Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia

W I E L K I      C Z W A R T E K
Pamiątka  ustanowienia  Najświętszego  Sakramentu  i Kapłaństwa
18.00 –  Msza święta Wieczerzy Pańskiej
–  przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy
–  Gorzkie Żale i adoracja do północy
–  o 23.00  adoracja młodzieży

W I E L K I      P I Ą T E K
Pamiątka  męki  i śmierci  Pana  Jezusa  ( post  ścisły )
8.00 – adoracja przy Ciemnicy mieszkańców:
Zabłocia i Szczygłowa:  8.00                        Sułowa:  12.00
Przebieczan:  9.00                                         Trąbek i Darczyc:  13.00
Tomaszkowic:  10.00                                    Biskupic:  14.00
dzieci ze Szkół Podstawowych:  11.00
15.00 –  Droga Krzyżowa
–  adoracja indywidualna

18.00 –  Liturgia Męki Pańskiej ( śpiew Męki Pańskiej, adoracja krzyża )
–  przeniesienie Pana Jezusa do Grobu
–  Gorzkie Żale i adoracja indywidualna

W I E L K A      S O B O T A
Modlitwa  przy  Grobie  Pańskim
–  o 24.00 adoracja młodzieży
–  adoracja przy Grobie mieszkańców:
Zabłocia i Szczygłowa:  1.00                       Sułowa:  4.00
Przebieczan:  2.00                                        Trąbek i Darczyc:  5.00
Tomaszkowic:  3.00                                     Biskupic:  6.00
Róż  Różańcowych:  od 7.00  do 9.00

– święcenie pokarmów w kościele:   9.00,   10.00,   11.00
– święcenie pokarmów w poszczególnych wsiach:
Trąbki: 10.00                               Szczygłów:  11.00
Darczyce:  10.30                          Słomiana:  12.00
Sułów:  10.30                               Przebieczany:  12.15
Zabłocie:  10.45                           Tomaszkowice:  12.45

Wigilia  Paschalna
19.30 –  Msza święta z obrzędami Wigilii Paschalnej  ( poświęcenie ognia,
orędzie wielkanocne,  poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie
przyrzeczeń chrztu ).
–  po Mszy świętej:  ok. 21.00 – procesja  rezurekcyjna.

Ogłoszenia parafialne 17.04.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Palmową, 17.04.2011

1.  W całym Kościele przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Na wszystkich Mszach św. poświęcamy palmy a o 10.45 uroczysta procesja  z palmami od ołtarza polowego do naszej świątyni.

2.  Wczoraj, w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne.  Serdecznie zachęcamy do udziału w nich gdyż mają nas one przygotować do głębokiego i owocnego przeżycia tajemnicy Zmartwychwstania Pana Jezusa.  Dzisiaj na wszystkich Mszach św. nauki ogólne, na Gorzkich Żalach o 15.00 kazanie pasyjne i o 19.00 dodatkowa Msza św. z nauką dla młodzieży.

Jutro dzień spowiedzi świętej.  O 8.00 Msza św. z nauką ogólną i po niej spowiedź w kościele do godz. 10.00.  Następnie od godz. 10.45 do 11.45 spowiedź w kaplicach wyjazdowych.  Po południu spowiedź od godz. 14.30 do 16.00 zwłaszcza dla dzieci.  O 16.00 Msza św. dla dzieci z nauką i o 17.00 dalszy ciąg spowiedzi do 18.30.  O 18.30 Msza Św. z nauką ogólną i po tej Mszy św. Droga Krzyżowa do Trąbek.  Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony.

We wtorek zakończymy rekolekcje uroczystym wniesieniem i ucałowaniem relikwii św. Stanisława Kazimierczyka, który patronuje tegorocznym ćwiczeniom rekolekcyjnym.  Msze św. z nauką na zakończenie rekolekcji odprawione będą: w kościele o 8.00, o 16.00 dla dzieci i 18.30;  w Przebieczanach o 9.30; w Zabłociu o 11.00  i w Trąbkach o 17.15.  Program rekolekcji i Wielkiego Tygodnia zamieszczony jest na plakatach i na stronach internetowych parafii.

3.  Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki w środę od godz. 15.00.  Chorych prosimy zgłaszać po Mszach św. w zakrystii.

4.  W Wielki Czwartek przeżywać będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.  W naszej parafii uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej      o godz.18.00.  Po niej w procesji przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy i tam będzie adoracja do godz. 24.00.  O 23.00 adorację poprowadzi Grupa Biblijna. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w prowadzenie tej adoracji a zwłaszcza starszą młodzież z dawnej grupy apostolskiej zapraszamy do salki katechetycznej na godz. 22.00.

5.  W Wielki Piątek na adorację od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa,  o 9.00 Przebieczan,  o 10.00 Tomaszkowic,  o 11.00 adoracja dla dzieci ze szkół podstawowych,  o 12.00 mieszkańców Sułowa,  o 13.00 Trąbek i Darczyc,  o 14.00 Biskupic.

W godzinie śmierci Pana Jezusa, o 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową,
po niej adoracja indywidualna do obrzędów Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy o 18.00.  Po obrzędach przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej.  Po Gorzkich Żalach adoracja indywidualna.  O 24.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Biblijną. Po niej na adorację o godz. 1.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 2.00 Przebieczan,  o 3.00 Tomaszkowic, o  4.00 Sułowa, o 5.00 Trąbek i Darczyc,
o 6.00 Biskupic,  od 7.00 do 9.00 Róże Różańcowe.  

Mamy nadzieję, że tak jak  w poprzednie lata honorową straż przy grobie Pana Jezusa będą pełnili także strażacy.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły bez możliwości dyspens.

