O Parafii Św. Marcina

Biskupice Parafia pw. św. Marcina
Biskupice 5, 32 – 020 Wieliczka,
Telefon: 12 250 76 76

Proboszcz:
Ks. mgr Robert Jończyk
ur. 1969 r. Myślenice
wyśw. maj 1994 r.,  od 2018 r.

Wikariusze:
Ks. mgr Maciej Ścibor, ur. 1970r. Dobczyce, wyśw. 1996r. Pochodzi z Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Dobczycach

Ks. mgr Kazimierz Krużel

Rezydent:
Ks. Tadeusz Dąbrowski, Prałat,
ur. 1936 r. Nowy Targ, wyśw. 1959 r.,
proboszcz w latach 1967 – 2010,
emeryt od 2010 r.
Kaplice obsługiwane przez parafię:

Przebieczany – Miłosierdzia Bożego (2,5 km od kościoła)
Trąbki – św. Izydora (2,5 km od kościoła)
Zabłocie – św. Antoniego (5,5 km od kościoła)

Liczba mieszkańców 4.790

Miejscowości należące do parafii

Biskupice (889), Darczyce (283), Przebieczany (1.050), Sułów (482), Szczygłów (422), Tomaszkowice (578),Trąbki (776), Zabłocie (280)

 

Msze w niedziele i święta – okres zimowy
w kościele parafialnym w Biskupicach: sobota 1700, niedziela  630, 930, 1100, 1800

w kaplicach obsługiwanych przez parafię:
Przebieczany – 815,
Trąbki – 1015,
Zabłocie – 1215

W dni powszednie w Biskupicach w okresie zimowym codziennie o 630 po południu w środy , czwartki, piątki i soboty 1700. W kaplicach w tygodniu o 1800. Wtorek – Zabłocie, środa – Trąbki, czwartek – Przebieczany.

 

Msze w niedziele i święta – okres letni
w kościele parafialnym w Biskupicach: sobota 1800, niedziela  630, 930, 1100, 1800

w kaplicach obsługiwanych przez parafię:
Przebieczany – 815,
Trąbki – 1015,
Zabłocie – 1215

W dni powszednie w Biskupicach w okresie letnim codziennie o 630 po południu w środy , czwartki, piątki i soboty 1800. W kaplicach w tygodniu o 1900. Wtorek – Zabłocie, środa – Trąbki, czwartek – Przebieczany.

 

Kancelaria parafialna czynna:

wtorek od 1600 do 1700

piątek od 1830 do 1930

sobota od 730 do 830

Zmarli w 2 poł. 2010 roku

Zmarli w 2 poł. 2010 roku:
Dębowski Władysław ( od Cichych z Zapanek ).
Juszczyk Mieczysław ( od Karoliny i Roberta Klaja ).
Juszczyk Mieczysław ( od Józefa Augustynka ).                                                                   Juszczyk Mieczysław ( od Agnieszki i Rafała Poterów ).
Kasprzyk Aniela ( od rodziny Patelów ).
Kostrzewa Henryk ( od rodziny Gołąbków ).
Kot Anna ( od rodziny Pirowskich ).
Kowalczyk Maria ( od rodziny Ptaków ).
Kowalczyk Maria ( od Marii Jamka z rodziną ).
Kruszyna Maria ( od Bułatów z Raciborska ).
Kruszyna Maria ( od Burdów z Łazan ).
Kruszyna Maria ( od chrześniaka Franciszka z Łazan ).                                                         Kruszyna Maria ( od Małgorzaty Widor z rodziną ).
Kruszyna Maria ( od rodziny Pajdaków i Grzywaczów ).
Kubik Michalina ( od Haliny Łanoszka ).                                                                               Markowski Kazimierz ( od Krystyny Rybki z Niegowici ).
Markowski Kazimierz ( od Kazimierza Chwastka ).
Markowski Kazimierz ( od rodziny Porąbków ze Sławkowic ).
Markowski Kazimierz ( od rodziny Samków i Jankowiczów ).
Mikołajek Helena ( od rodziny Wajmanów ).
Mikołajek Helena ( od rodziny Jurków ).
Nowosiad Maria ( od Zofii Czyżowskiej i rodziny Gawlików ).
Noga Franciszek ( od rodziny Piechówka z Sułkowa ).
Noga Franciszek ( od rodziny Nogów z Surówek ).
Noga Franciszek ( od rodziny Dziurdziów ).
Ochoński Mieczysław ( od sąsiada Michała Jaszczyka z rodziną ).                                     Ochoński Mieczysław ( od Sabiny Wrześniak z Bodzanowa ).
Ochoński Mieczysław ( od Władysławy Musiał z Jawczyc ).
Ochoński Mieczysław ( od Adama Musiała z Jawczyc z rodziną ).                                       Ochoński Mieczysław ( od Stanisława z Nowego Sącza ).
Rączka Władysława ( od rodziny Świętków ).                                                                 Rączka Władysława ( od kolegów i koleżanek córki z Banku ).
Waśniowska Zofia ( od rodziny Mików z Suchej Beskidzkiej ).
Waśniowska Zofia  ( od rodziny Mików ).
Waśniowska Zofia ( od chrześniaka Józefa z żoną ).                                                       Waśniowska Zofia ( od Kamila i Katarzyny Stojek ).
Waśniowska Zofia ( od Marii Machny z mężem i dziećmi ).

Zmarli w 1 poł. 2010 roku

Zmarli w 1 poł. 2010 roku:

Domoń Kazimierz ( od rodziny Faliszów z Dankowic ).
Domoń Kazimierz ( od rodziny Główków z Hałcnowa ).
Domoń Kazimierz ( od rodziny Kozików z Oświęcimia ).
Domoń Kazimierz ( od parafian św. Maksymiliana w Oświęcimiu ).
Domoń Kazimierz ( od parafian z Dankowic ).
Domoń Kazimierz ( od Sióstr Serafitek z Oświęcimia ).
Domoń Kazimierz ( od Dyrekcji, pracowników i uczniów Szk. Podstaw.
i Gimnazjum w Dankowicach ).
Domoń Kazimierz ( od współpracowników ks. Adama z Zespołu Szkół nr 1 w Oświęcimiu ).      Domoń Kazimierz ( od nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podst. nr. 11 w Oświęcimiu ).    Domoń Kazimierz ( od członków Rycerstwa Niepokalanej Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu ).                                                                                                                       Domoń Zbigniew ( od rodziny Michalików ).
Jachimczak Wacława ( od rodziny Iskrzyckich z Rabki –Ponice ).
Jachimczak Wacława ( od rodziny Koników i Dańców z Chorągwicy ).
Jachimczak Wacława ( od Moniki Szawel z rodziną ).
Kasprzyk Agata ( od znajomych ze Słomianej ).                                                                 Kasprzyk Agata ( od znajomych ze Słomianej ).
Kasprzyk Agata ( od Jana i Doroty Cygan ).
Korta Genowefa ( od rodziny Pamułów z Rzeszotar ).
Korta Genowefa ( od chrześniaka Józka z rodziną ).                                                      
Korta Genowefa ( od kuzynek z Łazan ).                                                                                 Korta Genowefa ( od rodziny Dzięgów ).

Lenik Dorota ( od ciotki z wujkiem z Rzymu ).                                                                       Lenik Dorota ( od koleżanek i kolegów z zakładu pracy z Myślenic ).                                   Lenik Dorota ( od klasy 4 TGZ z wychowawczynią ).
Lenik Dorota ( od koleżanek i kolegów z zakładu pracy z Myślenic ).
Lenik Dorota ( od koleżanek i kolegów z zakładu pracy z Myślenic ).
Mastalski Jan ( od rodziny Kłapów ).
Mastalski Jan ( od sąsiadów i znajomych ).
Mastalski Jan ( od przyjaciół syna ).                                                                                       Mastalski Jan ( od rodziny Bazelów i Balickich ).
Tańcula Józef ( od rodziny Leszczyckich ).
Wróbel Andrzej ( od Filików i Stelmachów ).
Wróbel Andrzej ( od Anny Martyniak ).                                                                                   Zając Leon ( od rodziny Salów ).


