Ogłoszenia – II niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym do naszego kościoła na godz. 15.00 – po nabożeństwie dodatkowa msza św.

W piątki – Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i 19.00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jak również za odmówienie modlitwy do Chrystusa Ukrzyżowanego. Tekst tej modlitwy jest przy bocznym ołtarzu Krzyża Pana Jezusa z prawej strony.

W kaplicach nabożeństwa pasyjne w środę, czwartek, piątek i niedzielę. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego zbawiennego okresu – niech nam nie braknie czasu, sił i dobrej woli.

We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

W piątek po mszy św. spotkanie klas III gimnazjum przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Także w tym roku pragniemy zaprosić chętnych do jej przeżycia. Dla zainteresowanych spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. ok. godz. 17.00.

W naszym Liście Wspólnoty – plan tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. Łukasz Plata, kapłan diecezji tarnowskiej – pamiętajmy o nim w modlitwie.

Po ostatnich wiatrach na cmentarzu dekoracje zostały rozproszone w różnych miejscach. Prosimy w tym tygodniu pozabierać swoje kwiaty – pozostałe zostaną uprzątnięte w najbliższych dniach.

31 maja i 1 czerwca (piątek i sobota) planujemy dwudniową parafialną pielgrzymkę do Torunia i Lichenia. Zapisy w zakrystii.

W miejscach wyznaczonych prasa katolicka.

Wszystkim modlącym się za naszą parafię i troszczącym się o nią  niech Pan Jezus błogosławi.

 

Intencje mszalne: 18 III – 24 III

Poniedziałek:

630:  + Piotra Kruszyny, żony Józefy

+ Józefy i Jana Zadak

        + Jacka Kuć od mamy

Wtorek:

630:   + Józefa Ciastonia, syna Józefa (im)

+ Józefa Pławeckiego, rodziców: Kunegundy i Józefa, teściów: Piotra i   Józefy

Środa:

630:   + Michaliny Jaszczyk 3 r. śm.

         + Józefa Piotrowskiego

1700: + Józefa Dzióbka, żony Genowefy, syna Józefa

Czwartek :

630:   + Józefa Strojnego, żony Bronisławy, córki Józefy, synowej Doroty

+ Józefy Kamisińskiej (im), rodziców: Franciszka i Zofii

1700: + Józefy Grabowskiej

Piątek:     

630:   + Józefa Dubiela, żony Marianny, ich rodziców

+ Józefa Kruszyny, żony Józefy; Franciszka Górki, żony Emilii

         + Doroty Dyduła od syna Tomasza z żoną

1700+ Władysława Siudy 32 r. śm., żony Katarzyny, zięcia Krzysztofa

 Sobota:  

630:   + Józefa Kupca 1 r. śm., (im)

         + Władysława Wojciechowskiego 7 r. śm., i rodziców

         + Moniki Głogowskiej od bratowej Joli z dziećmi

1700:  + Józefa Godzika (im)

Niedziela:

630:   + Marii, Józefa Sosinów (im), dziadków: Wojciecha, Marii, Michała, Karoliny

         + Jerzego Gaczoła od bratanicy Joli z rodziną

930:   + Marii Satora 1 r. śm.

1100: + Kazimierza Kowalskiego  19 r. śm.

Ok.1600: + Marii Pajdak, męża Władysława, syna Stanisława

1800: + Józefa (im)

DPS:  Za Parafian

 

Kaplice w niedzielę 24 III:

815 – Przebieczany: + Antoniego Zadaka 30 r. śm., żony Zofii, syna Romana, zięcia Józefa

1015 – Trąbki:    + Krystyny Kamisińskiej 3 r. śm.

1215 – Zabłocie:  + Józefa Siudy, syna Tadeusza

Kaplice w tygodniu 19 – 21 III:

1800: Zabłocie – za zmarłych (zbiorowa)

1800: Trąbki – za zmarłych (zbiorowa)

1800: Przebieczany – za zmarłych (zbiorowa)

 

Zabłocie –  msza św. zbiorowa 19.III. 2019 

  1. + Romana Kot od sąsiadki Władysławy Satora
  2. + Marii Kot, męża Czesława od Krystyny i Antoniego Czesaków z Brzeźnicy 40
  3. + Adama Grodowskiego od Michaliny i Tadeusza Pilch z rodziną
  4. + Marii Siuda, męża Kazimierza od Józefa Juszczyka
  5. + Stanisława Nowaka od Alicji i Jerzego Czop
  6. + Małgorzaty Gumulec od kuzyna Włodka z żoną i dziećmi

 

Trąbki – msza św. zbiorowa 20.III. 2019r. 