6.  W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 9.00,  10.00  i 11.00. Natomiast poza kościołem święcenie pokarmów:
w Trąbkach o 10.00; w Darczycach o 10.30 również o 10.30 w Sułowie u Pana Adama Majkowskiego przy kapliczce;   w Zabłociu o 10.45;  w Szczygłowie o 11.00;  na Słomianej o 12.00;  w Przebieczanach o 12.15;  w Tomaszkowicach o 12.45.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.30 od poświęcenia ognia, wody i odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.  Na Liturgię Wielkiej Soboty prosimy przynieść lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku. Zapalimy je od nowo poświęconego Ognia-Paschału symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa  na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a następnie podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej, która w tym roku będzie po liturgii Wigilii Paschalnej,
czyli ok. 21.00 w sobotę.  Nie będzie więc procesji rezurekcyjnej w niedzielę.

7.   Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych „ Caritas” , palm
oraz lampionów.  Dochód przeznaczymy na potrzebujących z naszej parafii.
Wychodząc z kościoła można również nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez mieszkanki Szczygłowa.  Ofiary będą przeznaczone dla konkretnej osoby z naszej parafii.

8.  Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu 1 Róży Kobiet
z Biskupic i wszystkim indywidualnym ofiarodawcom.  Bóg zapłać.

9.  Życzymy wszystkim spokojnego Wielkiego Tygodnia i znalezienia  czasu dla Pana Bog

Intencje mszalne:  18 – 24 I V

Poniedziałek:
800: + Wincentego Kasprzyka ( w 9 r. śmierci ).
+ Aliny Stelzel ( od siostry Władysławy ).
1600:  O zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla Barbary.
1830: + Józefa Wrześniaka.

Wtorek:
800: + Benedykta Kupca ( w 14 r. śmierci ), Marii żony.
1600: + Marii Kruszyna ( od córki z rodziną ).
1830: + Stefanii Badura.

Środa:
630: + Anieli Kasprzyk ( od najbliższej rodziny ).
1800: + Marii Grabowskiej, Władysława męża.

Czwartek:
1800: + Stefana Sewiołło.
+ Arkadiusza Grabowskiego ( od klasy z Gimnazjum ).
+ Szczepana Szczurka ( od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej ).

Piątek:
nie ma Mszy świętej.

Sobota:
1930: + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry i szwagrów;
Józefa Łanoszki, Katarzyny żony i ich dzieci.
+ W 25 r. śmierci Józefa Ciastonia, Marii żony.
+ Marii Kruszyna ( od syna Jacka ).

Wielkanoc:
630: + Józefa Kowala ( w 4 r. śmierci ).
930:  Za Parafian.
1100: + Wojciecha Pietruszki ( na imieniny ).

K A P L I C E:

Wtorek:
– Przebieczany – 930: + Grażyny Pajor ( od syna Roberta z rodziną ).
– Zabłocie – 1100: + Kazimierza Lebiesta ( od siostry Stanisławy z mężem ).
– Trąbki – 1715: + Marii Kowalskiej ( od Grzywaczów i Dulików ).

Środa  –Trąbki – 1900: + Janusza Salamonczyka ( w 1 r. śmierci ).

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek.
1230 –Zabłocie: + Stanisława Szwagrzyka, Janiny córki.
1700 –Trąbki: + Władysława i Franciszki.

Ogłoszenie parafialne 10.04.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  V Niedzielę Wielkiego  Postu, 10.04.2011

1.  Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach
krzyże i obrazy.  Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświecenie palm.  Natomiast  10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

2.  Zgodnie z zapowiedzią w najbliższy czwartek o godz. 17.00 młodzież
klas III Gimnazjum z naszej parafii z rąk J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości zwłaszcza, że ks. Kardynał z oficjalną wizytą w naszej Parafii będzie po raz pierwszy.  Niech nasza liczna obecność wpisze się w przygotowanie do beatyfikacji  J. P. II, któremu ksiądz kardynał przez wiele lat służył.
Kandydatów do bierzmowania i ich bliskich, zwłaszcza świadków i rodziców, zapraszamy na spowiedź we wtorek na godz.18.00.  Po spowiedzi będzie krótka próba i młodzież otrzyma dokument potwierdzający dopuszczenie do tego sakramentu.  W czwartek ze względu na bierzmowanie nie będzie Mszy św.                     w Przebieczanach.

3.  W najbliższą sobotę rozpoczniemy  rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. prof. Andrzej Witko wykładowca Historii Sztuki i Życia Wewnętrznego na UPJPII, autor wielu książek o Miłosierdziu Bożym.  Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach.  O 8.00 Msza św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw po 25 rocznicy ślubu.  O 16.00 Msza św. z nauką dla dzieci, o 18.00 Msza św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw przed srebrnym jubileuszem.  O 20.00 nauka dla młodzieży.

4.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy podjęli trud rozbiórki starej plebanii.  Najpierw P. Stanisławowi Zającowi, sołtysowi Biskupic, który organizował i nadzorował całość wykonanych robót. Następnie dziękujemy Panom, którzy użyczyli i obsługiwali maszyny budowlane: koparki, walec i ciągniki a więc. Panom: Michałowi Kruszynie i Markowi Noga z Biskupic, Marianowi Pilchowi               z Zabłocia, Włodzimierzowi Grochotowi ze Szczygłowa i Jarosławowi Lidwin                z Tomaszkowic.  Ponadto przy rozbiórce plebanii pracowali: z Biskupic: Franciszek Ochoński, Marian Musiał, Damian Szczudło, Stanisław Konarski, Juliusz Kanarek, Bogusław Domoń, Marek Prześlica;  ze Szczygłowa: Antoni Ciastoń;  z Zabłocia: Jan Lebiest, Józef Czop, Adam Grodowski;  z Tomaszkowic: Eugeniusz Tańcula;  z Przebieczan: Józef Kasprzyk, Władysław Kasprzyk, Wiesław Michalik, Tadeusz Krawczyk;  z Sułowa: Wojciech Niedrygoś, Zbigniew Piekarczyk oraz z Trąbek Maksymilian Badura i Pan Jakubiak.