Zmarli w 2009 roku

Zmarli w 2009 roku:
Czop Grzegorz ( od mieszkańców Zabłocia ).
Czop Grzegorz ( od mieszkańców Zabłocia ).
Dębowski Jan ( od Marty i Piotra Jarotków ).
Kot Czesława ( od chrześnicy z Kłaja z rodziną ).
Kot Stanisława ( od B. Michalczyk z rodziną ).
Kot Stanisława ( od Józefy i Mariana Grochotów ).
Kowalski Marian ( od sąsiadów Kamisińskich ).
Kruszyna Józefa ( od rodziny Grochotów ).
Kruszyna Józefa ( od rodziny Nogów ).
Kruszyna Józefa ( od Barbary Kowal ).
Kurowska Emila ( od Emilii z mężem Stanisławem z Zagórza ).
Łanoszka Zbigniew ( od rodziny Musiałów ).
Łanoszka Zbigniew ( od Michaliny i Wandy Jaszczyk ).
Łanoszka Zbigniew ( od sąsiadów: Miąsków, Mruców i klusków ).                
Matyszkiewicz Marian ( od Marii i Stanisława Buckich z Woli Filipowskiej ).                      
Nitka Daniel ( od rodziny Nitków z Oświęcimia ).
Nitka Daniel ( od kuzynki Barbary z Oświęcimia z córkami ).
Nitka Daniel ( od ojca chrzestnego ).

Nitka Daniel ( od ojca chrzestnego ).
Nitka Daniel ( od ojca chrzestnego ).
Nitka Daniel ( od ojca chrzestnego ).
Ptak Maria ( od rodziny Pączków z Książnic ).
Ptak Maria ( od rodziny Ptaków z Dobczyc ).
Ptak Maria ( od rodziny Mardyłów z Cichawy ).
Ptak Maria ( od rodziny Kołodziejów z Dobczyc i Jerzego Ptaka ).
Ptak Maria ( od rodziny Marciszów ).
Rzeszut Józef i rodzice: Marianna i Stanisław ( od Malików ze Sławkowic ).
Rzeszut Józef i jego rodzice: Marianna i Stanisław ( od Zasadów ).
Szczurek Szczepan ( od rodziny Hartabusów ).
Szczurek Szczepan ( od rodziny Chyrców z Cichawy ).
Szczurek Szczepan ( od rodziny Zychów ).
Szczurek Szczepan ( od rodziny Żupników ).
Szczurek Szczepan ( od rodziny Węglorzów z Cichawy ).
Szczurek Szczepan ( od Janiny Wrześniak z Surówek ).                                                
Szczurek Szczepan ( od rodziny Lechów z Cichawy ).
Szczurek Szczepan ( od Kubików z Przebieczan ).                                                        
Szczurek Szczepan ( od rodziny Romanów z Surówek ).                                      
Wójtowicz Czesław ( od koleżanek i kolegów z piekarni ).
Wójtowicz Czesław ( od Krystyny Oleksy z Krasnego ).
Wójtowicz Czesław ( od Andrzeja Górki z Wiatowic ).
Wrona Stanisław ( od Stefana Kozy ze Skrzydlnej ).
Wrona Stanisław ( od Anastazji i Władysława Trzópek z Porąbki ).
Wrona Stanisław ( od Jerzego Hanka z rodziną ).
Wrona Stanisław ( od rodziny Ściborów ).
Wrona Stanisław ( od kolegów z pracy ).
Wrona Stanisław ( od kuzynki Marty Dulik z Porąbki ).                                                  
Wrona Stanisław ( od Ireny Małaczyk ).                                                                            
Wrona Stanisław ( od właściciela firmy Hydrosprzęt ).