Ogłoszenia parafialne na 26 niedzielę zwykłą, 08.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą, 08.10.2017

Kalendarz liturgiczny:

–   w poniedziałek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

–   w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski. Składając ofiary do puszek wspieramy zdolną młodzież, nie posiadającą środków do zdobywania wykształcenia, a tym samym budujemy żywy pomnik  św. Jana Pawła II.

2.  Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski św. Jan Paweł II powiedział o swoich ulubionych wędrówkach górskich: „Pilnujcie mi tych szlaków”. Serdecznie zapraszamy na wędrówkę szlakami papieskimi, połączoną z rozważaniem nauczania Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają góry i czują się na siłach, aby wędrować po nich. Pierwszy wyjazd w sobotę 21 października. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Macieja. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych w przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej      w kościele.

3.  Miesiąc październik przypomina nam o zbliżającym się Święcie Zmarłych. Zamawiając wypominki do kościoła prosimy o zaznaczanie przed którą Mszą św. mają być odczytywane. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii codziennie przed Różańcem, lub po Mszach świętych oraz w kancelarii, w godzinach jej urzędowania.

 

4. Wyjazd na Krzeptówki  w najbliższy piątek o godz. 15.30 spod remizy w Biskupicach.

5. Od przyszłej niedzieli, przy kościele, młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać znicze na groby naszych bliskich.  Dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do ich nabywania.

6. W nadchodzącym tygodniu planujemy zakończenie prac przy elewacji plebanii. Mamy nadzieję, że wybrane kolory dobrze wpiszą się w otoczenie kościoła i trafią do gustu przynajmniej części Parafian. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli lub jeszcze wesprą to dzieło składamy serdeczne podziękowanie i polecamy w modlitwie różańcowej.

7. Trwa akcja zbierania podpisów osób popierających obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”. Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji. Podpisy można składać w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywać się będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. Prosimy Róże Różańcowe o zorganizowanie liczenia.

9. W Liście Wspólnoty znajduje się dres strony internetowej, na której można zagłosować popierając projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego: Aktywnie na wsi. Treningi i turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Jeśli projekt uzyska największą liczbę głosów, dzieci z terenu naszej parafii będą mogły korzystać z bezpłatnych treningów i turniejów piłkarskich w wakacje w 2018r.  /www.bo.malopolska.pl/,

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Paska z Biskupic, Janinę Nawrot z Tomaszkowic oraz Jadwigę Cholewa. Polecajmy ich  i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 

 

 

 

Intencje mszalne: 9 X –  15 X 2017

Poniedziałek:

630:    Dziękczynna, z ok. urodzin Janiny z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej od wnuków

+ Kazimierza Ptaka w 32r. śm

1730:   + Anny Kupiec

Wtorek

630:    + Anny w 25r. śm., męża Józefa; synów Antoniego i Czesława, córki Genowefy; synowych Władysławy i Władysławy

+ Anny Kupiec

1730:   + Krystyny Kasprzyk, rodziców: Franciszka i Karoliny                                                                                                                                                                                                             

Środa:  

630:    + Anny Kupiec

+ Marianny Ciastoń od wnuczki Magdaleny z rodziną

1730:  + Franciszka Juszczyka, Barbary żony                                                                                                                                                                                                                  

Czwartek:   

630:    + Zbigniewa Druszcza w 15r. śm

1730:   Dziękczynna, z ok. 18 urodzin Ani,  z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej od rodziców

+ Anny Kupiec

Piątek:           

630       + Mariusza Kudasa w 15r. śm.

+ Weroniki i Stanisława Leśniak oraz synów i córki

1730:    + Anny Kupiec

+ Stanisława Cichego w 5r. śm.                                

Sobota:

630       + Anny Kupiec                                                                                                                                                                   

            +  Aliny Kozik

1730:    Dziękczynna, z ok. 80 r. urodzin Mariana Kamisińskiego z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej od najbliższej rodziny

+ Genowefy i Anny Górskich

Niedziela:

630:    + Emila Domonia, rodziców i zmarłych z rodziny

+ Edwarda Kruszyny, Piotra i Józefy rodziców

930:    + Krzysztofa Sochackiego w 10r. śm.  oraz rodziców: Marii i Jana

1100:  + Anny Kupiec                                                                                                                                                                        

1800:  + Henryka Anioła od córki Klaudii z Jurkiem

DPS: + Erwina Labuddy w 16r. śm.

 

 

Kaplice w niedzielę 15.10

815 Przebieczany: +Józefa Garyckiego, Józefy żony, Stanisława syna                                      

1015 Trąbki:         Dziękczynna, z ok. 30 r. ślubu Adama i Jolanty z pr. o bł. Boże,   zdrowie op. Matki Bożej

1215  Zabłocie:   + Czesława Kota w 23r. śm., żony Marii

 

Kaplice w tygodniu 10 – 12.10

1800: Wtorek – Zabłocie:           + Marii Łanoszka w 9r. śm.

1800: Środa – Trąbki:                   + Kazimierza Jezioro i zmarłych z jego rodziny

1800: Czwartek – Przebieczany:  + Stanisława Ligęzy od syna Jacka z rodziną