Cieszymy się nową przestrzenią przy naszym kościele.  Zachowujmy staranność              i szacunek wobec parkujących samochody.  Wszystkich, którym żal pięknej architektury zburzonego budynku zapewniamy, że jeśli Pan Bóg da siły to                       w przyszłości odbudujemy to cośmy zburzyli a czego nie dało się już ratować.  Serdecznie dziękujemy też Panu Wójtowi Henrykowi Gaworowi za 20 samocho-dów kamienia, dzięki któremu utwardzono teren.  Wszystkim Bóg zapłać!

5.  Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom kwiatów do Bożego Grobu
a zwłaszcza II Róży Kobiet z Biskupic, I Róży Kobiet z Trąbek, Róży Mężczyzn
z Zabłocia oraz Mieszkańcom Darczyc.

6.  Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania – oprócz baranków wielkanocnych Caritas i palm na Niedzielę Palmową – także lampiony, które przyniesiemy na Drogę Krzyżową oraz Liturgię Wielkiej Soboty.  Lampiony są bardzo praktyczne, gdyż chronią przed rozlewaniem wosku i nie gasi ich wiatr, mogą służyć przez wiele lat.  Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz potrzebujących z naszej parafii.  Natomiast w przyszłą niedzielę będą także rozprowadzane ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonane przez mieszkanki Szczygłowa.  Dochód będzie przeznaczony jako pomoc dla konkretnej osoby          z naszej parafii.

7.   W dzisiejszej Niedzieli wiele nowych treści o tragedii w Smoleńsku a także            o sytuacji w naszej Ojczyźnie – dokąd to wszystko zmierza?   W Gościu Niedzielnym wywiad z biskupem polowym Józefem Guzdkiem a w nim odpowiedzi na trudne pytania np. o ocenę moralną obecności kapelanów
w działaniach bojowych?

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Dębowskiego i Kazimierza Lebiesta ze Szczygłowa polećmy ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne:  11 – 17 I V

Poniedziałek:
630: + Włodzimierza Juszczyka ( od córki Krystyny z rodziną ).
+ Władysławy Palonek ( od brata Włodzimierza z rodziną ).
+ Jana Dębowskiego ( od żony ).

Wtorek:
630: + Adama i Stanisława Ciastoniów.
+ Stanisławy i Juliana Dziurdzia ( w r. śmierci ).

Środa:
630: + Bronisława Konarskiego ( w 12 r. śmierci ) i jego rodziców.
1800: + Antoniego Dzióbka ( w 8 r. śmierci ) i rodziców: Franciszki i Jakuba.

Czwartek:
630: + Władysławy Rączka ( od cioci Zofii Brożek ).
O zdrowie i błogosław. Boże dla Michała.
1700:  W intencji bierzmowanych.

Piątek:
630: + Marii Kowalczyk ( od córki Ewy ).
+ Marii Kruszyna ( od syna Marcina ).
1800:  Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosław. Boże.

Sobota:
800: + Marii Woźniak ( w 1 r. śmierci ), Kazimierza Domonia.
+ Marii Ptak ( w r. śmierci ).
1600: + Ryszarda Paździerkiewicza ( na imieniny ).
1800: + Stanisława Zięby ( w 11 r. śmierci ), Piotra i Marii Michalczyk,
Antoniny córki.

Niedziela Palmowa:
630:  Za Parafian.
930: + Stanisławy Majkowskiej, Stanisława męża.
1100: + Anny Kasprzyk ( w 1 r. śmierci ), Marii Kasprzyk.
1600: + Krystyny ( w 26 r. śmierci ) i Józefa Traczyków.
1900: + Arkadiusza Grabowskiego ( od cioci Basi ).

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie – 1900: + Ryszarda Pilcha.

Środa  –Trąbki – 1900: + Józefa Waśniowskiego ( w 51 r. śmierci ), Marii żony.

Czwartek –Przebieczany – nie ma Mszy świętej.

Niedziela Palmowa:
815 –Przebieczany: + Józefa Kota, Anny żony, Józefa Rutki, Katarzyny żony,
Franciszka syna, Jana Szewczyka, Marii Wójcik.
1230 –Zabłocie: + Juliusza Pilcha ( na imieniny ), Ryszarda syna.
1700 –Trąbki: + Andrzeja Kota ( w 6 r. śmierci ).

R E K O L E K C J E

S O B O T A – 16 IV
800 – Msza święta z nauką ogólną
– po Mszy nauka dla małżeństw powyżej 25 roku małżeństwa
1600 – Msza święta z nauką dla dzieci
1800 – Msza święta z nauką ogólną
– po Mszy nauka dla małżeństw do 25 roku małżeństwa
2000 – nauka dla młodzieży

NIEDZIELA – 17 IV
– Msze święte z naukami ogólnymi jak w każdą niedzielę
1500 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
– Msza święta bez nauki
1900 – Msza święta z nauką dla młodzieży

PONIEDZIAŁEK – 18 IV
Dzień spowiedzi
800 – Msza święta z nauką ogólną
900 – 1000 – spowiedź w kościele
1045 – 1200 – spowiedź w kaplicach
1430 – 1600 – spowiedź w kościele
1600 – Msza święta z nauką dla dzieci
1700 – 1830 – spowiedź w kościele
1830 – Msza święta z nauką ogólną
ok. 1930 – Droga Krzyżowa do Trąbek

WTOREK – 19 IV
800 – Msza święta z nauką ogólną
930 – Msza święta z nauką ogólną w Przebieczanach
1100 – Msza święta z nauką ogólną w Zabłociu
1600 – Msza święta z nauką dla dzieci
1715 – Msza święta z nauką ogólną w Trąbkach
1830 – Msza święta z nauką ogólną

Ogłoszenia parafialne 3.04.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  IV Niedzielę Wielkiego  Postu, 03.04.2011

1.  Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”  tzn. niedziela radości, jesteśmy już
bowiem za połową Wielkiego Postu.  Z racji 1 niedzieli miesiąca po wszystkich
Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu.