  1. + Moniki Głogowskiej od Róży Różańcowej NMP z Darczyc
  2. + Zofii Waśniowskiej od Zofii i Tadeusza Badurów z Trąbek
  3. + Jerzego Gaczoła od Józefy i Ludwika Szczurek e Szczygłowa
  4. + Andrzeja Kot od cioci Czesi z Łazan
  5. + Władysławy Badura od Tadeusza i Stanisławy Badura z rodziną z Przebieczan
  6. + Krystyny Puto od Jarosława i Elżbiety Sala z rodziną
  7. + Stanisława Górki od rodziny Pasków
  8. + Marii Sala od rodziny Wojciecha i Magdaleny Szot
  9. + Bolesława Bednarza od Andżeliki Waśniowskiej-Serafin z rodziną
  10. + Alicji Palonek od rodziny Wilków
  11. + Jana Szwagrzyka od Marii i Zbigniewa Kowalik
  12. + Marii Olchawskiej od Haliny i Edwarda Grochal
  13. + Antoniego Waśniowskiego od rodziny Wspaniałych
  14. + Józefy Masior od Zofii i Grzegorza Porębskich
  15. + Bożeny Jamka od rodziny Kotów
  16. + Marii Kowalskiej od chrześniaka Mirka Szlachty z rodziną
  17. + Antoniny Jach od rodziny Godzików
  18. + Doroty Dyduła od kuzyna Marcina z rodziną
  19. + Edwarda Waśniowskiego, żony Genowefy, synów: Mariana, Stanisława, Czesława, żony Heleny, Stanisława Adamskiego, żony Genowefy, syna Zbigniewa
  20. + Franciszka Jaszczyka, żony Janiny; Józefa Łanoszki, żony Katarzyny; Doroty Dyduła

 

Przebieczany – msza św. zbiorowa 21.III. 2019r. 

  1. + Marii Ciastoń od Władysławy Pracuch z rodziną
  2. + Edwarda Tracz od Ewy i Maćka Kurzawa
  3. + Mariana Limanowskiego od rodziny Synal
  4. + Henryka Noculi od kolego Romka z rodziną
  5. + Stanisława Borzęckiego od Anny Rachwalik
  6. + Janiny Nawrot od rodziny Renaty z córkami
  7. + Wiesława Jamki od rodziny Szymskich
  8. + Tadeusza Wilka od rodziny Domoniów z Sułowa
  9. + Marii Limanowskiej od Zadakowej z rodziną
  10. + Zofii Kasina od rodziny Ptaków z Przebieczan
  11. + Irydii i Józefa Martyniak od Marii i Józefa Miklasińskich
  12. + Kazimierza Rzeszut od p. Lupowej i rodziny Kostuchów
  13. + Kingi Filus od siostrzenicy Alicji z rodziną
  14. + Kazimierza Cholewy od sąsiadów Kaletów i Kasprzyków
  15. + Sylwestra Kosteckiego od kolegów z firmy Grand – kamieniarstwo
  16. + Stanisława Godzika od rodziny Kosteckich
  17. + Ewy Kruszyna od chrześniaka Piotra z żoną
  18. + Marii Tracz od szwagierki
  19. + Tadeusza Kalety od chrześniaka Jakuba z rodziną
  20. + Mariana Starowicza 27 r. śm., żony Marii, syna Mariana
  21. + Józefa Fliśnika, żony Anny, syna Tadeusza 9 r. śm., żony Marii, syna Bogdana
  22. + Stanisława Szafrańskiego 9 r. śm., córki Beaty
  23. + Heleny Kowalskiej
  24. + Kazimiery Ptak od męża i dzieci
  25. + Leona Kasiny 21 r. śm.