III Niedziela adwentu – 16.12.2019r.

1. W przeżywanym przez kościół Adwencie zapraszamy do Biskupic na Roraty od poniedziałku do soboty o g. 6.30. Od jutra rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  2. W tym tygodniu we czwartek 19 dzień miesiąca – dzień poświęcony bł. O. Narcyzowi Turchanowi. Zapraszamy na Mszę św. ku Jego czci i nabożeństwo do kościoła na godz. 17.00, po Mszy i nabożeństwie krótkie spotkanie dla uczniów klas VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  3. W najbliższy piątek – 3 miesiąca zapraszamy na Msze św. zbiorową o Bożym Miłosierdziu i nabożeństwo, oraz adoracje do godz. 21.00. Rozpoczęcie fragmentem „Dzienniczka” o g. 16.45. od godziny 20 do 21 adoracja dla młodzieży szczególnie 7 i 8 klasy przygotowujących się do bierzmowania. Katechumenaty prosimy aby młodzież przyniosła wcześniej przed adoracją. Osoby chcące pomóc w przeprowadzeniu adoracji (śpiew, czytanie) zapraszamy w piątek o 18.30.
  4. Dzisiaj przed kościołem podopieczni naszego DPS-u zapraszają na świąteczny kiermasz z ozdobami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez mieszkańców tego domu w ramach terapii.
  5. Dzisiaj przed kościołem harcerze rozprowadzają kartki, kalendarze i inne ozdoby, a w zakrystii i przy bocznym ołtarzu są świece Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych akcjach charytatywno – świątecznych.
  6. Dzień spowiedzi parafialnej adwentowej w przyszły poniedziałek 23 grudnia w godzinach od 8.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 20.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w tym dniu, gdyż przyjadą kapłani z innych parafii aby nas wspomóc.
  7. Do chorych z okazji świąt oraz odwiedzin styczniowych wybierzemy się w poniedziałek 23 grudnia od 10.30. Jeśli są chorzy których nie odwiedzamy regularnie z okazji I piątków a pragną przyjąć sakramenty prosimy także o zgłoszenie ich w zakrystii bądź kancelarii.
  8. Spotkanie ministrantów w czwartek o 15.30 a lektorów o 18.00 w kościele.
  9. Dobiega końca wymiana instalacji elektrycznej i pieców w naszym kościele.  Prosimy nie stawiać żadnych przedmiotów na piecach w okresie kiedy są włączone, gdyż stwarzają zagrożenie pożarowe. W tym tygodniu zostały wymienione wszystkie gaśnice w kościele i w kaplicach w sumie 24 sztuki, gdyż skończył się ich okres sprawności i przydatności, w ten sposób wykonaliśmy jedno z zaleceń straży pożarnej i wizytacji przedstawiciela biskupa.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest w miejscach wyznaczonych.
  11. Zatroskanym o dobro kościoła parafialnego z serca dziękujemy. Za modlitwę i ofiary dla parafii. Szczególnie za ofiary kopertowe na powstające nowe konfesjonały.

Niech czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa da Wam wszystkim drodzy goście i parafianie siłę i spokój.