2.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi
Krzyżowej w piątki o 18.00   oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
w niedziele o 15.00.  W środę nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

3.  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę
odpowiedzieli na prośbę  Episkopatu Polski o ofiary do puszek na rzecz
poszkodowanych przez kataklizm w Japonii.  W naszej parafii zebraliśmy
2.130 zł.  Bóg zapłać!

4.  Również gorąco dziękujemy ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu:
tym indywidualnym jak i II i VI Róży Kobiet z Przebieczan,  I Róży z Zabłocia,
I i II Róży z Sułowa,  III Róży z Biskupic – Bóg zapłać!

5.  Wójt Gminy Biskupice informuje, że dzisiaj odbywają się wybory Sołtysów
i członków Rad Sołeckich w sołectwach Gminy Biskupice i zaprasza do
aktywnego uczestnictwa w tychże wyborach.  Głosowanie  w godzinach
8.00 – 16.00.  Wybory w Biskupicach w remizie OSP.

7.  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biskupicach informuje o trwających zapisach
dzieci urodzonych w 2004, 2005 i 2006r do klasy 0 i  I .  Zapisy codziennie
w sekretariacie szkoły w godz. od 8.00 do 15.00.

8.  W związku z trwająca rozbiórką budynku starej plebanii prosimy mężczyzn
o pomoc w pracach: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 7.30.  Potrzebne
będą ciągniki z przyczepą.  Będzie możliwość zabrania drzewa na opał.

9.  Wychodząc z kościoła można nabyć baranki wielkanocne Caritas oraz palmy.
Ofiary składane powyżej wyznaczonej ceny będą przeznaczone na rzecz
potrzebujących z naszej parafii.

10.  W dzisiejszej Niedzieli polecamy chronologiczny wykaz pielgrzymek  J.P.II
oraz artykuł: „Lekcja Fukushimy”.  W Gościu Niedzielnym 200 minutowa
płyta z fragmentami wszystkich pielgrzymek J.P. II do Ojczyzny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Piotra Kolbusza z Tomaszkowic i Wacława Pilcha z Biskupic.  Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne:  04 – 11 I V

Poniedziałek:
630: + Franciszka Płonki, Marii i Pelagii żon i ich rodziców.
+ Franciszka i Karoliny Iżakiewicz ( od córki Haliny ).
+ Jana Mastalskiego ( od siostry Ziutki z mężem – w 1 r. śmierci ).

Wtorek:
630: + Józefa Marcina Dubiela ( od kuzyna Adama z rodziną ).
+ Marii Kanarek ( w 1 r. śmierci ), Józefa męża, Andrzeja syna.

Środa:
630: + Wacława Pilcha ( od żony Haliny ).
1800: + Agaty Czajkowskiej, Kazimierza ojca.

Czwartek:
630: + Arkadiusza Grabowskiego ( od Mariusza Grabowskiego z rodziną ).
1800: + Józefa Tańculi ( na imieniny ).

Piątek:
630: + Piotra Kolbusza ( od babci Wandy, cioci Bernadety i wujka Tadeusza ).
+ Wacława Pilcha ( od brata Jarosława z żoną ).
1800: + Katarzyny Kot ( w 14 r. śmierci ), Jana męża i ich rodziców.

Sobota:
630: + Romana Grabowskiego ( w 11 r. śmierci ).
+ Genowefy Dzióbek ( w 10 r. śmierci ), Józefa męża, Józefa syna.
1800: + Józefa Tańculi ( na imieniny ) i jego rodziców.

Niedziela:
630: + Edwarda Kosteckiego ( w 4 r. śmierci ).
930: + Piotra Krawczyka ( na urodziny ).
1100:  Za Parafian.
1600:  O błogosław. Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Michała w 16 r. urodzin
i dla Gabrieli w 13 r. urodzin oraz w intencji Bogu wiadomej.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie – 1900: + Józefa Czopa, Genowefy żony,
Benedykta Czopa, Genowefy żony.

Środa  –Trąbki – 1900: + Marii i Józefa Kowalskich ( od dzieci z rodzinami ).

Czwartek –Przebieczany – 1900: + Walerii Juszczyk ( w 12 r. śmierci ).

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Józefa Filipowskiego ( w 8 r. urodzin ), Heleny żony.
1230 –Zabłocie: + Kazimierza Siudy, Władysława Króla, Stefanii żony.
1700 –Trąbki: + Kazimierza Kowalskiego ( w 11 r. śmierci ).

Zmarli w 4 kwartale 2011 roku:

Zmarli w 4 kwartale  2011 roku:

Janus Karolina ( od Szelągów i Borowców ).
Janus Karolina ( od rodziny Stańdów ).
Janus Karolina ( od rodziny Babiczów ).
Janus Karolina ( od rodziny Włudyków ).
Juszczyk Katarzyna ( od rodziny Łanoszków ).
Kowalski Jerzy ( od rodziny Windaków z Jankówki ).
Sala Witold ( od Marii i Franciszka Karlak ).
Sala Witold ( od Tadeusza Spyrka ).
Sala Witold ( od Adama Spyrka ).
Sala Witold ( od Janusza i Anety Orawiec.
Sala Witold ( od rodziny Gurgulów z Iwkowej ).
Sala Witold ( od rodziny Tomasików ze Słomianej ).
Szwed Józef ( od pracowników z Komety ).
Szwed Józef ( od rodziny Szafrańskich ).
Szwed Józef ( od Barbary Batko ).
Szwed Józef ( od rodziny Guzowskich ).
Zadak Adam ( od rodziny Szostaków z Łazan ).
Zadak Adam ( od rodziny Stoszków z Mszany Dolnej ).
Zadak Adam ( od Heleny i Kazimierza Danek z Wilamowic ).
Zadak Adam ( od Jacka Rybińskiego ).
Zadak Adam ( od Bogumiły i Mieczysława Biesik z Wilamowic ).
Zadak Adam ( od rodziny Hoderów z Wilamowic ).
Zadak Adam ( od rodziny Drobniaków i Jonkiszów ).
Zając Stefania ( od Genowefy i Juliana z Rabki ).
Zając Stefania ( od Zbigniewa z rodziny ze Skawy ).

