie –  msza św. zbiorowa 16.IV. 2019

 

 1. + Marii Kot od Wiesławy z rodziną Sosinów
 2. + Adama Grodowskiego od rodziny Pilchów ze Szczygłowa
 3. + Marii Siuda od Marii Więsek z dziećmi
 4. + Stanisława Nowaka od Małgorzaty i Jarosława Gód
 5. + Małgorzaty Gumulec od kuzynki Mieci z rodziną
 6. + Władysława Pilcha, jego teściów: Julii i Juliana; Franciszka, Marii Pilch
 7. + Genowefy i Tadeusza Tomasik, syna Kazimierza

 

Trąbki – msza św. zbiorowa 17.IV. 2019r.

 

 1. + Moniki Głogowskiej od Krystyny i Zbigniewa Palonków
 2. + Zofii Waśniowskiej od Ali i Wojtka
 3. + Jerzego Gaczoła od Ewy i Marka Koprynia z rodziną
 4. + Anny Lebiest od rodziny Ferków z Krościenka
 5. + Andrzeja Kot od Eweliny i Adriana Leśniak
 6. + Władysławy Badura od Józefa Badury z rodziną ze Zborówka
 7. + Krystyny Puto od Ewy i Władysława Chorobik
 8. + Stanisława Górki od rodziny Nowaków
 9. + Marii Sala od rodziny Pracuchów
 10. + Genowefy Turchan od Władka Kamisińskiego
 11. + Bolesława Bednarza od Haliny i Tadeusza Węglarzów z dziećmi
 12. + Alicji Palonek od rodziny Kowalskich i Krawczyków
 13. + Jana Szwagrzyka od sąsiadów Bochenków
 14. + Marii Olchawskiej od sąsiadów Kotów
 15. + Antoniego Waśniowskiego od Barbary, Czesława i Zuzanny Waśniowskich
 16. + Józefy Masior od Pauliny i Marcina Dziuba
 17. + Bożeny Jamka od rodziny kuzynek Edyty i Marty z rodziną
 18. + Marii Kowalskiej od II Róży Kobiet z Trąbek
 19. + Doroty Dyduła od bratowej z mężem z Wieliczki
 20. + Marka Zająca od chrześnicy Doroty z rodziną
 21. + Ryszarda Chorążego, rodziców i teściów