ogłoszenia na V niedzielę wielkiego postu

Ogłoszenia duszpasterskie na  V Niedzielę Wielkiego  Postu 18.03.2018

1. Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach krzyże. Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Natomiast o godz. 10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem, przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Osoby indywidualne, wspólnoty poszczególnych wiosek i inne grupy zachęcamy do przygotowania i wykonania palm, by w Niedzielę Palmową  uczcić Jezusa Chrystusa Króla.
  2. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 00 zapraszamy dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Nastąpi poświęcenie książeczek a po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
  3. Również w przyszłą niedzielę, z racji obchodzonego Dnia Świętości Życia,  po Mszach świętych nastąpi uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka    poczętego. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tego dzieła.
  4.  Składamy podziękowania  ofiarodawcom indywidualnym na kwiaty do Bożego Grobu jak również: II Róży MB Saletyńskiej z Sułowa Dołków;    I Róży MB Nieustającej Pomocy oraz II Róży MB Różańcowej  z Zabłocia; II Róży Wniebowzięcia NMP oraz III Róży Kobiet z Biskupic; III Róży Narodzenia NMP z Przebieczan; II Róży Kobiet z Trąbek; Róży Kobiet z Darczyc; I Róży Mężczyzn św. JP II z Przebieczan a także Róży Męskiej Bł. o. Narcyza z Trąbek – wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. Dzisiaj w kościele są do nabycia palmy wykonane przez KGW z Przebieczan. Dochód przeznaczony na zakup figury MB do kaplicy      w Przebieczanach. Zachęcamy także do nabywania baranków wielkanocnych. Dochód z baranków  przeznaczony jest na  dzieła Caritas.
  6. W nadchodzący piątek, po wieczornej Mszy św. o 18.00 udamy się na Drogę Krzyżową w plenerze, przemierzając trasę z kościoła do kaplicy    w Trąbkach. Nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej w kościele.
  7. Spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek za tydzień.
  8. W przyszłą niedzielę, w budynku Gminy w Tomaszkowicach, w godz. od 9.00 do 00  Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje  akcję honorowego oddawania  krwi połączoną         z rejestracją dawców szpiku kostnego pod hasłem: „PODZIEL SIĘ CĄSTKĄ SIEBIE”
  9. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Biskupicach w godz. od 10.00 do 15.00 odbywa się manufaktura ozdób Wielkanocnych. Społeczność szkoły serdecznie zaprasza równocześnie przypominając o trwających zapisach dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.
  10.   W poniedziałek w Urzędzie Gminy, o godz. 17.00 Spotkanie Wielkanocne w ramach Gminnej Akademii Seniora połączone z projekcją filmu pt: „Jan Paweł II – papież karmelitański”

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Ciastonia ze Szczygłowa, Marię Limanowską z Przebieczan oraz Janinę Sarnecką. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 19 III – 25 III 2018

630:    O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Marii Ciastoń

+ Józefy Grabowskiej (im.)

+ Janiny Sarneckiej od córki Ewy z rodziną

630:     + Józefa Piotrowskiego oraz Józefa Skowronka i żony Aleksandry

+ Józefa Ciastonia od żony Marii

630:     + Józefa Dubiela, żony Marianny i rodziców

+ Marcina Kucharczyka, ojca Tadeusza w 17r. śm. od mamy

1700:   + Józefa Ciastonia

630:       + Zofii Waśniowskiej w 2r. śm.

1700:     + Józefa Dzióbka, syna Józefa (im.)

+ Józefa i Jana Zadak, syna Adama; Marii i Wincentego

630       + Józefa Pławeckiego; Piotra i Józefy Krzysztofków; Józefa Pajora, Anny żony

+ Józefa Ciastonia (im.) żony Anny

+ Marii Limanowskiej od córki Danuty z mężem

1800       + Józefa Wrześniaka (im), jego rodziców: Krystyny i Kazimierza

630         + Władysława Wojciechowskiego w 6r. śm., i rodziców

+ Jana i Stanisławy Jaszczyk; Marii i Kazimierza Janik, wnuka Wojciecha

+ Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek

1700     Dziękczynna z ok. 18 r. urodzin Łucji i w 13r. urodzin Miłosza z pr. o zdrowie, bł. Boże i op. MB od rodziców

630:     + Anny Noga, Józefa męża

+ Jerzego Gaczoła od siostry Józefy z mężem i rodziną

930:     + Józefa Sosina, żony Marii (im.), Wojciecha Sosina, żony Marii, Michała Markuta, żony Karoliny

1100:   + Kazimierza Kowalskiego w 18r. śm., rodziców i teściów

1600:    + Marii Kot, mężów Władysława i Franciszka, synów Jana i Stanisława; Jana Nowaka i Edwarda Krawczyka

1800        + Krystyny Traczyk, Józefa męża (im.)

DPS:    O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Małgorzaty i jej dziecka

Kaplice w niedzielę 25 III:

815 Przebieczany: + Józefa Szeląg (im.)

1015 Trąbki:         + Krystyny Kamisińskiej w 2r. śm.

1215  Zabłocie:     + Józefa Siudy i Tadeusza syna

Kaplice w tygodniu 20 –  22 III