Ogloszenia parafialne 27.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  III Niedzielę Wielkiego  Postu, 27.03.2011

1.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św.
z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30.  Odwiedziny chorych w piątek od 8.30

2.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi
Krzyżowej w piątki o 18.00  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we
wszystkie niedziele Wielkiego Postu  o 15.00.

3.  Odpowiadając na prośbę  Episkopatu Polski  dzisiaj po Mszach świętych
w  naszej parafii  zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w Japonii.  Jednocześnie dziękujemy za ofiary na misje  zbierane
w ubiegłą niedzielę – wyniosły one 890zł.  Bóg zapłać!

4.  Pragniemy gorąco podziękować  III, IV i V Róży Różańcowej z Przebieczan oraz pewnej Pani za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać!

5.  W związku ze zmianą czasu od jutra w naszym kościele Msze święte
wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00 zaś w kaplicach wyjazdowych o 19.00.

6.  Wójt Gminy Biskupice informuje, że w przyszłą niedzielę, 3.04 odbędą się wybory Sołtysów i członków Rad Sołeckich w sołectwach Gminy Biskupice
i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w tychże wyborach.  Głosowanie odbywać się będzie w wyznaczonych lokalach wyborczych w godzinach 8.00 – 16.00.

7.  Szkoła Podstawowa w Trąbkach ogłasza zapisy dzieci urodzonych w 2004r
do klasy I na rok szkolny 2011/2012.  Zapisy codziennie od 1.04 do 30.04
w godz. od 8.30 do 15.00.

8.  W dzisiejszej niedzieli polecamy artykuł omawiający przeszkody, które sprawiają, że pozornie zawarty sakrament małżeństwa jest nieważny, w Gościu Niedzielnym o Adamie Małyszu opowiada jego ks. Proboszcz a w Źródle odpowiedź na pytanie: „czy niekatolik może być chrzestnym?”

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy
śp. Włodzimierza Juszczyka z Sułowa. Jego i wszystkich naszych bliskich
zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne:  27 I I I – 03 I V

Poniedziałek:
630: + Józefa Ciastonia, Anny żony i ich rodziców.
+ Władysława Dębowskiego ( od chrześnicy Bożeny z rodziną ).
+ Michaliny Kubik ( od brata Leona ).

Wtorek:
630: + Włodzimierza Juszczyka ( od żony ).
+ Heleny Mikołajek ( od córki Elżbiety ).

Środa:
630: + Anny Kot ( od rodziny Ptaków z Przebieczan ).
1800: + Józefa Waśniowskiego.

Czwartek:
630: + Tadeusza Pieprzyka ( od Józefa Piecha z córkami i rodzinami ).
1800: + Heleny Grochot ( na imieniny ), Mieczysława męża, Marka syna.

Piątek:
630:  Dziękczynna za zdrowie i dotychczasowe łaski z prośbą o dalsze
błogosław. Boże dla Józefa i Marii Ciastoń.
+ Zofii Waśniowskiej ( od siostry Anny z siostrzenicą Renatą ).
1800: + Józefa Ochońskiego, Katarzyny żony, Leopolda syna ( w 6 r. śmierci ),
Józefy córki, Marii wnuczki, Stanisława Ciastonia zięcia.

Sobota:
630: + Józefa Mamro, Stefanii żony, Józefa syna, Józefa zięcia.
O szczęśliwe rozwiązanie dla Małgorzaty.
1800:  Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie
dla Bożeny i Bogdana w 25 r. ślubu.
+ Józefa, Marcina Dubiela.

Niedziela:
630: + Józefa i Marii Sosin ( na imieniny ).
930: + Marii Kot ( na imieniny ), Władysława i Franciszka mężów,
Jana syna, Edwarda i Jana Nowaków zięciów.
1100: + Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek.
1600: + Witolda Wąsika ( w 5 r. śmierci ), Władysława Domonia.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie – 1900: + Jana Piwka, Stanisławy żony, Józefa syna.

Środa  –Trąbki – 1900: + Emila Godzika ( w 22 r. śmierci ).

Czwartek –Przebieczany – 1900: + Władysława Pajdaka ( w 51 r. śmierci ),
Marii żony, Stanisława syna.

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Franciszka Nogi ( w 63 r. śmierci ), Marii żony.
1230 –Zabłocie:  Za Parafian.
1700 –Trąbki: + W 6 r. śmierci Mieczysława Woźniaka, Adama
i Stanisława braci, rodziców: Wiktora i Stefanii.

Ogłoszenia parafialne 20.03.2011

1.  W piątek 25 III w Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzić będziemy
kolejny  Dzień Świętości Życia.  W tym dniu nastąpi uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.  Na Mszy św. po Drodze Krzyżowej osoby, które zobowiążą się do modlitwy o ratowanie poczętych dzieci, trzymając zapalone świece, złożą uroczyste przyrzeczenie.  Prosimy aby te osoby dzisiaj lub w ciągu tygodnia z zakrystii zabrały ze sobą formularze przyrzeczeń i w piątek  je przyniosły.

