Ogłoszenia duszpasterskie – XII niedziela zwykła 23.VI.2019r.

W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ –  o g. 17.40 i procesja w ramach „oktawy Bożego Ciała”. Zapraszamy wszystkich parafian.

Jutro – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek – Uroczystość NSPJ – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Ksiądz Prałat Tadeusz Dąbrowski obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy wszelkiej Bożej łaski. Jubileusz Księdza Prałata przeżywać będziemy  – 14 lipca w odpust Matki Bożej Szkaplerznej.

W sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała: LSO, chórowi, orkiestrze, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, organizacjom i stowarzyszeniom – OSP z Biskupic, Stowarzyszenie Pawie Pióro, zaangażowanym w asystę wszystkim parafianom i gościom za liczną obecność – rodzicom z małymi dziećmi. Szczególne podziękowania dla tych co wznieśli 4 ołtarze. Niech wszystkim za dobro i prace Bóg wynagrodzi.

Osoby wyjeżdżające jutro na pielgrzymkę do Portugalii spotykają się o 3.30, przy remizie w Biskupicach.

Polecamy do czytania prasę katolicką na czas wakacji i urlopów, które rozpoczęły się      w minionym tygodniu – niech to będzie czas bezpieczny i błogosławiony.

Fundacja wspierająca naszych misjonarzy kolejny raz przeprowadza akcję zbiórki elektro śmieci. Można je składować na parkingu przy kościele w dniu 12 lipca – piątek – w godzinach od rana do 15.00.

W ramach tegorocznych wakacji proponujemy dzieciom, młodzieży i rodzinom wyjazdy na tzw. „RADOSNE PONIEDZIAŁKI” – szczegóły na plakatach w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w zakrystii i w kancelarii do wyczerpania miejsc. Zapraszamy!

W czwartek wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie mężczyzn. Początek mszą św. w kaplicy w Przebieczanach o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca składka na potrzeby inwestycyjne w parafii, za dar serca wszystkim Bóg zapłać!

Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 01 lipiec 2019 r. ksiądz Kazimierz Króżel został przeniesiony na nową placówkę duszpasterską. Za 10 miesięcy pracy i pobytu w naszej parafii mówimy mu Bóg zapłać. Życzymy Księdzu Kazimierzowi wiary, błogosławieństwa i otwarcia na Ducha Bożego.

Intencje mszalne: 24 VI – 30 VI

630:  + Władysława Króla, żony Stefanii

+  Władysławy Kurzawa od wnuczki Moniki z Emilką

Wtorek:

630:   + Janiny Kopiniak od Stanisława Szczudło

+ Doroty Dyduła od Róży Kobiet z Darczyc

1800: + Janiny Kopiniak (greg.)

630:   + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Marcjanny Kulma od wnuka Janka z rodziną

1800: + Jana Nalepy, rodziców, teściów

Czwartek :

630:  + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Władysława Dębowskiego, żony Leontyny, syna Władysława

1800: + Władysława Grabowskiego

630: + Władysława i Franciszki Kubik, rodziców, rodzeństwo

+ Sylwestra Kosteckiego od siostry Marianny z rodziną z Wieliczki

1800:  + Janiny Kopiniak (greg.)

630: + Janiny Kopiniak (greg.)

+ Ryszarda Kruszyny od OSP Trąbki

930: o zdrowie i błog. Boże w 80 r. ur. Janiny Pietrzak

1800: + Piotra Kruszyny, żony Józefy, syna Piotra

630:  + Anny i Jana Dębowskich, syna Stefana