Ogłoszenia parafialne na 29 niedzielę zwykłą, 22.10.2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą, 22.10.2017

Kalendarz liturgiczny:

      – w sobotę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Prał. Tadeusza Dąbrowskiego. Składając życzenia bł. Bożego, zdrowia i obfitych łask za wstawiennictwem świętego patrona polecamy modlitewnej pamięci naszego Solenizanta.

  1. W dniu dzisiejszym z całym Kościołem obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania misyjne i w intencji misjonarzy. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie w kościele i kaplicach o godz. 17.00.
  3. Zbliża się Święto Zmarłych, czas refleksji i zadumy nad przemijaniem, a także modlitwy za zmarłych. Wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Prosimy także, by porządkując groby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarzy  a wszelkie odpady, z wyjątkiem liści i gałęzi zostawiać w kontenerach na śmieci.

  1.   W najbliższy czwartek wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy w Przebieczanach. Serdecznie zachęcamy mężczyzn, którzy chcą głębiej przeżywać swoją wiarę i życie, do podjęcia drogi, którą proponuje wspólnota „Galilea”.
  2. W piątek o godz. 19.30 spotkanie kręgu biblijnego serdecznie zapraszamy.
  3. Również w piątek, po wieczornej Mszy św. młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkanie, w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. W najbliższy wtorek, w bazylice mariackiej w Krakowie o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za posługę ks. bpa Grzegorza Rysia w naszej archidiecezji, który jak wiemy został mianowany przez papieża Franciszka Metropolitą Archidiecezji Łódzkiej.
  5. W dniu dzisiejszym, o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu nasz arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał paliusz, pobłogosławiony przez papieża w dniu Św. Agnieszki. Czym jest paliusz, co oznacza, możemy się dowiedzieć z Listu Wspólnoty, zaś osobę ks. abpa polecamy modlitewnej pamięci.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierę Ptak z Przebieczan. Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu!

 

 

Intencje mszalne: 23 X –  29 X 2017

Poniedziałek:

630:    Dziękczynna, z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej  oraz w int. Bogu wiadomej

+ Józefa w 39r. śm. żony Anny synów: Czesława i  Antoniego, córki Genowefy  i synowych Władysławy i Władysławy

1730:   + Anny Kupiec                                                                                                               

Wtorek

630:    + Dziękczynna za otrzymane łaski

+ Anny Kupiec

1730:   + Franciszka Jaszczyka w 12r. śm. żony Janiny i rodziców

Środa:  

630:    + Anny Kupiec

+ Władysława Szczudło od córki Moniki z rodziną

1730:   + Jerzego Szawel

Czwartek:   

630:    + Kazimiery Ptak od brata Józefa z rodziną

1730:   + Tadeusza Pieprzyk (im.)

+ Anny Kupiec                                                                                                                  Piątek:     

630     + Anny Kupiec                                                                                                                             + Teresy w 13r. śm.

1730:  + Tadeusza Wyrodka (im)

         + Józefa Ciastonia w 10r. śm.

 

Sobota:

630     + Anny Kupiec                                                                                                                                                                                                                +  Tadeusza Tracza, żony Marii; Józefa Domonia, Anieli żony

1730:  Dziękczynna, w 25r. ślubu Ewy i Antoniego z pr. o bł. Boże, zdrowie op. Matki Bożej  dla nich i dzieci

         + Za dusze w czysćcu cierpiące

 

Niedziela:

630:     + Tadeusza Tomasik (im.)

Tadeusza Jamki w r. śm i na im.

930:     + Anny Kupiec                                                                                                                                                                                                                 1100:  + Franciszka Wichra w 28r. śm. żony Agnieszki i zmarłych z rodziny

1800:  + Jerzego Merwarta w 6r. śm; zmarłych rodziców i teściów                                                                                                                                                                                                DPS:    Za Parafian

 

Kaplice w niedzielę 29.10

815 Przebieczany:  Dziękczynna w r. ślubu Wandy i Tadeusza z pr. o bł. Boże, zdrowie i op. Matki Bożej dla nich, dzieci i wnuków

1015 Trąbki:      + Stanisława Jakuba Magnowskiego

1215  Zabłocie:    + Tadeusza Czopa (im.)

 

Kaplice w tygodniu 24 – 26.10

1800: Wtorek – Zabłocie: + Ryszarda Pilcha, Juliusza ojca; Wojciecha Tatarczuch, żony Franciszki; Julii Pilch

1800: Środa – Trąbki:      O powrót do zdrowia i bł. Boże dla Marty

1800: Czwartek – Przebieczany:  + Tadeusza Radwanka, córek: Barbary i Małgorzaty