2.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach
Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00   oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym         
we wszystkie niedziele Wielkiego Postu  o 15.00.  Oczekując na beatyfikację
J.P. II przypominamy, że w niedziele Wielkiego Postu przed Mszą św.
o godz. 9.30 i 11.00 prezentujemy fragmenty homilii, które Jan Paweł II
wygłaszał podczas pielgrzymek do naszej Ojczyzny.  Serdecznie zachęcamy
do korzystania ze skarbca duchowego jaki nam pozostał po Ojcu Świętym.

3.  W sobotę o godz. 17.00 spotkanie młodzieży klas III Gimnazjum.

4.  Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Ofiarami do puszek prosimy o wsparcie dla pracujących na Misjach. Natomiast  Episkopat Polski  zaapelował o przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych
przez kataklizm w Japonii, a także o modlitewne wsparcie dlatego gorąco prosimy o wrażliwość
i ofiary na ten cel w przyszłą niedzielę.

5.  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.  Dzięki wzajemnej solidarności uzbieraliśmy aż 8.200zł i 21 Euro.  Serdecznie dziękujemy za hojność.  Zebrana kwota wystarczy z niewielką dopłatą na pokrycie ogrzewania za cały sezon grzewczy, zwłaszcza, że niektóre osoby zadeklarowały jeszcze wpłatę na niedzielne składki, gdyż w ubiegłą niedzielę nie miały takiej możliwości.  Jeszcze raz Bóg
zapłać!

6.  Przypominamy, że Msza św. w Trąbkach w niedzielę jest odprawiana o 17.00

7.  Szkoła Podst. i Gimnazjum dla dzieci niedosłyszących w Krakowie ( Borku Fałęckim ) organizuje  Dzień Otwarty 7.04.2011r.  Zainteresowanych odsyłamy
do plakatu, gdzie można się zapoznać ze szczegółami.

Intencje mszalne:  21 – 27 I I I

Poniedziałek:
630: + Józefy i Jana Zadaków.
+ Józefa i Józefy Kruszynów ( na imieniny ), Emilii i Franciszka Górków.

Wtorek:
630: + Józefa Dzióbka, Genowefy żony, Józefa syna.
+ Jana Grabowskiego ( w 34 r. śmierci ).

Środa:
630: + Józefa Godzika, Józefa syna.
1700: + Józefa Szeląga ( na imieniny ).

Czwartek:
630: + Stefanii Kruszyna ( w 10 r. śmierci ) i synów:
Sylwestra, Mariana i Antoniego.
1700:  W 18 r. urodzin dla Natalii od Babci: o błogosław. Boże
i potrzebne łaski w dorosłym życiu.

Piątek:
630:  W 1 r. urodzin Patrycji: o błogosław. Boże, zdrowie i potrzebne łaski.
+ Józefa Kowalika ( na imieniny ), Anny żony ( od córki i syna z rodzinami ).
1700: + Anny, Franciszka i Piotra Wichrów.

Sobota:
630: + Stefanii Kiecana ( od koleżanki córki zmarłej z rodziną ).
1700:  Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla Bożeny i Bogdana w 25 r. ślubu.
+ Zofii Rospond.

Niedziela:
630: + Bronisława Grochota, Mieczysława i Rozalii Lebiestów.
930: + Józefa i Józefy Kulmów ( na imieniny ) i zmarłych z rodziny Urbanów.
1100: + Józefa Poznańskiego, Katarzyny żony, Marianny Poznańskiej.
1600: + Władysława Siudy ( w 24 r. śmierci ), Katarzyny żony, Krzysztofa zięcia.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie: + Józefa Gumulca ( na imieniny ), jego rodziców i teściów.

Środa  –Trąbki: + Adama Masiora ( w 1 r. śmierci ).

Czwartek –Przebieczany: + Marii Bułat ( w 4 r. śmierci ).

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Mariana Starowicza ( w 18 r. śmierci ), Marii żony,
Mariana syna, Kazimierza zięcia.
1230 –Zabłocie: + Zofii Rospond ( w 14 r. śmierci ), jej rodziców i rodzeństwo
oraz zmarłych z rodzin: Rospondów i Kubików.
1700 –Trąbki:  Za parafian.

Ogloszenia parafialne 13.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  I Niedzielę Wielkiego  Postu, 13.03.2011

Kalendarz liturgiczny:
–  w sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada rocznica święceń ks. Kard. Stanisława Dziwisza.  Pamiętajmy w modlitwach
o naszym Pasterzu.

1.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do modlitwy z racji
40-godzinnego nabożeństwa.  Odpowiadając na sugestie Parafian, jak Bóg pozwoli w przyszłym roku wydłużymy czas adoracji.

2.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi
Krzyżowej w piątki o 17.00 i po niej na Mszę św.  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu  o 15.00.  Po Gorzkich Żalach Msza św.  Dzisiaj po Mszach św. posypanie głów popiołem dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w obrzędzie w Środę Popielcową.

3.  W środę spotkanie młodzieży klas I i II Gimnazjum w kościele o godz. 17.00, natomiast we wszystkie soboty marca również o 17.00 spotkanie młodzieży klas III

4.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dobrowolnymi ofiarami do puszek wspierać będziemy pracujących na Misjach.

5.  Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu, w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu dachu
i odwodnienia naszego kościoła.  Wśród wielu dokumentów zaznaczyć chcemy gotowy Projekt Budowlany i Kosztorys całej inwestycji, pozwolenie Konserwatora Zabytków, zatwierdzenie projektu i pozwolenie na budowę Starostwa Powiatowego.  Dlatego pragniemy gorąco podziękować za życzliwą pomoc wszystkim, którzy pomogli w zgromadzeniu i przygotowaniu stosownych dokumentów, zwłaszcza Pracownikom Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wieliczce.  Za ogromną  pomoc w tym dziele dziękujemy też Pani Sołtys ze Szczygłowa, Pani Józefie Dąbrowskiej.

