Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII niedziela zwykła 04.VIII.2019r.

Dziś I niedziela miesiąca na zakończenie każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O g. 17.40 zapraszamy na nieszpory.

We wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.

W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

Jutro przez naszą parafię będą pielgrzymować uczestnicy pieszej pielgrzymki na Jasną Górę i zatrzymają się w Trąbkach przy kaplicy i szkole, oraz w Tomaszkowicach przy Urzędzie Gminy. Serdecznie proszę o pomoc w ich godnym przyjęciu. Przygotowujemy ciasto, drożdżówki, wodę, kawę i herbatę. Niech wsparcie będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej postawy wobec naszych bliźnich.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę inwestycyjną. W ubiegłą niedzielę złożyliście 10, 203 zł. W najbliższych dniach w kościele konserwator będzie dokonywał badań ścian i malowideł. Potrzebne jest do tego rusztowanie na wysokość 6,5 metra. Jeśli ktoś mam możliwość  wypożyczyć na kilka dni rusztowanie proszę o kontakt.

Bóg zapłać za ufundowanie nowego ornatu do sprawowania mszy św. „Jezu ufam Tobie”, przez pewną osobę

Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, która jest źródłem wiedzy o świecie i kościele.

Jutro o g. 8.00 wyjazd na kolejny „Radosny poniedziałek” dzieci i młodzieży od remizy, zaś w sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Czernej i Sanki o g. 8.00 też od remizy

Panu i Maryi Matce Bożej polecamy wszystkie rodziny naszej parafii i wszystkich naszych gości.

Intencje mszalne: 5 VIII –  11 VIII

630:  + Jana Gaczoła 33 r. śm., rodziców: Stanisława i Katarzyny

Poza:  + Dominika Fortuny od sołtysa i mieszkańców Szczygłowa

Wtorek:

630:   Dziękczynna za zdane egzaminy

Poza: + Józefy Juszczyk od Anny Sacha i Macieja Łanoszki z rodzinami

630:   + Marii Grabowskiej 18 r. śm., męża Jana

1800: + Rozalii 20 r. śm.

Poza: + Janiny Kopiniak od Kazimierza Dzióbka z rodziną z Gdowa

Czwartek :

630:  + Anny Turchan, męża Władysława, syna Jana

1800: + Krystyny Grabowskiej 7 r. śm.

Poza: + Antoniego Waśniowskiego od Krystyny Badura

630: + Andrzeja Rudek, Marka Anioła r. śm.

1800:  + Krzysztofa Malinowskiego od kuzyna Antoniego z rodziną z Dębna

Poza: + Bożeny Jamka od Wiesławy i Ryszarda Waśniowskich

630: + Stefana Kulmy, rodziców, teściów

1800: Dziękczynna w 23 r. ślubu Anety i Michała, z prośbą o zdrowie, błog. Boże

630:  + Krystyny Wróbel 7 r. śm.

930:  + Andrzeja Kot 1 r. śm.

1100:  CHRZTY

1800: + Elżbiety Ilnickiej 11 r. śm.

DPS:  Za Parafian

Kaplice w niedzielę 11 VIII:

815 – Przebieczany: + Janiny Rutka 3 r. śm., męża Franciszka, rodziców: Józefa i Anny; teściów: Józefa i Katarzyny, Jana Szewczyka

1015 – Trąbki: + Czesława Szymoniaka, rodziców: Antoniny i Franciszka

1215 – Zabłocie: + Krzysztofy i Czesława Augustynek (im.)

Kaplice w tygodniu 06 – 08 VIII:

1900: Zabłocie –  + Krystyny i Stanisława Woźniak

1900: Trąbki –  Dziękczynna, z prośbą o powrót do zdrowia Romana oraz łaski dla niego i rodziny

1900: Przebieczany – Dziękczynna w 11 r. ślubu Anny i Krzysztofa, z prośbą o zdrowie, błog. Boże dla nich i całej rodziny