6.  Jak zauważyliście przy kościele została wycięta lipa, która bardzo zagrażała bezpieczeństwu ludzi, kościoła i cmentarza.  Przycięte zostały także inne drzewa przy kościele dla zapewnienia bezpieczeństwa nas wszystkich i naszej świątyni. Rozpoczęliśmy wycinanie niektórych drzew na dolnym cmentarzu.  Pragniemy gorąco podziękować Panu Stanisławowi Zającowi, Sołtysowi Biskupic za zorganizowanie akcji usunięcia i przycinki niebezpiecznych drzew jak również Panu Ambrożkiewiczowi, Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej                         w Wieliczce i Strażakom z I zmiany za wykonane prace. Serdeczne Bóg zapłać!

7.  Od dzisiaj Msza św. niedzielna w Trąbkach o godz. 17.00.

8.  Sołtys wsi Biskupice zaprasza na zebranie wiejskie 16.03 w środę o godz. 17.30 do remizy OSP.  W porządku zebrania będzie sprawozdanie Sołtysa i Rady Sołeckiej, dyskusja i wolne wnioski.  Ponadto w remizie OSP w dniu 14 i 15.03       w godz. 13.00 – 16.00 będzie można wpłacać podatek za 2011r a o 17.00 w tych dniach w miejscu zamieszkania Sołtysa.

9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znany
dziennikarz Krzysztof Ziemiec i artysta Paweł Kukiz – ich wypowiedzi i postawa wobec ratowania życia nie narodzonych. W Źródle wywiad z malarką Dorotą Szachewicz, która swoje obrazy maluje ustami a w Niedzieli poruszające wspomnienie o znanej aktorce śp. Irenie Kwiatkowskiej.

Intencje mszalne:  14 – 20 I I I

Poniedziałek:
630: + Kazimierza i Rozalii Jaszczyków.
+ Józefa Kosteckiego;  Józefa Pabisia, Marii żony.
+ Zbigniewa Domonia ( od chrześniaka Janusza ).

Wtorek:
630: + Józefa Ciastonia ( na imieniny ).
+ Mieczysława Ochońskiego ( od brata i bratowej ).

Środa:
630: + Władysława Kubika, Franciszki żony, ich rodziców i rodzeństwo.
1700: + W 8 r. śmierci: Józefa Janusa, Józefy żony.

Czwartek:
630: + Józefa Kurzawy ( na imieniny ).
1700: + Katarzyny Filipowicz ( w 4 r. śmierci ), Jana syna, Władysława męża.

Piątek:
630: + Piotra Kruszyny, Józefy żony ( na imieniny ).
+ Józefa Ciastonia ( na imieniny ), Anny żony.
1700: + Katarzyny Świeży, Franciszka męża.

Sobota:
630: + Stefanii Kiecana ( od Kowalików z Łazan ).
+ Józefa Kowala ( na imieniny ).
1700: + Józefa Ciastonia ( na imieniny ).

Niedziela:
630:  Za Parafian.
930: + Piotra Ochońskiego, Blandyny córki, Józefa syna,
Tadeusza wnuka, Dariusza Wełny.
1100: + Józefa Turchana ( na imieniny ), Marii żony.
1600: + Józefa Szlapaka, Anieli żony, Józefa syna.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie: + Janiny Lebiest, Czesława ojca.

Środa  –Trąbki: + Kazimierza i Anieli Kowalskich.

Czwartek –Przebiecz.: + Leona Kasiny ( w 13 r. śmierci ).

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Józefa Nogi ( na imieniny ).
1230 –Zabłocie: + Józefa Siudy, Stanisława Chytrosia,
Marcjanny żony, Marii Łanoszka.
1700 –Trąbki: + Doroty Lenik ( w 1 r. śmierci – od męża z rodziną ).

Ogloszenia parafialne 06.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  IX niedzielę zwykłą, 06.03.2011

Kalendarz liturgiczny:
–  w poniedziałek wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty

1.  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, które przygoto-wuje nas do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele dzisiaj trwać będzie od Mszy św. o godz. 11.00 do godz. 17.00.  Od 12.00 na modlitwę zapraszamy mieszkańców Biskupic, o 14.00 adorację poprowadzą dzieci ze scholki, od 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców Szczygłowa
i Zabłocia.  Jutro adoracja od godz. 15.00 do 17.00 i zapraszamy na nią szczególnie mieszkańców Sułowa i Trąbek. Podobnie we wtorek adoracja od 15.00 do 17.00 czas przeznaczony zwłaszcza dla mieszkańców Przebieczan i Tomaszkowic.
W poniedziałek i wtorek adorację zakończymy Mszą św.

2.  W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty
i nawrócenia.  W kościele Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6.30, 8.00
i 17.00.  W Trąbkach Msza św. o 17.00, w Zabłociu o 18.00 i w Przebieczanach
o 18.15.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.  Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na jałmużnę postną.
W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi
Krzyżowej w piątki o 17.00 i po niej na Mszę św. oraz na Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00.  Po Gorzkich Żalach Msza św.

3.  W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii
św. wielkanocnej i będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej. Od jutra Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów a od środy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4.  Przygotowując się do beatyfikacji Jana Pawła II przez cały Wielki Post                                          w niedziele przed Mszą św. o 9.30 i 11.00 będziemy słuchać wybranych homilii Ojca św. które wygłaszał podczas pielgrzymek do naszej ojczyzny.

5.  Młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wszystkie soboty marca na godz. 17.00.

6.  Od przyszłej niedzieli Msza święta w Trąbkach o godz. 17.00

7.  Otrzymaliśmy rozliczenie za energię elektryczną zużytą do ogrzewania naszego kościoła.  Kwota na dzień 1 luty wynosi 6.100zł.  Czyli tak jak przewidywaliśmy miesięczny koszt ogrzewania wynosi 3 tys. zł.
Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.  Prosimy o ofiary na ten cel.

8.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  W Gościu Niedzielnym fakty,
mity i prawda o zwracaniu majątku kościelnego zagarniętego przez
komunistów.  W Źródle o feminizmie, mężczyznach i Bogu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Kołodzieja z Przebieczan  polecajmy jego i naszych bliskich miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne:  07 – 13 I I I

Poniedziałek:
630: + Stanisława Szafrańskiego ( w 1 r. śmierci ).
+ Emilii Wcisło ( w 1 r. śmierci ).
1700: + Józefa Kołodzieja ( od żony z córką, zięciem i synem ).

Wtorek:
630: + Grażyny Pajor ( od męża Krzysztofa ).
1700:  O błogosław. Boże i potrzebne łaski i zdrowie dla ks. Mirosława
( na imieniny – od pewnej rodziny ze Sułowa ).

Środa  Popielcowa:
630: + Genowefy Dubiel ( w 9 r. śmierci ), Józefa Dubiela ( na imieniny ),
Stefanii Kwaśny.
800: + Eugeniusza Tańculi ( od córki Marii z rodziną ).
1700: + Janiny Wyrodek, Wojciecha męża i rodziców.

Czwartek:
630: + Stanisława Kozłowskiego ( od brata Franciszka ).
1700: + Marii Kowalskiej ( od siostry Geni z rodziną ).

Piątek:
630: + Krystyny Tańcula, Władysława męża.
+ Szczepana Szczurka ( od rodziny Lebiestów ).
1700: + Andrzeja Wróbla ( w 1 r. śmierci ).

Sobota:
630: + Józefa Włocha ( na imieniny i w 2 r. śmierci ).
+ Józefa Kowalika ( w 8 dniu po śmierci –od córki i syna z rodzinami ).
1700: + Mariana Michalczyka ( w 15 r. śmierci ) i jego rodziców.

Niedziela:
630: + Zofii i Władysława Ochońskich ( od siostry Guzikowej z rodziną ).
930: + Krystyny Pilch ( na imieniny ), Jarosława męża.
1100:  Za Parafian.
1600: + Krystyny i Józefa Traczyków ( na imieniny ).

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie: + Józefa Satory, Zofii żony, Juliana Satory.

Środa  Popielcowa:
1700 –Trąbki: + Marii Waśniowskiej ( w 20 r. śmierci ), Romana męża.
1800 –Zabłocie: + Tadeusza Siudy ( w 1 r. śmierci ), Stefanii żony.
1815 –Przebiecz.: + Józefy i Jana Zadaków ( na imieniny ).

Czwartek –Przebiecz.: + Leona Kaczora ( w 7 r. śmierci ), Marii żony,
Tadeusza syna.

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Zofii Zadak ( w r. śmierci ), Antoniego męża,
Romana syna.
1230 –Zabłocie: + Józefa Kulmy ( na imieniny ).
1700 –Trąbki: + Salomei Badura ( w 12 r. śmierci ) i jej rodziców:
Jana i Anny.

Zmarli w 3 kwartale 2011 roku:

Zmarli w 3 kwartale  2011 roku:


Kasprzyk Marek ( od rodziny Kierzyków ).
Kasprzyk marek ( od rodziny Wójcików ).
Kasprzyk Marek ( od rodziny Ochońskich z Biskupic ).
Merwart Jerzy ( od Jana i Barbary Ochońskich ).
Merwart Jerzy ( od kolegów z Zakładu Gospodarki komunalnej w Wieliczce ).
Musiał Jerzy ( od Mariana i Marty Tańcula z Bodzanowa ).
Musiał Jerzy ( od Wójta i pracowników Urzędu Gminy ).
Musiał Jerzy ( od rodziny z Sulechowa ).
Musiał Jerzy ( od Grażyny i Józefa Domoniów z dziećmi ).
Musiał Jerzy ( od Jerzego Muszańskiego z rodziną ).
Musiał Jerzy ( od rodziny Kwiatków ).
Musiał Jerzy ( od szwagra Jana Konopki z żoną i dziećmi ).
Musiał Jerzy ( od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Biskupicach ).
Ochoński Stanisław ( od brata Józka ).
Ochoński Stanisław ( od rodziny Potrzyszcz i Gwóźdź ).
Ochoński Stanisław ( od Sabiny Wrześniak z rodzina z Bodzanowa ).
Ochoński Tadeusz ( od Jolanty i Pawła Kazel ).
Olchawski Stanisław ( od rodziny Masiorów ).
Olchawski Stanisław ( od rodziny Kulków ).
Olchawski Stanisław ( od Renaty Włodek z rodziną ).
Olchawski Stanisław ( od Antoniego Waśniowskiego z rodziną ).
Olchawski Stanisław ( od Anny Dziuby z Bodzanowa ).
Palonek Józef ( od rodziny Sałaciaków i Paprotów ze Szczyrzyca ).
Palonek Józef ( od rodziny Kaliszów z Jawczyc ).
Palonek Józef ( od Chytrosiów ze Szczygłowa ).
Palonek Józef ( od rodziny Zapiórów ).
Palonek Józef ( od rodziny Kaliszów z Łazan ).
Palonek Józef ( od Kołodziejów z Liplasu ).
Pasek Józefa ( od Konopkowej z rodziną Musiałów ).
Pasek Józefa ( Janiny Rapacz z rodziną ).
Pasek Józefa ( od chrześniaka Bogdana Domonia ).
Satora Józef ( od Gawlików ze Sławkowic ).
Satora Józef ( od rodziny Florczyków z Cichawy ).
Satora Józef ( od rodziny Duraj ).
Satora Józef ( od rodziny Ciastoniów ).
Waśniowska Elżbieta ( od rodziny Wspaniały ).
Waśniowska Elżbieta ( od Marii Bartyzel ).
Waśniowska Elżbieta ( od rodziny Wójcików i Tomasików ).
Waśniowska Elżbieta ( od Marii Łanoszka ).
Waśniowska Elżbieta ( od rodziny Kulków ).